poster

Racek Jonathan Livingston

 • USA

  Jonathan Livingston Seagull

 • slovenský

  Čajka Jonathan Livingston

Drama / Poetický / Podobenství

USA, 1973, 120 min

Režie:

Hall Bartlett

Scénář:

Hall Bartlett

Hudba:

Lee Holdridge

Producenti:

Hall Bartlett
(další profese)
 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Kamera, Střih(19.4.2004)

 • Aluska88
  ****

  Velmi poetické, s nádhernými záběry přírody, kde jsem si až říkala "Jak to točili?":) Kdyby byl Racek Jonathan Livingston zkrácen o polovinu stopáže, bylo by to mnohem lepší. I když jsou záběry nádherné a je radost se na ně dívat, po chvíli jsem se nedokázala ubránit pospávání. I když se ve snímku mluví, tak jakýkoliv děj je v podstatě vedlejší. Je to především o kameře, která, i když je úžasná, tak celé dvě hodiny sledovat pouze záběry, bez obsáhlejšího mluveného doprovodu, Vás mohou začít postupně ukolébávat ke spánku. Ale jinak je to vskutku kouzelné.(8.3.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: Hall Bartlett .. Racek si lítá, medituje, řeší složité životní otázky a ještě mu k tomu občas velmi hezky hrají. Kamera, jak je u takto zaměřených projektů zvykem, je výborná. Slušné, ale na zadek jsem nepadal. __ Mimochodem, běželo na Nový rok 08 na Slovenské televizi.(1.1.2008)

 • mat.ilda
  **

  Racek Jonathan Livingston jako ptačí Mesiáš v evangeliu podle Bacha - nápad vcelku dobrý, ale zpracováním těžko pochopitelný a dosti pokroucený. A to by nebylo to nejhorší - zážitek z nádherných záběrů ptačích perspektiv snižují ptačí dialogy (naštěstí v původním znění, mluvit Jonathan jako Petr Oliva, tak to nedám) a naprosto rušivě a nepatřičně zaznívají zpívané party, v jinak příjemném hudebním podkresu, proto u mě jen za čtyřicet, rackové prominou...(24.10.2011)

 • HareS
  *****

  Prenádherné poetické podobenstvo s úžasnou hudbou a silnou myšlienkou.(10.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace