Cestující v dešti

Rider on the Rain

(neoficiální název)

Krimi / Thriller / Drama

Itálie / Francie, 1970, 120 min

Snorlax - Já to měla s titulky!! :o)(5.6.2014)

• Vampireman

Magicky otevřeno, ale do dvaceti minut to začne střídat nehorázný nesmysly. V momentě, kdy Jobertová podruhé nabije brokovnici mi už nic nebránilo, abych se po většinový zbytek filmu posměšně chechtal. Clément akci neumí, taky tu skoro žádná není, ale i ze scény znásilnění si žádný thrill neodnesu (prostě se prostříhaj dva záběry na oči a nazdar). Hlavní postavy jsou přehnaný, že k nim cítím pouze odpor - Jobertová sice ukazuje nohy ale v té nevyspělosti je to hloupá hyperprotivná pizda a Bronson se celej film nesmyslně tlemí a rozbíjí ořechy o skleněné výplně... Potenciální psychoanalýzu bych musel destilovat z jakýchsi bahenních hlubin, což mi vzhledem ke Clémentově formě přijde jako zbytečnost - nelíbilo a odmítám to absolvovat znovu, filmů s takovou tématikou je spousta a daleko lepších (teď myslím i obecně). Cestující v dešti sice má kostru a pár logických pojmů, ale v celku se opírá leda o molitan.(16.10.2012)

Jeden z předních tvůrců Francouzské drsné školy René Clément nám dokazuje, že pro vznik vynikajícího thrilleru nepotřebuje mnoho. Stačí promyšlený scénář, inteligentní dialogy a dva vynikající herci. Mužný Charles Bronson navzdory svým obvyklým podmračeným drsňákům se zde stále šibalsky usmívá a trousí jeden sarkasmus za druhým a neodolatelná kráska Marlène Jobert se s ním báječně doplňuje. Napijte se! 95%.(3.3.2010)

Povededný thriller, ve kterém jsem si dlouho nebyl jistý motivy postav. V druhé polovině je to mírně překombinované, ale kouká se na to dobře. Charles Bronson je fakt vyrýsovanej a namakanej a Marlene Jobert sexy. Velké plus za výběr herce toho perverta, vypadal fakt nebezpečně perverzně.(20.10.2012)

• hirnlego

Slušná parodie. Bronsonovy ořechy strašně smrděj.(31.12.2013)