foto

Jack Davenport

  • nar. 1.3.1973 (44 let)
    Suffolk, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jack Davenport se narodil 1. března 1973 v Suffolku v Anglii hercům Marii Aitkenové a Nigelu Davenportovi. Studoval literaturu a filmová studia na východoanglické univerzitě. Poprvé dal o sobě vědět, když napsal Johnu Cleeseovi, aby se ho zeptal na roli ve filmu DIVOKÁ STVOŘENÍ (1997), kde si nakonec zahrál ošetřovatele v zoo.

Dalším známějším filmem se stal TALENTOVANÝ PAN RIPLEY. Další projekty na sebe nenechaly dlouho čekat. Následně si zahrál jednu z hlavních rolí v seriálu PÁROVÁNÍ, poté se dočkal hlavní role v méně známém filmu CIKÁNKA.

Pro Jacka asi nejznámější role je snoubenec Keiry Knightley ve filmu PIRÁTI Z KARIBIKU : PROKLETÍ ČERNÉ PERLY. Objevil se také v dalších dvou pokračováních. Tento sympatický Angličan si dále zahrál v : SLEČNA MARPLOVÁ - MRTVOLA V KNIHOVNĚ, LIBERTIN, MARY BRYANTOVÁ nebo DOKONALÁ PARTIE.

Naposledy se objevil ve filmu PIRÁTI NA VLNÁCH z roku 2009, kde sekundoval hercům jako je Bill Nighy, Emma Thompson nebo Philip Seymour Hoffman.

Hana "Aknah" Kalivodová

Herecká filmografie

Producentská filmografie

1999 Ticks

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace