Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (755)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Příběh LUCKY NUMBER SLEVINA není nějak převratný, ale to co s ním scénárista a poté režisér Paul McGuigan udělal, "stojí za to, abych smekl klobouk, tedy kdybych na hlavě nějáký měl." Samozřejme za podpory vynikajících herců: Bruce Willis, Ben Kingsley, Lucy Liu, Morgan Freeman a hlavně vynikající (sám jsem překvapený že to slovo používám v kontextu s ním) Josh Hartnett (Slevin Kelevra), kterého jsem nikdy moc v oblibě neměl. A Bruce v roli zabijáka Goodcata ukazuje, že nepatří do starého železa a po SIN CITY a 16 BLOCKS je to další úspěšný zářez v jeho kariéře. Pokud tedy chcete napínavý, zábavný a zároveň temný thriller, neměl by vás SLEVIN minout. Navíc z filmu si odnesete řadu zajímavých pouček. V hlavě mi utkvěla hlavně tahle: Nenoste na sobě ručník déle než je nezbytně nutné :) ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je pro mě jedním velým paradoxem. Dvě třetiny divák zírá na nudné scénaristické "choutky", stylistické "vychytávky" a hvězdné obsazení, které je filmu jakoby jen na ozdobu. Pak přijde závěrečná třetina, kdy je příběh zcela převrácen nespolehlivým vypravěčem aka kansaskou léčkou. Je to právě poslední třetina, která je překvapivě zábavná, pokud si odmyslíte vše předešlé. Ve spojení s tím je totiž překombinovanou a maximálně iritující fraškou, jinými slovy kupí vysvětlení na vysvětlení a z diváka dělá jen blbce. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Film by rád byl dalším "Big Hitem" či "Podfu(c)kem", tedy promenádou roztodivných výstředních figurek trousících trefné bonmoty na každém kroku napříč promyšleným scénářem směřujícím k nečekanému zvratu. Jenže k tomu mu chybí energie a osobité stylové uchopení. Ospalé a překvapivě mátožné vyprávění ze snímku dělá v prvé řadě promarněnou příležitost pro plejádu skvělých herců – paradoxně vychází ze všech nejlépe Lucy Liu i se čtyřicítkou na krku skvěle zahrála rozvernou energickou dívku. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Když se během úvodní čtvrthodiny objevila třetí nicneříkající vraždící scéna, začínal jsem být mírně rozpačitý, a když všechno ve svém ironickém duchu směřovalo ke stejně laděnému vyvrcholení, začínal jsem být už skoro vytočený. Jenže pak přišlo to, co jsem čekal, že snad přijít nemůže. Zapomněl jsem totiž, že Slevina točí Paul McGuigan (rozhodně by nebyl rád, kdyby viděl, kolik lidí ho obviňuje z plagiátu Tarantina), který už si jednou se zmateným spletencem pohrál, když mi předložil výtečné Miluj mě, prosím. A něco podobného se mu povedlo i tady, když přijde s komplikovanou, ale s bravurou natočenou gradací, která je delší než je obvyklé a na všechny otázky dává velmi jasnou a dostatečně efektní i efektivní odpověď. V tuhle chvíli si říkám, že ten ironický nadhled v první části vlastně nebyl tak zbytečný, protože byl vyvážen super atmosférou a soundtrackem přesně na pomezí tónů sarkazmu a gangsterky. Ve výsledku tedy necelých 80%, naprosto dokonalý Willis a nadprůměrný zbytek hereckého obsazení, k tomu výtečná kamera a McGuigan, na jehož další počin se vyplatí čekat. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Ultraštylizované, avšak na jedno skukunutie veľmi chutné. McGuigan, podobne ako v svojom predchádzajúcom snímku Wicker, výrazne porušuje lineárnu chronológiu narácie a navyše svoj zámer "hrať sa" manifestuje takmer v každom druhom zábere, plnom odrazovýchz plôch, jasne poukazujúcich na klamlivosť hľadáčika kamery a filmového rozprávania. Škoda toho, že najväčší twist efekt sa dá odtušiť výrazne skôr, ako prijde k jeho odhaleniu, rovnako ako aj toho, že podstatná časť stôp vedúcich k odhaleniu je zvýraznená až v nutnom "doslove". Ovšem pre priaznivcom uštipačných a cynických dialógov ako i obdivovateľov "rozprávania obrazom" - s podporou viacerých vychytených strihových fintičiek, pôjde o veľmi vydarenú chuťovku. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Pistole s tlumiči, které používá Mr. Goodkat (Bruce Willis) jsou CZ-75B - české pistole ráže 9 mm Luger vyrobené v České Republice ve zbrojovce CZUB a.s. (Česká Zbrojovka Uherský Brod). (c.tucker)
  • Navzdory hvězdnému obsazení utržil film s rozpočtem 30 milionů amerických dolarů společnosti MGM po prvních třech dnech (7. – 9. 4. 2006) promítání jen 7 milion amerických dolarů, které mu stačily na pátou příčku amerického žebříku návštěvnosti. Celkové tržby v kinech USA byly 22,4 milionů amerických dolarů, přičemž na DVD vydělal o polovinu více. (imro)

Související novinky

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Reklama

Reklama