poster

Racek Jonathan Livingston

 • USA

  Jonathan Livingston Seagull

 • slovenský

  Čajka Jonathan Livingston

Drama / Poetický / Podobenství

USA, 1973, 120 min

Režie:

Hall Bartlett

Scénář:

Hall Bartlett

Hudba:

Lee Holdridge

Producenti:

Hall Bartlett
(další profese)
 • LiVentura
  *****

  Musí na to být správná nálada.(23.10.2011)

 • Karlos80
  *****

  Tak se mě konečně podařilo vidět tento dnes celkem těžko sehnatelný film. No přátelé prostě nádhera, na pozadí jakési úchvatné přírodní scenérie, má divák, možnost sledovat v tomto neuvěřitelně citlivě-melancholicky laděném filmu život racka jménem Jonathan. Režisér Barlett tu obohacuje půvabné záběry myšlenkami jednak o svobodě, ale také třeba o vzájemné lásce a tolerantnosti. Celé je to pojato a divákovi tu servírováno jako takový působivý obraz, který je zde navíc podmalován opravdu krásnou melancholicky-zpívanou hudbou od amerického zpěváka a skladatele Neila Diamonda. Záběry na ptáky jsou skutečně impozantní:-) Nevím, ale mě se tento velice citlivý snímek s jakýmsi smířlivým poselstvím velice líbil, dokonce jsem překousl na takový to druh filmu i tu děsivě dlouho stopáž, po celý film jsem se rozhodně nenudil, a hodnotím ho tedy známkou nejvyšší.(12.9.2007)

 • Sawy
  ***

  Krásné,krásné obrazy,skvostně padnoucí hudba,myšlenky,poselství.A stejně mě to nechytlo! Celý film jsem strávil s podivně nezaujatém stavu,kdy mi občas málem spadla čelist z těch úžasných přeletů nad mořem,krajinou atd.,ale to byly bohužel jen okamžiky.Oceňuji odvahu,s jakou se tvůrci pustili do bajky,ve které se neukáže jediný člověk a kterou muselo být zatraceně těžké natočit,ale v hlavě mi po dvou dnech bohužel zůstaly opravdu jen ty krásné obrazy. 60 %(25.10.2011)

 • HellFire
  ****

  Tenhle film je vším, jen ne příběhem o rackovi. Odráží se v něm odpor ke společnosti a jejím zajetým kolejím, potřeba sebevyjádření a svobody a mnohé další. Krásný film s podmanivou hudbou a nádhernými záběry. Neumím si představit, jak šlo lépe natočit film, ve kterém hraje hlavní roli racek.(14.9.2012)

 • HareS
  *****

  Prenádherné poetické podobenstvo s úžasnou hudbou a silnou myšlienkou.(10.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace