David Gordon je oblíbený spisovatel sci-fi příběhů, jehož román Dragoban slaví velké úspěchy. Právě se dokončuje filmová adaptace a nakladatelka Tina čeká na rukopis druhého dílu. David však před dvěma lety přišel o manželku Marii a stále se ze své ztráty nedokázal vzpamatovat. Když se mu naskytne příležitost adoptovat problematického osmiletého Dennise, nabídku přijme, zejména když zjistí, nakolik se mu chlapec podobá. Extrémně introvertní dítě se nedokáže začlenit do kolektivu. Věří, že pochází z Marsu a je na Zemi pouze na čas, než splní výzkumný úkol. Je přesvědčen, že sluneční paprsky jsou pro něj škodlivé, proto tráví dny ve velké papírové krabici a ven vychází jen v noci. David se s ním pomalu sbližuje a svým pochopením překonává jednu bariéru za druhou. Podaří se mu přesvědčit ho, aby krabici vyměnil za silný ochranný krém a sluneční brýle. Přistupuje na Dennisovu hru, která je velmi působivá. Přes veškerou snahu a toleranci však narůstá napětí, vyvolané problémy, které musí David kvůli Dennisovu chování řešit se sociálními pracovníky i pedagogy. K pomyslné explozi dojde poté, co Tina tvrdě odmítne Davidovu novou knihu o malém mimozemšťanovi a dožaduje se slíbeného pokračování Dragobanu. Dennis po jeho výbuchu uteče z domu a David, který tuší, že by mohlo dojít k neštěstí, horečně přemýšlí, kde ho hledat. (TV Nova)

Camp_nou

"Zjistil sem, že můžu milovat mimozemšťana,... a že on může milovat mě". Tak tohle je opravdu výborné ! Občas si taky připadám jako z jiné planety a při sledování Denise to platilo dvojnásob. Cusack je pan herec, moc se mi líbil a nedám na něj dopustit. Citlivý film velmi příjemně podaný. ()

kyblik2

Film, ktorý chce každému dať jednu myšlienku. Má jednu jedinú pointu v závere a celá táto vec je zabalená v psychike dieťaťa, ktoré tvrdí (ale dobre vie že to tak nie je) že je s Marsu. Psychika detí je veľmi zložitá. A práve v tomto filme je nenápadne rozobratý najväčší problém,"SPOILER" kedy dieťa nemá oboch rodičov a odrazí sa to na jeho správaní aj takýmto spôsobom"KONIEC SPOILERU". ()

zero_zelo

ale jako jooo, dobrý. ovšem prvoplanový, trošku nůďo a hlavně sem se celou dobu trošku obávala, aby kluk nebyl nakonec z K-Paxu.... ()

sousenk

Hezky natočená problematika adopce - v konkrétním případě přijetí odlišného dítěte a tvorby jeho citové vazby (attachementu) k rodiči. Co asi musí prožívat malý chlapec když zjistí, že byl někým odložen a následně nalezen v parku někde na zemi a rodiče, případně matku, nikdy nepozná? Začne se schovávat v krabici a tvrdit o sobě, že je dítě z Marsu... Myslím si, že hodně lidí tenhle film ani moc nepochopí pokud se nesetkali s adopcí :) ()

lumi1

John Cusack je perfektný herec a potvrdil to vo svojom ďalšom filme. Téma pre natočenie Dieťaťa z Marsu bola dokonalá ale nevyčerpali ju ani z polovice, predsa len to mohlo byť ešte lepšie. ()

Regig

Každý chceme někam patřit a o to víc se snaží Bobby Coleman jako dítě z marsu. Pěkný a dojemný celovečerní rodinný film o lásce a porozumění mezi otcem a synem. Bobby Coleman měl v tomto filmu velmi zkušený a přesvědčiví herecký výkon, nato kolik mu je let. ()

Alisss

Mohl to být dobrý oddechový film, nebýt toho otravného, protivného nesympatického, ošklivého a pitomého dítěte, které jsem měla chuť celou tu dobu trvání filmu nejméně praštit! Škoda, film to mohl být dobrý. ()

kreyson13

Fňuk, smrk, fňuk... Strašná ubrečená krávovina. Doják s mimořádně nesympatickým dětským antihrdinou!!! 1 bod za Cusacka. ()

Fixa odpad!

Pouštěli to v autobuse, tak jsem se tedy na to podíval. No, nechutná vykonstruovaná trapnost, snažící se ždímat z diváka nějaké emoce. Při závěrečné scéně na streše už mě to opravdu neskutečně sralo a strhl jsem si sluchátka, protože to se fakt nedalo poslouchat. Gradující dojemná hudba a věty pronášené z celého srdce.......ano, vydržel jsem to až sem. Za prvé jsem neměl co na práci a za druhé jsem myslel, že se dočkám alespoň něčeho zajímavého. ()

celnarova

Rozhodně dávám plnou palbu hvězdiček, za skvělé zpracování filmu a přiběhu který vás musí chytnout za srdce. Jak je dětská fantazie obrovská je neskutečné a myslím že mnoho z nás na tohle období už zapomělo, jak jsme uměli si cokoliv v hlavě vytvořit. V tomhle případě si "Dítě z Marsu" vymalovalo svět podle sebe, aby dokázal přežit v trvdé realitě. ()

drovi

Mal som chuť si dnes pozrieť film s Johnom Cusackom a siahol som po filme, ktorý som ešte nevidel. Bol to dobrý výber. Od prvých minút ma to úplne pohltilo. John skvele ukázal, že vie zahrať aj otca dieťaťa, ktoré je uzavreté do seba a nájde k nemu cestu. Autori nám ukázali, že láska je najmocnejší cit vo vesmíre a každý potrebuje k životu objatie. Bol to neobvyklý príbeh a bol som na konci prekvapený, že bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Ale ako sa hovorí: Najlepšie príbehy píše život sám. Odporúčam všetkým rodičom, aby pochopili že deti sú živé bytosti a svetlo nášho života. ()

Qwat

Hodně důležité je tady znát žánr - ne, tohle opravdu není komedie, je to něco jako rodinné melodrama. Takže pro rodiče určitě zajímavé, někde dojemné, ale snaží se to dojmout a poučit až moc. Nedá se tomu věřit. Ale určitě je to aspoň zajímavý film, moc podobných neznám. ()

Cusack si adoptuje Marťana

Cusack si adoptuje Marťana

21.04.2005

Štúdio New Line Cinema pripravuje filmový prepis sci-fi poviedky Davida Gerrolda pod názvom THE MARTIAN CHILD. Má ísť o mix rodinného filmu a sci-fi, niečo medzi Rodičovstvom a E.T.-m, s netypickým… (více)