Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Ferguson

Je divné že postavě hrané Liu není proti srsti, že součástí Slevinova plánu bylo chladnokrevné zabití Nicka Fishera (jejího kámoše od vedle) na letišti. Tohle tam trochu nevychytali, anebo vychytali a já jsem si toho nevšiml :-) ()

HokusPokus

Navzdory velkolepému obsazení nic moc.. Ve filmu, kde chybí atmosféra, Vás ani deset nečekaných point nezvedne ze židle.. Rádoby stylové, chladné, odosobnělé prostředí možná leckomu přivodí aspoň mírnou depku, ale i ta možná byla spíš ze ztráty 109 minut nádherného podzimního večera. ()

bemygirl

Lucky Number Slevin,tak tohle ano a ještě jednou ano. Josh Hartnett konečně něco hraje,nový look taký dobrý. Willis v dobré formě. Freeman,Kingsley,Tucci,Aiello. . . . No prostě sbírka herců,kteří umějí hrát a které rád uvidím i kdyby to celé byla ptákovina. A že to teda ptákovina není! Zkrátka po delší době něco koukatelného. ()

Bow-Z

Wicker Park byl originálnější, ale Lucky Number je rozhodně jednou z nejzdařilejších "tarantinovek". Odpustím mu i to, že jsem dost brzy odhalil pravou identitu hlavních "padouchů" a strůjců spiknutí a dlouhý vysvětlovačky. ()

Benilta

Režisér Paul McGuigan mě hodně zklamal. Dávám 3* s čístým svědomím, ale po krásném filmu MILUJ MĚ, PROSÍM nebo dalším hodně pěkném HRA O SMRTI mě jeho poslední NABÍT A ZABÍT prostě muselo zklamat. Ale nepopírám, že film svou kvalitu a nadprůměrnost určitě má. ()

Vráťa

Gangsterka s koncovou pointou, při které do sebe všechno pěkně zapadne. Pohádka o křivdě, pomstě a lásce. Dobrá oddechovka a hra na postřeh .o) ()

Feuer

Skvelý film so skvelým obsadením .Výborný Josh Hartnett a jeho učiteľ a vychovávateľ Bruce Willis .Spočiatku skvelé ladene ,v napätí som bol až do úplného konca .Ale aj tak sa mi najviac páčila Kansaska léčka.... ()

Vinczent

Jeden den Lůzra...anebo snad...? Nabít a Zabít jsem shlídnul kvůli veteránovi Willisovi, který to tam sice jednou vykropí ale pak už nic a nakonec jsem se dočkal stylové gangsterky s dobrýma kápama na obou stranách gangů(Kingsley,Freeman). A Joshem, který je obmotán řadou vtipných postaviček a většinu filmu jenom dostává přes hubu ,aby nakonec všechny přechcal neuvěřitelnym způsobem. Oddychovka na jedno použití srovnatelná zábavou s Dannyho partákama(Stačí vidět jednou). McGuigan si stále hraje s kamerou jako ve Wicker Parku ale tady se mu tah na branku vede mnohem líp. Ale v honbě za retro stylizací v moderním světě se mu vyrovná málokdo(mrkněte na ty tapety;-)). ()

Anakikin

Přišel, viděl, (skoro) zvítězil. Skoro tak bych mohl charakterizovat tento snímek, který ke mně dorazil, nečekán, nezván a svým koncem se mnou otočil a mě tím probudil... Už nějakou dobu jsem nezažil takový příděl hereckých es, vtipu, napětí a (skoro) nečekaných zvratů. Ovšem v okamžiku, kdy přichází konečné rozuzlení, se přeci jen styl trochu mění a jak už tady bylo několikrát zmiňováno, až možná příliš připomene tarantinovské eskapády. Ač to není nijak vyloženě špatné, část mého (skoro) maximálního hodnocení to ubere i v součtu s vědomím nepopíratelného faktu, že podruhé už to prostě nemůže být ono. ()

Maverick*

Pro mě ten pravý černý humor s výborným hereckým obsazením. Gangsterka s temnou atmosférou, vytouženou pomstou a několika zvraty. Přesně tak, jak to mám rád. ()

Kňour

Už od začátku, kdy se seznamujeme s hlavními postavami a dozvídáme se, kdo jsou a co tu dělají, je všem kdo znají filmy v podobném stylu jasné, že na konci bude vše úplně jinak. A skutečně. Mladík Slevin/Nick ve skutečnosti není tak úplně člověkem, který byl pouze ve špatnou dobu na špatném místě a zabiják Goodkat není tak docela jen a pouze obyčejným zabijákem... ale proč vyzrazovat celý příběh předem, že? Styl humoru je sice prokazatelně lehce vykradený, ale pro skupinu nesmírně charismatických hlavních postav v čele s Goodkatem a především pro výborný konec jde o jeden z těch filmů, který se vidět musí. ()

Jasmín

"Lidi by se měli zamilovat jen, když se zajímavě seznámí, aby tu historku dál mohli dávat k dobru...". No tak tahle "historka" Joshe Hartnetta a Lucy Liu o jejich seznámení a všech událostech kolem toho fakt stála za to. Pěkná oddychovka ražení rádoby drsňácky-gangsterovského, přesto Vám ani na chvilku nedá zapochybovat o tom, že vážně se to brát nedá. S postupnými nejrůznějšími dějovými zvraty se do Hartnetta stylizujete víc a víc a na konci mu nepokrytě fandíte. A vlastně i se u toho trochu pobavíte - tak třeba: "Rozkaz je rozkaz"... "Víš, že jeden výraz nemůžeš vysvětlovat tím stejným." ............. jo a porovnávat POMO McGuiganovi filmy, že jeden je lepší, ale výběrem druhého zklamal - PROČ? Vždyť při projekci Wicker Parku jsem si ani jednou nevzpomněl na tenhle film a naopak - je to prostě oboje úplně jinde. Oba se mi hodně líbily, každý však z jiného důvodu - uznávám, že Wicker Park zapůsobil víc, tohle však víc pobavilo. ()

JoudaCZ

Skvěle vydesignovaná komedie, se zápletkou zdánlivě komplikovanou, ale dost předvídatelnou (zvlášť když ten kluk vypadá jako mini-Hartnett). Ve výsledku příjemná, celkem vtipná oddechovka ("Why do they call him Rabbi?" - "Because he's a rabbi...") ()

sun.eagle

Je poznat že cílem bylo natočit neokoukaný, působivý film s šokujícím závěrem. Povedlo se to tak napůl. Celé to pusobí až moc kýčovitě uměle a mělce. Celý příběh s onou šokující pointou, která zas tak šokující není protože je celkem jasná zhruba od pulky filmu, mi připadal spíše usměvný. V leckeré pohádce kde se fantazii meze nekladou je víc reálnosti než v tomhle filmu. Věřit se tomu nedá, kvůli zbytečné překomplikovanosti a překombinovanosti. Dannyho partákům se jakštakš věřit dalo ale tomuhle ne. Ozdobou filmu je ovšem herecké obsazení, hlavní pětice tenhle film pozvedá a dává filmu hvězdu navíc. Pokud máte rádi pohádky pro dospělé tak doporučuju. Ještě poznámka k názvu filmu-ten český překlad vystihuje co bych udělal s tím co ten překlad spískal. ()

bernau84

celkem opruz - celej film sem měl pocit že už sem to viděl a ano akorát v jinym filmu, tohle je hrozná vykrádačka a děj taky nic moc ... nakonec sem ani nepochopil o co šlo... ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)