Racek Jonathan Livingston

Drama / Poetický / Podobenství

USA, 1973, 120 min

Lee Holdridge

Hall Bartlett

Musí na to být správná nálada.(23.10.2011)

Tak se mě konečně podařilo vidět tento dnes celkem těžko sehnatelný film. No přátelé prostě nádhera, na pozadí jakési úchvatné přírodní scenérie, má divák, možnost sledovat v tomto neuvěřitelně citlivě-melancholicky laděném filmu život racka jménem Jonathan. Režisér Barlett tu obohacuje půvabné záběry myšlenkami jednak o svobodě, ale také třeba o vzájemné lásce a tolerantnosti. Celé je to pojato a divákovi tu servírováno jako takový působivý obraz, který je zde navíc podmalován opravdu krásnou melancholicky-zpívanou hudbou od amerického zpěváka a skladatele Neila Diamonda. Záběry na ptáky jsou skutečně impozantní:-) Nevím, ale mě se tento velice citlivý snímek s jakýmsi smířlivým poselstvím velice líbil, dokonce jsem překousl na takový to druh filmu i tu děsivě dlouho stopáž, po celý film jsem se rozhodně nenudil, a hodnotím ho tedy známkou nejvyšší.(12.9.2007)

Krásné,krásné obrazy,skvostně padnoucí hudba,myšlenky,poselství.A stejně mě to nechytlo! Celý film jsem strávil s podivně nezaujatém stavu,kdy mi občas málem spadla čelist z těch úžasných přeletů nad mořem,krajinou atd.,ale to byly bohužel jen okamžiky.Oceňuji odvahu,s jakou se tvůrci pustili do bajky,ve které se neukáže jediný člověk a kterou muselo být zatraceně těžké natočit,ale v hlavě mi po dvou dnech bohužel zůstaly opravdu jen ty krásné obrazy. 60 %(25.10.2011)

Tenhle film je vším, jen ne příběhem o rackovi. Odráží se v něm odpor ke společnosti a jejím zajetým kolejím, potřeba sebevyjádření a svobody a mnohé další. Krásný film s podmanivou hudbou a nádhernými záběry. Neumím si představit, jak šlo lépe natočit film, ve kterém hraje hlavní roli racek.(14.9.2012)

Prenádherné poetické podobenstvo s úžasnou hudbou a silnou myšlienkou.(10.10.2008)