David Gordon je oblíbený spisovatel sci-fi příběhů, jehož román Dragoban slaví velké úspěchy. Právě se dokončuje filmová adaptace a nakladatelka Tina čeká na rukopis druhého dílu. David však před dvěma lety přišel o manželku Marii a stále se ze své ztráty nedokázal vzpamatovat. Když se mu naskytne příležitost adoptovat problematického osmiletého Dennise, nabídku přijme, zejména když zjistí, nakolik se mu chlapec podobá. Extrémně introvertní dítě se nedokáže začlenit do kolektivu. Věří, že pochází z Marsu a je na Zemi pouze na čas, než splní výzkumný úkol. Je přesvědčen, že sluneční paprsky jsou pro něj škodlivé, proto tráví dny ve velké papírové krabici a ven vychází jen v noci. David se s ním pomalu sbližuje a svým pochopením překonává jednu bariéru za druhou. Podaří se mu přesvědčit ho, aby krabici vyměnil za silný ochranný krém a sluneční brýle. Přistupuje na Dennisovu hru, která je velmi působivá. Přes veškerou snahu a toleranci však narůstá napětí, vyvolané problémy, které musí David kvůli Dennisovu chování řešit se sociálními pracovníky i pedagogy. K pomyslné explozi dojde poté, co Tina tvrdě odmítne Davidovu novou knihu o malém mimozemšťanovi a dožaduje se slíbeného pokračování Dragobanu. Dennis po jeho výbuchu uteče z domu a David, který tuší, že by mohlo dojít k neštěstí, horečně přemýšlí, kde ho hledat. (TV Nova)

Mashak

Mám pro Johna slabost a to nejsem gay! Tenhle film jsem si připustil k tělu hned od začátku. Nejdřív jsem s úžasem sledoval jak spolu John a Joan diskutují. Bylo to jako v dokumentu, prostě bratr se sestrou. Klouček podivného zjevu Bobby Coleman také upoutá hned napoprvé. Také se mi líbilo, že hlavní hrdina vše nezahodí protože prozřel, ale prostě jen zvolí jiný exit na dálnici života a přesvědčí o správnosti tohoto rozhodnutí i své okolí. Vskusně je do děje také zakomponována milostná linka. Prostě jsem byl osloven a tak to má u filmu být! ()

charmin

Vskutku velmi zvlastny film. Zato maly Martan je presvedcivy a v kombinacii s Cusackom - nepremozitelni. Clovek by aj uveril, ze ten maly je z Marsu... :) ()

nurielka

Prekvapivo veľmi dobrý film, ktorý ma zaujal až som si takmer pomyslela, že ten chlapec je naozaj z marsu. Sympatický hrdinovia a marťan naozaj nemal chybu. ()

tranquill

Není jednoduché pochopit dětskou duši... Ale když se to podaří a když i ono porozumí, proč je máme rádi, lze překonat i vzdálenost mezi planetami... ()

Gardenboy

Asi som čakal veľa. Myšlienka síce zaujímavá, a film je technicky spracovaný dobre, ale vo svojej podstate je príbeh naivný, nedotiahnutý a nezmyselný. Najviac mi vadil kontrast medzi tým, čo povedali o Denisovi lekári a tým ako bol vo film enaozaj vykreslený - podľa lekárskych diagnóz malo ísť o nezvládnuteľné dieťa, zneužívané a fackované okolím, no to absolútne nekorešponodvalo s tým, čo nam uakozvali v ďalšej stoáži. Film nám tu servíruje kľudného, citlivého a v podstate milujúceho anjela aj keď trochu akoby z "marsu". Je to skor 3,5*, ale film nevzdbuil také pocity, aké by mal ... takže zaokrúhlujem dolu. ()

Psycho.R

Dloho jsem se bránil tomuhle filmu a to i skrze to, že Cusack je můj oblíbený herec. Asi je to tim, že vždycky čekám průser od dětské hlavní postavy. Co se týče toho kluka, tak ten mi byl fakt otravnej, ale myslim, že to bylo tim, kdo ho hrál, protože ten příběh má potenciál. Cusack hraje svůj standart, Peet je milá kamarádka, kluk má problém osobnosti, který je celkem originální... Proto 4*, ale váhal jsem. ()

Pitryx odpad!

Pravděpodobně šlo o hluboký umělecký zážitek, ale asi ne pro mne. Po první čtvrthodině bezduchého plácání, jsem spustil rychloposuv po další čtvrthodině to vypnul. Na to, jak spolu kecají dva lidi, máme spoustu duchaplných telenovel. Tento film je hluboce podprůměrná kravina.20130811nest. ()

Miloško

Nechápem dosť vysoké hodnotenia tohto filmu.Buď som to nepochopil,alebo .... Už začiatok je desne nudný,sledovať sentimentálny príbeh,plný uvedomelých rečí okolo neakého decka v krabici (!),bolo utrpenie.[DVD,11.05.2008] ()

rador

Pre niektorých to môže byť spoiler... Asi som nepochopil podstatu filmu hneď na začiatku, ale až dovtedy pokým sa dalo som dúfal že chlapec je skutočne z Marsu. Bohužial, nie.. ()

erapo

Podľa mňa chabý pokus o detský "K-Pax: Svet podľa Prota". Keď som si prečítal mená ako Amanda Peet a John Cusack, tak som čakal veľa, ale dočkal som sa veľmi málo, aj preto odomňa také nízke hodnotenie. ()

Lewaso

Konfrontace kluka, který má svůj svět a realitou kolem je nekonečně chytlavá - bohužel příliš často zpracovávaná, čili autoři se neubrání spoustě opakování (nechci říkat klišé). Ani tento film se neubránil klasickému schématu, ale spousta krásných myšlenek vyvěrajících z Cusackových rad do života malému marťánkovi dějovou linii vyváží. ()

racing666

Já musím napsat, že výkon B. Colemana byl opravdu úžasný a Cusack hrál taky hodně dobře. Já moc tyhle "pomalý" filmy nemusim, ale tenhle se mi fakt líbil. Nedokážu si představit mít a vychovávat takový dítě. Konec filmu byl moc hezkej, když Marťan pochopil, že má místo, kam patří a že mu někdo ukázal lásku a pochopení. ()

@nthr4X

V některých okamžicích se film tvářil jako velké drama a někdy zase jako nesmyslná komedie. Až na ten slušně dojemný závěr zapadá hodně do průměru. ()

jirkahorn

Proč si tenhle film zaslouží lepší hodnocení? Je to v hereckých výkonech, je to v tom, že chytí za srdce. Ale hlavně je to proto, že jsem si to "marťansky přál" ;-) Navíc věřím, že tenhle film hned tak nezapadne u každého do zapomnění. Přinejmenším si na něj vzpomene každý rodič, který zrovna musí "odvézt Satana číslo jedna a Satana číslo dva na fotbal" :-) ()

Cusack si adoptuje Marťana

Cusack si adoptuje Marťana

21.04.2005

Štúdio New Line Cinema pripravuje filmový prepis sci-fi poviedky Davida Gerrolda pod názvom THE MARTIAN CHILD. Má ísť o mix rodinného filmu a sci-fi, niečo medzi Rodičovstvom a E.T.-m, s netypickým… (více)