poster

Racek Jonathan Livingston

 • USA

  Jonathan Livingston Seagull

 • slovenský

  Čajka Jonathan Livingston

Drama / Poetický / Podobenství

USA, 1973, 120 min

Režie:

Hall Bartlett

Scénář:

Hall Bartlett

Hudba:

Lee Holdridge

Producenti:

Hall Bartlett
(další profese)
 • Karlos80
  *****

  Tak se mě konečně podařilo vidět tento dnes celkem těžko sehnatelný film. No přátelé prostě nádhera, na pozadí jakési úchvatné přírodní scenérie, má divák, možnost sledovat v tomto neuvěřitelně citlivě-melancholicky laděném filmu život racka jménem Jonathan. Režisér Barlett tu obohacuje půvabné záběry myšlenkami jednak o svobodě, ale také třeba o vzájemné lásce a tolerantnosti. Celé je to pojato a divákovi tu servírováno jako takový působivý obraz, který je zde navíc podmalován opravdu krásnou melancholicky-zpívanou hudbou od amerického zpěváka a skladatele Neila Diamonda. Záběry na ptáky jsou skutečně impozantní:-) Nevím, ale mě se tento velice citlivý snímek s jakýmsi smířlivým poselstvím velice líbil, dokonce jsem překousl na takový to druh filmu i tu děsivě dlouho stopáž, po celý film jsem se rozhodně nenudil, a hodnotím ho tedy známkou nejvyšší.(12.9.2007)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Kamera, Střih(19.4.2004)

 • FlyBoy
  ****

  Žiadam šesťčíselný honorár v australských dolároch pre Jonathana Livingstona! Kde sa na neho hrabe DiCaprio alebo ktorýkoľvek iný cicavec. Čajka revoltujúca-veriaci živočích, nezlomný organizmus-vták vyhnanec. Občas pokúša, stále sa učí, nevzdáva sa ale bojovať musí. V konečnom dôsledku nelieta ani príliš vysoko, ani príliš nízko (počúvol Daidalosovu radu), je v tom prevažne sám a letí si za svojím snom. Šepot v oblakoch. Mágia prírody. Sloboda nadovšetko.(24.10.2011)

 • LiVentura
  *****

  Musí na to být správná nálada.(23.10.2011)

 • golfista
  *****

  Svého času nesehnatelný film, ve kterém vystupují pouze ptáci a nádherná hudba Neila Diamonda. Myšlenka odlišení a vzbouření se od zajetých pravidel "společnosti" působila zvlášť za totality velmi silně.(29.1.2003)

 • - Tento film byl zařazen mezi "50 nejhorších filmů všech dob (a jak se tam dostali)" dle Harryho Medveda a Randyho Lowella. (Cheeker)

 • - Jedná se o jeden z mála filmů, který filmový kritik Roger Ebert nedodíval. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace