Maléry pana Šikuly

• USA Office Space (více)

Petr (Ron Livingston) pracuje jako počítačový programátor ve společnosti Initech Corporation. Jednoho dne však přeteče míra jeho trpělivosti a tak si řekne dost! Konec přesčasů a stresu v práci. Najednou má opět spoustu času na svou přítelkyni (Jennifer Aniston), v práci hraje počítačové hry a dokonce se odvážil říci svému podlézavému šéfovi, co si o něm opravdu myslí. Všechno vyvrcholí, když se rozhodne uskutečnit svůj ďábelský plán a ukrást technické plány společnosti. Podaří se mu to dříve, než ho práce opět pohltí? (Bonton Home Video)

misterz

Vonkoncom nechápem zaradenie filmu do rebríčka 140 Greatest Comedy Movies. Prišlo mi to ako nudná blbinka, po humornej stránke nezáživná a dejovo hrozne vykastrovaná. Akoby filmu chýbal život a komediálna duša. Z tohto pohľadu ide teda o dosť sterilnú vec. Na druhú stranu oceňujem aspoň pokus o akúsi melanchóliu, pričom film mal aj svoje svetlé chvíľky, bolo ich však málo. Tiež by som vymenil herca hlavnej postavy, to bola podľa mňa rola ako stvorená pre Ricky Gervaisa. Snímok by tak určite dostal úplne iné grády. 55/100 ()

Javert

MIlton a jeho sešívačka rules. Bill "Yeah" Lumbergh je opravdu ztělesněná nechutnost. Jako celek solidní průměr, nicméně musím říct, že bez dvou výše zmíněných by to byl zážitek poloviční. ()

Goldbeater

Malá a značně podhodnocená komedie o pracovním vyhoření, se kterým se kdejaký divák dokáže velmi dobře ztotožnit. Zápletka není ani tak důležitá, páteří filmu jsou výborně napsané charaktery a s tím spojené herecké výkony ve vedlejších rolích. Gary Cole, Richard Riehle, John C. McGinley - všichni pamětihodné karikatury, ovšem Stephen Root v roli Miltona podává herecký výkon hodný minimálně nominace na Oscara. Miltonovým tragikomickým osudům jsem se smál ještě dlouho po skončení filmu. Velká škoda, že v kinech snímek propadl, nějaké to pokračování bych si klidně s chutí hned dal. ()

kingik

Programátor to nemá ve své práci jednoduché, zvláště, když není ve své práci příliš spokojený a jeho jméno se "nevygoogluje". Poměrně originálně pojatý film, kterému příliš nesvědčí nepropracovaný komediální až sarkastický podton, měl dobrou ruku také ve svém obsazení. Ron Livingston v hlavní roli a zajímavá jména ve vedlejších rolích včetně Jennifer Aniston, která to zvolna začala zkoušet po přátelství v Přátelích, také ve filmu. Film má nápadů dost, ale občas přešlapuje dost váhavě, jak to celé podat. Jestli jako sociální drama, nebo jako nekonvenční komedii s nadhledem. Právě tahle váhavost nespadnout ani do jednoho žánrového odvětví jednoznačně, je slabinou filmu, který by jinak mohl být úplně perfektní. Vše jde ve filmu scenáristicky proti předvídatelnosti. Peter se nejdříve vzbouří a není z práce vyhozen, jak by se dalo čekat, ale naopak povýšen a naopak o práci mají přijít jeho nej kamarádi a současně kolegové z práce, kteří za ním doposud stáli. A pak už si film jde drze za svým, neotřele režijně a neotřele herecky. Ideálně se to všechno skloubit do jednoho kompaktního celku tedy přece jen nakonec nepodařilo, ale i tak se jedná o velice atypický a v podstatě nenápadný snímek s odstrašujícím českým distribučním názvem. 60% ()

Jordan

Jedna hviezda za mladú a krásnu J.A., jedna za postavu (a jej herecké prevedenie) Miltona a jedna za scénu hypnózy. Inak veľmi priemerná a zabudnuteľná, nevýrazná vec. ()

boshke

No jo, tak trochu jako zrcadlo nastavené krysám v open spacech, pár dobrých narážek na korporátní procesy, pár dobrých "catchphrases" (Nina speaking, just a moment / What´s happening?), jinak ale tristní scénář s tristními (ne)herci... 60% ()

swamp

Ač bych čekal od Mikea Judgeho něco peprnějšího, když je režisérem seriálů Beavis and Butt-head či King of the Hill, dočkal jsem se oddychové komedie s příjemným obsazením. :) Nic víc, nic míň. "Hey Peter, man, check out channel 9, check out this chick." ()

Ivoshek

Naprosto vynikající komedie, která si neuvěřitelně přesně dělá legraci z věcí, které zná každý, kdo kdy pracoval v "open space" v americkém stylu - idiotští šéfové, neplacené přesčasy a práce v sobotu, pokřivené vztahy, konzultanti "Bob a Bob", nenáviděná tiskárna..... Co myslíte, že se stane, když začnete na všechna firemní pravidla zvysoka s..t? Řekl bych, že právě kvůli absenci zkušenosti z práce v open space v některíé z nablblých "nadnárodek" tu část lidí nechápe, v čem je tahle komedie tak vtipná.......A já vím, o čem mluvím. Zaplaťpánbůh, že už delší dobu v takové firmě sám být nemusím. Mimochodem, za volbu českého názvu by odpovědný pracovník zasluhoval přesunout pracoviště do sklepa a odebrat sešívačku. ()

honajz

"Poetika" promrhaných dní v kanclích a open spaces, a kdo zažil, naprosto chápe, oč postavám ve filmu jde. První část je skvělá a šlape díky hypnotickému účinku. Škoda druhé části, která se zvrtne, ten zlodějský plán už je přehnaný a nedomyšlený. Herecky ale skoro dokonalé. ()

anderson

Komédia ktorá mňa osobne veľmi oslovila a po výbornom rozjazde som čakal jasný kultový status. Ibaže, MIKE JUDGE je majster"bezpointných" príbehov, čo možno dokáže maskovať vo svojich animákoch, ibaže v hranom filme je to jasné a do očí bijúce mínus. (2.1.2005) ()

