Valachiho svědectví

• Itálie Joe Valachi - I segreti di "Cosa Nostra" (více)

Joe Valachi, bývalý mafián, se ocitnul ve vězení. Rozhodne se stát hlavním svědkem v ostře sledovaném procesu s mafiánským bossem. Ve své výpovědi před kamerami postupně odhaluje celý svůj životní příběh, historii svého pádu do osidel mafie a zločinu… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

subic

Taková mafiánská klasika. Já jsem to poprvé viděl kdysi a vlastně jediné, co jsem si pamatoval, bylo, jak kámošovi Valachiho uříznou koule, protože brousil paničku toho hlavního mafoše, kterého hrál Ventura. Teď jsem to viděl znovu a už mě to vlastně tak nenadchlo jako dřív. 6/10 ()

Queendom

Rozmazlená současnou úrovní kinematografie a filmy o mafii jsem se u Valachiho chvílema nudila a někdy se i pousmála. Chápu, že není fér to porovnávat, ale prostě si nemůžu pomoct. ()

MirkaP

Cituji text z ČT: "Gangster Joseph „Joe“ Valachi (Charles Bronson) pracuje pro newyorskou odnož sicilské mafie už třicet let. Když je zatčen a odsouzen na patnáct let, zjistí, že vězení se pro něj stalo smrtelnou pastí – nejvyšší kápo Don Vito Genovese (Lino Ventura) totiž na jeho hlavu vypsal odměnu v domnění, že právě Valachi předal policii klíčové informace, které vedly k rozprášení gangu. Valachi se musí rozhodnout, zda strávit patnáct let na samotce, nebo zda překročit hranici a opravdu spáchat to, z čeho jej Genovese podezřívá. Pokud se dopustí nemyslitelného a poruší mafiánský zákon mlčenlivosti, má šanci získat ochranu pro sebe i svou rodinu. Režisér prvních bondovek Terence Young natočil své mafiánské drama podle skutečných událostí – předlohou mu byl Valachiho životopis, který v roce 1969 vydal americký novinář Peter Maas (mj. i autor předlohy filmu Serpico). Youngův nepřikrášlený pohled na fungování Cosa Nostry však zcela zastínil gangsterský opus magnum – Coppolův Kmotr, který vznikl ve stejném roce (1972)." ()

SAINTS

Existujú aj lepšie mafianske filmy,toto bol len priemer.Flashbacky boli nudné a nie velmi pútave.Uloha Valachiho bola pre Bronsona ako stvorená."Nikdy som nezabil nikoto,kto by si to nezaslužil". ()

DonBraso

Stále nechápu,jak jsem mohl tento snímek minout mílovými kroky.Ano tento rok vyšla asi nejpopulárnější gangsterka Kmotr a Valachi neměl dobrou pozici,to nemění na faktu,že je to skvělé dílo.Jediná jeho nevýhoda je,že tady se vše má vejít do dvou hodin.Plno postav zařve a nebo je jen řečeno od Joe z výslechu.Určitě je to zajímavá sonda do nitra Cosy Nostry,ale není tu moc charakterůkterý si divák bude pamatovat po skončení filmu.Bender je třeba jedna z mnoha postav,která spíše krájí film v rokách než v tom,že by divák si řekl,co je to za zvíře.Ch.Bronson je samozřejmě skvělej herec a po půlce filmu už mu všechno rozumíte,Gap je asi druhá kupodivu postava,která má svůj řád a režisér ho prodá během chvilky,takže je to děvkař a prohodí pár mouder a už se pamatuje.Ano,mluvím o nějakým tahounovi,co si člověk zapamatuje.Lino Ventura je sice ačkový herec,ale tady mi nepřišel jako nějaký cápo,ikdyž se jeho postava rozvíjela,bohužel v zájmu ostatních postaviček.Není to určitě dramatická sonda dvou hráčů na bitevním poli,ale spíše celek se zaměřením na Valachiho a jeho výprávění z doby,kdy klasické italské špagety v podobě pár kulek jsou na denním pořádku. ()

milhouse86

Gangsterský film podľa skutočnej udalosti, navyše v hlavnej úlohe s Charlesom Bronsonom. To hovorí asi za všetko. Na top klasiky žánru síce nemá, ale ani im nehrá druhé husle. ()

Saxos

Peter Maas napsal mimo jiné dvě skvělé knihy /Valachiho svědectví, Serpiko/ podle jejichž předloh vznikly stejně dobrý filmy. ()

brasek

Zlaté časy francúzsko - talianskej koprodukcie na filmovom plátne. Veľmi pútavo vyrozprávaný príbeh... dej sa niekedy vlečie, ale v tomto snímku to nevadí, skôr je to plus. ()

zigy

Kdyby neexistovali Kmotr, Sicilský klan, De Palmovy filmy, které dokonale zobrazují mafii a její chod a atmosféru, řekl bych: solidní práce. Takhle je to jako porovnávat knedlo, vepřo a uzeného lososa...:) Bronson tentokrát nic moc, se svým stále stejným výrazem na tuhle roli nestačí, a chaotický rejža mu fakt moc nepomohl. ()

