Vražedná terapie

Rodriguez

Bejt tam zavřenej jako pacient bych nechtěl a pracovat na staveništi už teprve ne. Navíc mě potěšilo, že se před kamerou setkali dva hlavní hrdinové CSI - David Caruso (CSI: Miami) a Paul Guifoyle (CSI: Las Vegas). 80% ()

Nach

Spíše Session 9 než ten pitomý český název. Brad Anderson se tu pokusil o něco, co chválím. Komorní film v luxusním prostředí, který si hraje na duchařskou zápletku, ale ve výsledku je všechno jinak. Atmosféra by se dala krájet. Postavy jsou dobře vykresleny a sice až na to průměrné herectví jde vše klape jak má. Tedy až do závěru, který sám o sobě vyvolá několik otazníků, na které samotný snímek ani nedal odpověď. Je to škoda, protože potenciál na originální horor tu přece jen byl. Mírný palec nahoru a věřím, že si na Session 9 ještě někdy vzpomenu. 70% ()

moviefreak

A zase som narazil na príliš ospevovaný film recenzantmi, ale asi som čakal niečo viac. Herecký skvelé až sa divím, že sa do takéhoto filmíku pustili. ()

dubinak

Atmosféra jela na plné obrátky a smíšené pocity máte téměř celý film. Určitě patřící mezi nejlepší filmy za rok 2001, protože v téhle obdobě se moc dobrých filmů neobjevuje. Chtěla bych hlavně upozornit na hudbu, která natahuje celý příběh, až je z něj jedna dlouhá struna. V tichých momentech nevnímáte nic jiného, než tu strašně deprimující pořád dokola se opakující hudbu. Herecké tváře, byly z poloviny neznámé, ale všechny byly vcelku snesitelné. Docela osvěžující námět, který by určitě po nějakém třetím omýlání stoprocetně omrzel. Každopádně tři silnější hvězdy si to zaslouží. ()

C0r0ner

Hororem bych to určitě nenazval, protože se vlastně nebylo čeho bát, ale mrazivou atmosféru to teda mělo neskutečnou, což se vidí málokdy. Nebyly tam žádné ryze hororové momenty, ale člověk je celou dobu sevřený a čeká, co se stane. A ne, neskončí to nijak moc dobře, takže si divák ani neodnese moc dobrých pocitů. 80% ()

PROCESOR

I když budu vypadat hodně troufale, tak můžu říct, že sem tu slátaninu pochopil a přesto(právě proto) hodnotím, jak hodnotím. Šéfové kriminálek Maimi a Las Vegas si dali dostaveníčko v blázinci. Jeden chce od druhého kšeft na sanaci starého objektu, kde se léčili blázni. Hodně zajímavý námět a za mě promarněný potenciál. A protože je barák plný arsenu a jiných nebezpečných látek, tak se toho asi šéf nadýchal a začne slyšet hlasy, které mu říkají „Co tady děláš Gordne“ Tedy vážení, my máme jeden z nejlepších dabingů na světě, ale u tohohle sem dostával záchvat smíchu. Logiku scénáře nechápu, máme se bát nahrávky, když nevíme kdo je kdo a to bude vysvětleno až na konci? S!-Tak tam měl pan Gordon svůj pokojíček a léčil se tam.-S!BU BU BU!!! To je přesně ten tip snímku, kdy mysteriózní žánr přesáhne všechny ostatní a stává se z toho kravina. ()

Radiq

Řek bych, že po dlouhé době trochu jinej horor, než ostatní. Nejen, že stísněně působí ty prostory, kde pracují, ale i ta jejich práce a hlavně ty divný vztahy mezi nima. Do toho ty pásky s tou terapií, kde se mi ty hlasy zdají fakt hodně bizarní, fakt dobrý. Něco z toho jsem asi nepochopil, ale nějak mi to ani neva. ()

Nivenx

Session 9 je velice působivý, temný a psychologický thriller s prvky hororu. Od začátku se pomalinku stupňovalo napětí až na samotný vrchol. Konec velice povedený. Za mě 70%. ()

Sabrewulf odpad!

Pseudo horor nejspíš pro intouše. Kategorie OPRUZ. Zaplacené hodnocení na CSFD. Jak taková k uzoufání nudná a ukecaná volovina může mít tak vysoké hodnocení, mi hlava nebere. Ten typ filmu, u kterého museli chcípat nudou i herci a štáb. Nedokoukáno. ()

URBAN

Horor ze psychiatrické léčebny? To nemůže být špatné. Omyl!!! Po shlédnutí se mi takřka vypařil z hlavy a nic mi neřekl. ( 4.8.2016/MAC ) ()

Deyw

ty vole..barak tahne celej film..dost strasidelny samo o sobe + parta cisticu zaziva peklo..prumerny ale ta lecebna byla desiva kurva! ()

Cedr

Vezmu-li v úvahu viditelně velmi velmi nízký rozpočet, tak jde o poměrně slušný psychologický "horor". Uvozovky proto, protože se bát zřejmě nebudete, ale díky prostředí, kde se film odehrává budete minimálně velmi napnuti. Herci hrají přirozeně a mnohdy si ani neuvědomíte, že se nekoukáte na skutečnou partu dělníků. Příjemné (v tom hororovém slova smyslu) jsou vsuvky v podobě audio nahrávek bývalé pacientky. Potenciál tohoto filmu mi však přijde nevyužit. ()

TomStall

Naprosto luxusní mysteriozní podívaná, která mi atmosférou připomněla perly jako Osvícení nebo Trierovo Království. Stísněná atmosféra mě uzemnila a držela napnutého od začátku do konce, kdy jsem se dočkal moc hezké pointy. Děj je oproti dalším "horrorovým" bratříčkům logický a vcelku nepředvídatelný a chování hlavních postav do sebe nakonec pěkně zaklapne. Opravdu hodně milé překvapení, které po desítkách nakoukaných primitivních slasherů působí jako pohlazení po duši. ()

Doudis19

Podobně zvláštní film, jako od stejného tvůrce Mechanik s Chrisem Balem v hlavní roli. Oba tyhle filmy se pohybují někde mezi tvorbou atmosféry a ryzí nudou. V Mechanikovi vše táhl démonický "look" mistra fyzického herectví a proto bylo stále co sledovat. Tady ovšem nebylo jediné sympatické postavy a všem jim jejich osud člověk přál. Ve výsledku však jde pouze o to, jak na vás zapůsobí závěrečný "twist". Rozhodně to není vyloženě slabé, avšak očekával jsem daleko více, zvláště po těch prvních protrpěných šedesáti minutách. ()

Mr.Ripley

Hutný thriller, který si po celou dobu buduje vztah k postavám, aby toho následně hravě zužitkoval v závěrečné půli, jež je i přes svou neoriginalitu naprosto zdrcující. ()

tatanapope

Konečně film , který mě aspoň trošku potěšil . Než se vůbec něco stane , pravda chvíli to trvá , ale zase to člověka , tak nějak neustále udržuje v očekávání a napětí , co s toho vlastně bude . Děj je nepředvídatelný , co velice oceňuji a nakonec jsem chvíli nevěděla čí sem , ale podstata byla objasněnu , nu nebylo to vůbec špatné . ()