Dokonalá partie

Elizabeth Young (kniha)

Dana Fox

Oliver Curtis

Blake Neely

Nenudila jsem se a o to jde.(25.5.2014)

Nebyla by to romantická komedie, kdyby profesionální odstup hlavní hrdinky a jejího najmutého společníka vydržel až do konce: i průměrně bystrý divák vytuší, kudy dějová cestička povede. Dokonalá partie je nejen z toho důvodu průměrnou romantickou komedií. Kromě přesného žánrového vzorce, kde vytušíte jak bod zvratu, tak pointu, má bohužel i mnoho hluchých míst, kde se nic neděje. Jan Svěrák v Obecné škole takovou pasáž charakterizoval jako odpočinkovou a je to ta, kde vláček jede krajinou. Jenomže v Obecné škole byl vláček jeden, tady je hned několik souprav a odpočinková pasáž střídá odpočinkovou – děj prostě nemá správnou hustotu. Pikantní je i to, že závěrečné titulky zabírají 12 % z celkové stopáže.(22.1.2006)

• Orlau32

Pitomoučké až to bolelo.(16.6.2008)

• AngelAngie

Viděno na Nově, 14. července 2009, film celkem dost o ničem s nulovými hereckými výkony a pro mě i nesympatickými herci, pár vydařených scén, jinak o ničem. Typické romantické klišé snažíc bý zabaleno do nového obalu, bez výsledku.(14.7.2009)

• Morganela

Oddychová záležitosť, ktorá nudné sobotňajšie popoludnie pri chrípke neurazí, na Debru Messing a Dermota Mulroney sa totiž až tak zle nepozerá, ale napriek tomu beznádejne rýchlo vyšumí do stratena. Ak bol zámer filmárov pripraviť druhý Pretty Woman tentoraz ako Pretty Man, neuspeli, výsledkom je žiaľ galimatiáš nepravdepodobných scénok a klišé.(28.8.2009)