nanamarak1

Hmm, tak napodruhé mi ten film přílíš nesedl. Děj je sice zajímavý, ale zpracování i scénář jsou strašně rutinní. Ničím vyloženě neurazí, ale ani nijak nepotěší. Ventura má dost málo prostoru, herci vedlejších rolí taktéž. A co Bronson? Jak už zde bylo napsáno, na roli se nehodí. Při scéně, kde má projevovat smutek a rozzuřenost zároveň, jsem málem vyprskl smíchy. Vypadal, jak kdyby mu někdo strčil ananas do zadku. Hudba je nevýrazná. Co se týče těch několika humorných scén, tak ty působí jak pěst na oko a vůbec se sem nehodili. A dalším hřebíčkem do rakve jsou oba české dabingy. V tom první dabuje asi patnáct postav Vaculík a ten druhý je hrozný kompletně. Za dabingy tvůrci sice nemůžou, ale výsledku to nepřidá. Když to vezmu kolem a kolem, 55 procent je maximum co můžu dát. ()

moorks

Životopisný film o mafii...Charles Bronson zde předvádí kvalitní výkon. Filmaři velmi dobře vykreslili prostředí, ale jinak film nepřináší nic zajímavého. Ventura je ve své roli hodně okrajový. ()

rafzaw

Perfektně zahraní Joe Valachi (Ch. Bronson) a Vito Genovese (L. Ventura) a přesně zpracován průběh Castellamarské války (Masseria contra Maranzano) a následný výstup "Luckyho" Luciana na vrchol – škoda, že ve filmu nebyla jeho postava více zdůrazněna... Hlavní děj filmu pojednává o tom, jak Joe Valachi v roce 1963 detailně popsal strukturu mafie, její praktiky, rituály, zákony (např. zákon vendetty nebo zákon omerty, který tímto porušil), pojmenoval klíčové osoby a veřejně tak přiznal obrovský rozsah působnosti, který mafie měla. Poprvé zazněl pojem Cosa Nostra... Až do roku 1963 tvrdil šéf FBI J. Edgar Hoover, že mafie ani organizovaný zločin neexistuje. Joe Valachi si za to vše od osudu zasloužil přirozenou smrt... V rámci mafie vyjímečná smrt... ()

harmonikar

Bol by to celkom dobrý film nebyť pre mňa úplne nepochopiteľných chýb,ktoré sa v ňom objavili.V scéne z konca 20-tych rokov (keď bol Joe Valachi ešte mladý) padá auto do rieky a vpozadí jasne vidno dvojičky World Trade Center !!!!! Počas automobilovej naháňačky z 30-tych rokov sa vedľa auta v ktorom sedí Joe Valachi zreteľne objavia autá z konca 60-tych,alebo začiatku 70-tych rokov !!!!! To sú naozaj hrubé chyby,ktoré sa len tak nevidia ani v televíznych filmoch a tobôž nie vo filmoch určených do kinodistribúcie.Nechápem ako to vôbec mohol režisér dopustiť aby zostali v hotovom filme. ()

gizi

Slušný film o mafii, nijak výjimečný, ale víc než průměrný je. Celkem dobře se sleduje. Tak něco přes 70% a 4*, 11.8.2015. ()

Jarda68

Hodně působivý film podle skutečných událostí...Charles Bronson jako Joe Valachi, Lino Ventura jako Vito Genovese...Výpověď o životní pouti jednoho gangstera, kterému začala zvonit hrana....95% ()

VashCZ

Plně chápu proč a s jakým úmyslem ten film filmaři udělali. Nevím jak jinak ten námět uchopit. Ano, někde to bylo trochu moc hopem světem, ale zase nebylo moc vaty. Z chudého kluka mafiánem do středně vysokých pozic. Celý film koncipován jako výslech policejním důstojníkem, se kterým si muž s harmonikou porůznu notuje. ()

MrJoda

Joe Valachi - muž, který společnosti odhalil strukturu zločnecké organizace tak rozsáhlé, že se o něčem podobném do té doby nikomu ani nesnilo. Film vychází celkem věrně ze stejnojmenné knihy, každopádně se často v detailech mírně odchyluje, což je podle mého názoru dost škoda. Celkově totiž příběh vyzní dost zmateně a divák, který nečetl knihu, nemá šanci rozeznat narážky, nuance a motivy zúčastněných postav. Je to spíš taková pohádka/příběh o mafii založená na skutečném příběhu ale krvavou a krutou realitu stále jen něžně nastiňující. Kdo ale předvádí naprosto geniální výkon je dvojice Ventura-Bronson. Ti dva celý film táhnou a to s takovou samozřejmostí a lehkostí, že je divák ochoten zavřít oči i před leckdy dost naivně podanými postavami ostatních mafiosů. Charles Bronson Valachiho zahrál tak bravurně, že člověk nestačí zírat, přestože se postava Valachiho úplně liší od charaktrů, na které jsem u Bronsona zvyklá. No a Lino byl prostě neskutečný, to se nedá jinak nazvat. Celkově se z filmu dalo rozhodně vytěžit mnohem víc, ovšem Ventura a Bronson si tu čtvrtou hvězdu prostě zaslouží. ()