Pobuda

Vandrák

Somrák za všetky prachy

Komedie

Francie, 2005, 104 min

Naprosto netuším jak bych měl tento film hodnotit. Zanechal ve mě tak rozporuplné pocity, že volím průměr. Chování téměř všech postav se naprosto rozchází s mým myšlením (kupodivu kromě G. Depardieu). Ke konci, když vše vyjde najevo, mi přijde chování všech herců naprosto nelogické a nepřirozené. Úplný konec je pak naprosto nepochopitelný, ale chápu ho (vím, odporuju si, ale nevím jak jinak to vyjádřit)... Prostě to pro mě byl nelogický a umělý film, ale mám pochopení pro zamýšlenou pointu :D 50%.(19.6.2013)

Oddychová komedie, která stojí a padá s Gérardem Depardieu. Ostatní herci jsou víceméně kompars, ale aspoň to nekazí. Nečekáte-li hlubokomyslnou zábavu, dá se u toho docela dobře odpočinout.(30.10.2007)

• IQ Tiqe

Celé to stojí na Depardieum, nebýt jeho, je to o ničem.(11.9.2008)

• kingik

Zadlužený galerista Gérard Jugnot zachrání z řeky sebevraha Gérarda Depardieu a rozhodne se vzít si ho k sobě domů, než se trochu vzpamatuje. Jenže netuší, že zachráněný se začne v bytě chovat jako slon v porcelánu, jeho pobyt se nepříjemně prodlouží a všem kolem sebe obrátí život naruby. A tahle komedie je pěkně otravná, sprostá a zoufale trapná. Nepomáhá ani jindy snesitelný Depardieu, který je tu vyloženě ztvárněn nesympaticky. Je to slabota.(18.1.2009)

Tahle komedie je takový průměr,moc vtipných momentů tam není a zachránil to jen herecký výkon Gérarda Depardiera, který je pro roli vyžraného bezdomovce jako stvořený.Tenhle námět se opravdu více hodí na divadelní prkna.(13.8.2008)