Zmražená pojistka

• Česko Nekonečná bílá (více)

Agent cestovky z Aljašky jménem Paul (Robin Williams - Insomnie, Táta v sukni) má za to, že konečně našel řešení svých finančních potíží a to v podobě zmrzlého těla, které náhodně objevil. Podmraženou mrtvolu vydává za svého dlouho ztraceného bratra Raymonda, aby vytřískal peníze z pojistky. Jeho plány ale naruší snaživý pojišťovák a dva nájemní zabijáci. Tato mrtvola je žádané zboží. (oficiální text distributora)

korbitch22

malá produkce,velký film.výborně rozehraná zápletka,skvělí herci.vtipné,úderné,brutální.tenhle styl černohumorných krimi dramat mi velice sedí.podobný film je třeba nula od nuly pojde,škoda mdlého finiše,za který ubířám 4tou * : / 65% ()

bassator

Čím jednoduší plán tím se to víc musí zkomplikovat. Velmi slušně zamrzlá, chvílemi až brutální komedie s příjemně cáklímy výkony téměř všech... - 60% ()

jojinecko

Scenárista má asi rád Fargo Čierna komédia z Aljaškých zasnežených plání, pri ktorej sa človek zabaví a ktorá nepostráda aj istú dávku napätia. Najväčšim problémom je záver, ktorý mne osobne trošku nahlodal dobrý pocit, ktorý som mal počas celého filmu takto je to „len“ za 3,5/5 ()

Morholt

Mělo to nápad i herce. Pravda, zpracování občas trošku kolísalo a toho chechotu jsem si taky příliš neužil, ale právě obsazení ty negativa dokázalo vyvážit. Asi nebudu sám, komu se líbila nadávající Holly Hunter. Ta mě rozesmála pokaždé, když se objevila na scéně a já se těšil, co z ní zase vypadne. Dalším, kdo film táhl, byl Giovanni Ribisi, který prokázal komediální talent a měl by být v tomto žánru využíván častěji. Suma sumárum příjemná komedie, která sice v paměti nezahnízdí, ale jeden večer dokáže vyplnit. 70% ()

Lacike

Namet na prvy pohlad vyzera ako klasicka Coneovka typu Fargo v ktorej sa hlupym chamtivym ludom deju krute veci. Ale cele je to podane odlahcenejsie jak klasicky rodinny sitcom. Ma to skoro az pohodovu atmosferu a tak neprekvapi ani dokonaly happyend. Vlstne je zvlastne, ze behom filmu ani nikto nikoho nezabije. Vo filmu mi preto chybalo napätie. Dramaticka cast vôbec nefunguje. S tymi komedialne nacrtnutymi karikaturami sa sucitit neda. Williams je naviac obsadeny nevhodne, pretoze som mu nesikovneho chudaka vôbec neveril. William H. Macy by sa sem hodil ovela viac. Takze mi bolo jedno kto na svoje ciny doplati a bol som len zvedavy jak tento blaznivy pribeh vyusti.Pochvalu si zasluzi kamera a pekne prostredie. Z hercov ma najviac bavila neustale fuckujuca Holly Hunter, ktora ma obcas rozosmiala. Vysledok je film na jedno pozretie, ktory v kazdom ohlade ide len na pol plynu. 5/10. ()

Kryton

Bílý a zmrzlý lehce podprůměrný nezávislák, kde chudý majitel cestovky v Aljašce chce obrat pojišťovnu. Nebýt toho, že v pojišťovně dělám tak by mě to ničím nezaujalo. Takto to chvílema nudí, nebaví a člověk si říká, že by se radši taky zabil. ()

Kubick

Černá komedie o tom, co se stane, když v jednom filmu spojíte několik vzájemně odlišných osob a jejich osobní příběhy. A když to všechno smícháte dohromady, vyjde vám z toho zajímavá směs, na kterou se dá dobře koukat. A recept? Spojíte krachujícího podnikatele s vidinou získané milionové pojistky po jeho pohřešovaném bratrovi, jeho lehce dementní manželku, jedno mrtvé tělo (po kterém někdo pátrá), pojišťovacího agenta (kterému se nikdy nic nezdá), indiánskou babičku. A nakonec? Na okořenění přidáte i toho bratra. ()

numi

Jo, je to jako Fargo a není to tak dobrý jako Coenovic dítě, ale to snad teď už nikdo nesmí natočit film o sériovém vrahovi, protože tady méme Finchera a jeho Sedm? Hádám, že to by nás asi všechny mrzelo. Já si u tohohle filmu zavzpomínal právě na zmíněné Fargo, a v brzké době si ho určitě pustím, ale hlavně jsem skvěle pobavil. Výborné herecké výkony tří ústředních "párů" a naprosto geniální hlášky z úst paní Barnellové prostě stojí za to. A naprosto mě odrovnala scéna při pohřbu a sousedka s lukem. Je to sice o třídu slabší než Fargo, ale skvělé oživení žánru. Doufám, že se na tohle téma nezanevře a budou vznikat další skvělé filmy o "neprofesionálních" zločincích v akci... Budu se těšit. [březen 2006] ()

J3dla

Přeně ten tip filmu, u kterého vypneta a necháte se příjemně bavit. Herecký casting se povedl na jedničku, hlavně Holly Hunter si musí každý oblíbit. Dalo by se i polemizovat o vykrádaní podobných snímků, jako třeba Farga, ale k čertu s tím. Tek kdo se chce příjemně pobavit a přitom nehledá silně intelktuální-art filmy, tak pak The Big White je pro něj jasná volba. 7/10 ()

kaylin

Základní zápletka je celkem dobrá, ale stejně budete mít celou dobu pocit, že je to jen variace na "Fargo", a to variace, která není tak zajímavá, tak vtipná a nakonec ani tak drsná. Jsou zde postavy, které jsou skvělé - Robinova manželka je dokonalá, Giovanni Ribisi opět podává povedený výkon, ale stejně to nakonec moc nezanechá. ()

Sheldra

Nepříliš originální černohumorný thriller, kterému nebylo nic platné ani prvotřídní obsazení, které navíc totálně zabíjel nesnesitelný dabing (to snad byl tým ze Stephanie nebo co?!). Inspirace Coenovic Fargem přímo řve do očí, ale vypůjčit si atomosféru, prostředí a způsob práce s kamerou holt neznamená, že se vám podaří stejná pecka. Ani ty kecy za moc nestály, tedy kromě výlevů Holly Hunter praštěné pavlačí... Jestli tu něco stojí za zmínku, tak umanutý a značně nesnesitelný Giovanni Ribisi. Howgh, domluvil jsem! ()

sek

Třikrát převařené, dvakrát ohřívané a desetkrát zmrzlé Fargo. Jakýpak tenhle film s tímhle obsazením mohl být, kdyby se potkal s opravdu schopným režisérem? ()

Wormboy

Sice som Fargo videl velmi velmi davno, ale aj tak mi tieto filmy boli velmi podobne. Samozrejme, Coenovci to vedia s ciernym humorom, to je nepochybne. The Big White je dobry film, dialogy nie su hlupe, pribeh nie je uplne banalny, avsak nebyt hercov, ktori sa tu objavili kludne by to mohlo bezat na Hallmarku a clovek by ani nevedel ako sa to vola. Robin Williams, Holly Hunter a Giovanni Ribissi (+Woody Harrelson) su vsak tak dobri herci, ze jednoducho hodnotenie nemoze ist nizsie (napr. ako pri Final Cut, kde to tiez R.W. drzal cely cas nad vodou). ()