Reklama

Reklama

Na konci světa

  • USA End of the Spear
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Strhující dobrodružný velkofilm o střetu dvou civilizací.
Ekvádorský prales roku 1943. Skupinka misionářů z organizace SIL International se vydává za domorodým kmenem žijícím v deštném pralese v povodí Amazonky. Jejich putování však končí tragédií. Misionáři, kteří přišli indiány zachránit a vysvobodit jejich duše, jsou za svoji obětavou práci zabiti. Rok 1965 – rodiny zabitých přicházejí do osady a několik měsíců žijí společně s domorodci.
Silně emotivní příběh podle skutečných událostí, nádherná příroda, úchvatné letecké záběry, skvělá hudba a autentický příběh o střetu dvou kultur. Je člověk schopen spřátelit se s těmi, kdo zabili jeho rodinné příslušníky a známé? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

End of the Spear je jeden z těch filmů, který sice po filmařské stránce neohromí, ale na druhou stranu vypráví příběh, který za převyprávění rozhodně stojí. Už jen proto, že je to založené na skutečných událostech. FIlm je nicméně taková dojemná limonáda, která má skvělou hudbu, krásné lidské pointy, ale realita hádám byla ještě o pořádný kus drsnější. Ke konci je z toho trochu cítit takový ten křesťansky naivní podtext. Na druhou stranu, abych byl fér, osobně jsem až do poslední chvíle ani nepostřehl, že se nejedná o antropology, ale misionáře. Takže podtext ano, ale velmi nenásilný. ()

liuk 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně opravdu luxusní nejen letecké záběry nádherných deštných pralesů a neurčitých přítoků Amazonky protékajících mezi nimi. Na straně druhé poměrně zajímavý příběh o sbližování/nenávisti dvou zcela rozdílných kultur. A rozhodně nečekejte klasický pohled, jak jsou černí domorodci mírumilovní, zatímco my je utlačujeme. End of the Spear se na tento problém dívá dost komplexně, bez nadržovaní jedné, ani druhé straně. Poměrně závážné téma dnešní čím dál více globalizační doby, které se ve světě filmu moc nevidí. P.S.: A vždycky mě potěší, když v americkém filmu nemluví každý Rus, Bulhar nebo v tomto případě Waodani anglicky. Za snahu o dokopávání mainstreamového amerického publika ke čtení titulků bychom asi měli poděkovat Melu Gibsonovi. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

50%. Rado by to bolo novými Hráčmi na vinici Pána (čo už je samo osebe podľa mňa dosť preceňovaný film), ale bohužiaľ. Vzniklo to podľa skutočných udalostí, ktoré sú značne šokujúce a brutálne, ale vo filme je inkriminovaná pasáž natočená dosť nezáživne. Rovnako tak (prekvapivo početné) súboje medzi domorodcami/kmeňmi. Chcelo by to byť drsné (ušetrený nie je ani detský život), ale proste to nie je ono (a jedna nezvládnutá scéna s anakondou to nezachráni, je skôr WTF, než mrazivá). Potešili ma archívne reálne nahrávky v záverečných titulkoch. ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Pěkný, autentický příběh plný emocí, pěkné scenérie i hudba, pěkně a nekonvenčně natočené … PĚKNÝ FILM. V tomto případě se nedá moc co hanit. Člověk do toho spadne, v závěru v příjemné náladě odejde a některým dost možná i výrazně zvlhnou oči. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po spuštění nás čekají přeskočitelné ukázky na „Ironclad“ a „Poslední boj Ransoma Pridea“ a poté základní, nijak pohledné menu se základními volbami. Obraz je tentokrát prezentován v kinoformátu 2,35:1 a hned z počátku je výrazně patrná stylizace v podobě vysokého kontrastu a hodně sytých barev. Na jednu stranu díky tomu vypadají denní záběry nádherných scenérií k nakousnutí, na straně druhé má za následek lehkou přesaturovanost pleti, která je v tom nejextrémnějším případě skoro až oranžovo-červená. Kromě toho se na ní hodně projevuje komprese, která jinde až tolik viditelná není, přestože jí při bližším pohledu a troše snahy zaregistrujete skoro v každém záběru. Ostrost i množství detailů na vysokých hodnotách, černá je na tom velmi dobře i v nočních záběrech a zrna je tak akorát, aby nikoho nerušilo. Nakonec je nutno zmínit, že do obrazu jsou u neanglických částí natvrdo vložené anglické titulky a jelikož ty české opět dosahují zbytečně velkých rozměrů, výsledný dojem z efektivnosti využívání pixelů vašeho zobrazovadla nebude valný. Nadšení nebudete ani z originálního zvuku v DD 5.1, který se sice snaží, ale ve výsledku není vůbec dynamický. Stopa je orientovaná spíše na přední kanály a v zadních reprodukuje nepřirozeně znějící dozvuky a nevýrazné efekty džungle. Hudba využívá relativně agresivně subwoofer, to samé se nedá říci o ostatních pěti kanálech, což má za následek její nevyrovnanost a malou efektivnost. Možná nejhůře na tom je většina dialogů, které se rozprostírají po všech třech předních kanálech a částečně dokonce i v zadních. Ještě horší je fakt, že nejsou nějak výrazné, či vyloženě čisté. Kdybych měl zvuk nějak formulovat, označil bych jej za takový neplnohodnotný záznam z externího zdroje - ano, až tak občas zní. Česká stopa v DD 5.1 disponuje víceméně totožným zvukem s mnohem výraznějšími dialogy a docela vyvedený je i samotný dabing, v němž zůstávají neanglické dialogy v originále podpořeným titulky (pochopitelně anglickými i českými). Bonusy na disku samozřejmě nejsou. Titul povedeného filmu s obrazem se silnými i lehce slabšími momenty a horším zvukem. Z pohledu „Blu-ray edice“ nějakých 70% a hodnocení v rámci celého českého Blu-ray trhu 30%. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Moje hodnotenie je výlučne za vizuálno a hudbu. Príbeh sa mi ani trochu nepáčil, prosím vás-zachraňovať duše indiánom? Nedajte sa vysmiať! Ten, koho je potreba zachrániť sme my, žijúci v pretechnizovanom a neprirodzene umelom prostredí, Keby niečo, tak indiánom závidím čistotu a jednoduchosť ich životov v nádhernej prírode. Netvrdím, že je ich život ľahký, ale určite o mnoho normálnejší, než ten, ktorý vedieme my v civilizácii. Na téma šírenia kresťanstva sa rozpisovať nebudem, pretože si nechcem kaziť náladu vysvetľovaním, aké absurdné sa mi zdá to, že v 20 storočí ešte niekto veril v existenciu nadprirodzeného a všemohúceho stvoriteľa! Dokonca sa tento blud s ľudstvom tiahne do dnes, nad čím len nechápavo krútim hlavou. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Pracovným označením snímky bol názov Walk His Trail. (MikaelSVK)
  • Polovina výtěžku tohoto filmu jde na charitu, aby pomohla domorodcům, jako jsou Waodané. (Terva)
  • V roce 2007 získal soundtrack tohoto filmu cenu Dove (křesťanský hudební průmysl Gospel) za nejelpší instumentální album roku. (Terva)

Reklama

Reklama