Letní komedie o třech malých kamarádech, kteří tajně sledují své starší idoly na cestě za prázdninovým dobrodružstvím. (oficiální text distributora)

tulakfelix

Karel Janák, pozdější režisér Snowborďáků, vymákl jeden z nejlepších českých filmů z dětského prostředí. Neustálé napětí, nepředvídatelnost situací, ztotožnění a postavami, celý film jsem těm dětem fandil víc než našim při hokeji s Ruskem. Dospěláci totálně přehrávají a tím ze sebe dělají neschopné pitomce, dětští herci „si hrají" spíš než aby „hráli", což naopak působí přirozeně, protože tak to děti dělají. Děj je naivní, závěr filmu übernaivní, ale vygradoval lépe než gólová akce v 59. minutě. ** Co se mi nelíbilo: Scéna, kdy místní mopedoví piráti uloví bráchu a jeho kamaráda a mučí je, je ve filmu třikrát a pokaždé téměř stejná. To je nedomyšlený. ** Legální shlédnutí on-line: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1040607347-vetrelci-v-coloradu/video/ ()

mzop

Tímto počinem mě Janák opravdu překvapil. Moc povedené. Takovéto dětské filmy se dneska už prakticky netočí, o to víc jsem byla potěšena. ()