Thomick

"Yeaaah, mmm, Peter, what's happening?" --- Evidentně máme v ČR málo kancelářskejch krys (hodnocení Office Space na IMDB: 7,8/10); a evidentně máme fakt debilní distributory, protože ten českej překlad je opravdu nehoráznost. ()

HellFire

Office Space je obávám se komedie, kterou pochopí jen ti, co něco podobného zažili. Ron Livingston (Peter) je typický nespokojený zaměstnanec firmy, kterou nenávidí. Znáte to. Začnete pracovat v nové firmě, chvíli se vám tam líbí a jednoho dne si uvědomíte, že nesnášíte své kolegy a obzvláště šéfa. Začnete snášet všechny ty přesčasy a buzerování. Potom přijde jednotvárnost a nakonec i vstávání za účelem jiným než pracovním je otrava. Tohle se filmu povedlo na jedničku. Perfektní jsou neustálé připomínky ohledně nepodstatných věcí, jako nové obaly na zprávy a kde vyplnit kolik kolonek a obligátní problémy s tiskárnou :D. Boss v podání Garyho Colea je přesně ten typ, kterého by neměl rád žádný zaměstnanec a postavičky jako stále se opakující žena za telefonem, podivínský kolega se špatnou pletí a popelníky velikosti Kanady a další, který se každý týden bojí toho, že ho vyhodí, jsou k pokukání. Peterovi se změní život poté, co jej terapeutista uvede do stavu uvolnění. Při této proceduře však terapeutista zemře a Peter je ve stavu ponechán. Od této chvíle bere život pohodově. V práci se zatím dějou věci. Je přizván "konzultant" v podání skvělého Johna C. McGinleyho, aby zefektivnil práci. Z toho plyne hodně vtipných scének, když se spolu se zaměstnanci baví o jejich pracovní náplni. Obzvláště o pracovní náplni Petera :). Věci se dají do pohybu, když je propuštěno několik zaměstnanců v čele s Peterovými kamarády. Společně tak na firmu ušijí boudu a s pomocí viru, který má za úkol převádět mikrotransakce na oddělený účet, se chtějí obohatit. Když ale virus převede částku, kterou očekávali za dva roky, za jediný týden, nastane problém :). ()

Karamanlis

Inteligentná a vtipná komédia so sympaticky si počínajúcim hlavným hrdinom, s ktorého myšlienkovými pochodmi a každodennými náladami sa asi stotožnia milióny pracujúcich ľudí z celého sveta, vrátane mňa samozrejme. Menším problémom Office Space je snáď len to, že najlepšie veci sa tu udejú už v prvej polovici filmu, potom tomu celému tak nejak dôjde šťava a príbeh nevygraduje možno až tak veľkolepo, ako by asi väčšina divákov očakávala. ()

MáŠa

Pro mě taková průměrná komedie. Šlo to, ale už jsem viděl zábavnější dílka. Konec mi připadal trochu odfláklý. ()

jerry12

75%. Parádní pohodová komedie se špičkovým výběrem herců, kteří do rolí sedí jako v málokterém filmu. Jestli se něco na tomto snímku opravdu povedlo, je to právě casting a také nápad, který sice není původní, ale je tu moc pěkně rozvedený. Více takových komedií, které se vyhýbají běžným klišé a jsou, jak to říct, prostě v pohodě a skutečně ze života. Velmi humorná a dnešní komedie. ()

Lacike

Jak tak citam komentare ostatnych, tak na plne docenenie tejto fenomenalnej komedie, je potrebne si na vlastnej kozi vyskusat makat nejaky cas v stereotypnej robote, ktora vas absolutne nebavi. Sam som tento film videl pred par rokmi a pripadal mi ako slusna jednohubka pri ktorej som sa parkrat zasmial. Lenze to som bol este len studentik. Teraz po nejakom case stravenom v podobnom pracovnom prostredi mi tento film pripada neskutocne vtipny jak vystizne zachytava absurdnost korporatneho pracovneho procesu. Nastastie sa ho uz neucastnim, takze nemusim plakat, ale mozem sa naplno smiat. ()

BigDeal

Táto komédia, z ktorej nadčasovosť a kultovosť priam kričí, mi teda neskutočne sadla. Otvorene, so štipkou satiry, rozpráva totiž o mojej najväčšej životnej fóbii - strachu z mizernej práce, v ktorej človek stvrdne do konca života. A robí to naozaj výstižne. Film síce nedrží tak úplne ako celok, zápletka sa mení snáď každých 15 minút, ale absolútne mi to neprekážalo. Skôr naopak; nikdy som netušil, ktorým smerom sa začne dej po čase uberať a tak si ma získal Office Space ešte aj pre nepredvídateľnosť. ()

Torision

Tak tohle je hustě trefná komedie. A nejvíc je vyřizování účtů s kopírkou. :) Podobné filmy : Clerks (1994), Working Girl (1988), Nine to Five (1980) ()