Cestující v dešti

• Francie Le Passager de la pluie (více)

Mellie nemá ani potuchy, že každý její krok sleduje záhadný cizinec, který ji napadne, hned jak její manžel odejde z domu. Celá věc ale bude mít pro oba nečekanou dohru. (Netflix)

kamilao

Super začátek! Ten psychopat na začátku opravdu masakr. Nechtěla bych ho nikde potkat. Moc jsem se těšila co bude dál. Jenomže z napínavého začátku se stalo cosi, co nedokážu ani popsat. Dokoukala jsem, protože jsem si myslela, že se nakonec stane něco opravdu wow. Nebýt Bronsona, ani bych to nedokoukala..... ()

SNCIS

Marlène Jobert je znásilněná psychopatem, kterého následně zabije. Na scénu přichází tajemný, charismatický Charles Bronson. "Love, Love" Nevíte kdo je, koho ztvárňuje, víte jen, že je neskutečně chytrý. "Když rozbiješ ořechem okno, znamená to, že jsi zamilovaná." Pochopitelně ztvárňuje policajta (plukovníka), který chce čapnout ženu, která se stala nejdřív obětí a pak pachatelem. Mělo to slušný potenciál, ale v druhé polovině je to hodně překombinované. "Melancholie." Konec je zajímavý, nicméně jinak je to průměrná kriminálka. - 60%. ()

milos.bradik

Dnes byly v TV dva filmy se zhruba stejným hodnocením na ČSFD. Tento je jedním z nich a je vynikající a také je v hodnocení náročnějších uživatelů hodnocen lépe. Jsou v něm výborné herecké výkony Jobertové i Bronsona, koncentrované napětí i důmyslná zápletka. Možná právě ta důmyslná zápletka vedla k tomu, že někteří recenzenti mu dali nižší hodnocení, asi jim více vyhovoval ten druhý film, kterým byli Expendables - Postradatelní. Film jednoduchý, akční a bez pasáží náročných na přemýšlení. ()

mikroslar

Přiznám se, že mám moc rád atmosféru ranních sedmdesátek (zvláště ve Francii a Itálii), takže jako vždy když se s nimi setkám, nebudu ani v tomto případě objektivní (ale filmy objektivně stejně hodnotit nelze). Cestující v dešti je příjemná, dobře vystavěná detektivka s pointou. Jistě, věcně a technicky trochu přitažená za vlasy (chtěl bych vidět malou Jobertovou, jak  sama nakládá dvoumetrového chlapa do auta, nebo mrtvolu, vhozenou z útesu do moře, co týden zůstane na stejném místě), ale to k tomu, co na této  době miluji zkrátka patří, stejně jako sněhobílý, sexy ale nepraktický kostým hlavní hrdinky, který zůstane do konce neposkvrněný. Každopádně napětí, atmosféru i jisté tajemství to drží až do konce, má to slušně napsané dialogy a dva výborné herce. ()

gggggg

Nemastný neslaný. Thriller to bol podpriemerný, ničila ho dlhá stopáž a bohužiaľ aj Charles Bronson. Podľa mňa mu rola nesadla, typologicky sa do nej nehodil a nechýbalo veľa a vypol by som to. Stredná pasáž filmu mala svoje výkyvy, mala dobré ale aj mnoho zbytočných a natiahnutých scén. Záver nič extra neponúkol a tak som zabil 2 hodiny života týmto priemerným a ničím výnimočným filmom. ()

Johny2022 odpad!

Toto je podla recenzií strašne dobre hodnotené, ale fakt po dlhej dobe film ktorý nemá hlavu ani pätu. Chyba tam náboj, sok, ...celkovo som to zrejme ja nepochopil. Ale spojlerovat nebudem. Jeden z najhorších filmov? Možno. ()