Dobrodruh a pistolník Latigo uteče před svou vyvolenou a jejími přítelkyněmi, když cítí, že by se musel věčně podřizovat jen bláznivým ženským nápadům. V malém městečku, kterým právě projíždějí, tajně vystoupí z vlaku a vzápětí se nechá najmout za šerifa s měsíčním platem sto padesát dolarů. Vůbec se přitom nepozastavuje nad tím, že stejné zaměstnání tu před ním v krátké době vystřídalo hned několik mužů a někteří při jeho vykonávání skončili tragicky. Jeho zdánlivé lehkomyslné rozhodnutí plyne z toho, že necití žádnou povinnost zůstat zde navždy. Za pomocníka si vybere dobrosrdečného bývalého pomocníka od koní Juga Maye, s nímž se pokouší znovu zavést ve městě klid a pořádek. A protože se Latigo v něčem od místních mužů přece jen odlišuje, stává se brzy také předmětem milostného zájmu... Komediální western natočil režisér Burt Kennedy, který neskrývá své okouzlení žánrem a zároveň i chuť se vysmát některým jeho zavedeným vzorům. Volně přitom navázal na svůj snímek Podporujte svého šerifa! a hlavní roli opět svěřil Jamesu Garnerovi, stejně jako využil řadu stejných představitelů do vedlejších postav. (oficiální text distributora)

mikulem

Je opravdu zarážející, jak totéž, co jednou výtečně funguje v PODPORUJTE SVÉHO ŠERIFA, vypadá podruhé mdle a nezajímavě. Nucený humor vážně nemusím. Hvězda je za Suzanne Pleshettovou; jaká škoda, že nehrála i v ŠERIFOVI. ()

Hollohlaway

Celkem jsem se zasmál, atmosféru to má poměrně lehkonohou a bláznivou. Trochu víc akce by tomu prospělo, ale obsazení to drží docela vysoko. ()

BMAJTZ

Po skvělém prvním dílu Podporujte svého šerifa přichází jakýsi spin off. Bohužel v tomhle případě to už taková zábava není a inteligentní humor se tak nějak proměnil v prvoplánové gagy. Tahle zápletka rozhodně nepatří mezi ty chytré a hlavní postava už tak sympatická taky není. První díl si rád pustím znova o druhém to říct nemůžu. ()

Jezinka

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Přes pár dobrých nápadů, dost hluchých míst a přílišná snaha o vtipnost, která se ukázala medvědí službou. ()

Han22

Dva roky po podporujte svého šerifa vzniklo prakticky ve stejném obsazení "pokračování". Uvozovky proto, že jedná se nový příběh s novými postavami. Do malého městečka tentokrát přijíždí sňatkový podvodník se závislosti na ruletě, kterého si uprostřed války majitelů dolů spletou s pistolníkem. Jenže jednička ač ztřeštěná komedie se dala brát i vážně a byla i napínavá, tohle je už čistě šaškárna, kde všichni přehrávají a šaškují až to hezký není. Zejména ta ohyzdná, pološílená Patience mě nebyla sympatická ani trochu. Na originál se to nechytá, místy jsem kroutil hlavou, ale je pravda, že jsem se nenudil a místy slušně zasmál. Průměrné 3*. ()

duddek

Tohle pokračování si v ničem nezadá s o dva roky starším "Podporujte svého šerifa". Dokonce mi připadalo o něco pestřejší... S Garnerem a Pleshettovou se nudit nebudete. :) (bez záruky) ()

Cassandra

Mně se tohle zase líbilo víc, než Podporujte svého šerifa, protože Garner hraje mnohem záživnější postavu a gagy i dialogy mi přijdou lepší a uvolněnější. Závěr je sice dost pitomý, ale nevadí, bavila jsem se. ()

filipvrbik

Pokus o další parodii na Westerny s víceméně stejnými herci jako v roce 68 (Podporujte svého šerifa). Není to už pochopitelně tak dobré,ale na průměr to vystačí a dívat se na to dá...50% ()

Greg25

70% Neberet to jako "dvojku", jestli si tenhle film pustíte zapomeňte na vynikajícího Podporujte svého šerifa!, jedině tak se u tohodle snímku pobavíte opravdu dobře. A kdyby Vás přeci napadlo to srovnávat pak vězte, že v žánru westernových parodií jste mohli vidět dva filmy z první pětky. ()

pravo

Aj keď nejako výrazne neholdujem sledovaniu westernov, tak ma táto komédia veľmi dobre pobavila. Plusom pre hodnotenie tohto filmu je určite aj skutočnosť, že ho neporovnávam s predchádzajúcim filmom s podobným názvom s modifikáciou osoby. Skvelé “vtipy“ spolu so zábavnou zápletkou sú v tomto filme dobre zakomponované a aj keď k určitým pasážam (situáciam) mám mierne výhrady, tak nakoniec mi to vychádza, že ide o jednu z najlepších komédií čo som videl a to s ohľadom na rok vtipnosť nezvetral ani čas. ()

Barak

Pokus o zábavný western těžce nevyšel. Zasmal jsem se párkrát a jinak tu nebylo na co koukat - aspoň že "nejhezčí ženská ve městě" to částečně zachraňuje.... ;) (5/10) ()

Rodin

Tohle je slabší odvar mého oblíbeného Support Your Local Sheriff. Pořád ještě zábava, ale bohužel už jen zábava. Ten neotřelý pel prvního kousku je tady již značně otřelý. Nicméně reprízu si rád dám kdykoli. 65%. ()

kyLuke

Náhodou jsem se docela slušně bavil.Sice to není jako Podporujte svého šerifa protože to jde těžko překonat ale myslím si že to je povedené.Možná kdyby se trochu zkrátil konec ale zase poslední minuta ho napraví.Opravdu dobrý film.70% ()

mac000

J. Garner a B. Kennedy opět spolu, stejný mustr, ale výsledek o trochu slabší. I když pořád povedená parodie na některé zaběhané westernové šablony. Kennedy , uznávaný mistr westernů, si několikrát ze svého milovaného žánru troufnul vystřelit, ne vždy ale se stejně dobrým výsledkem ()

Richie1

Vcelku vtipná variace na western. James Garner si roli lehkomyslného šerifa užíval s nadhledem. Lehce nadprůměrné dílko - sice slabší než jeho předchůdce Podporujte svého šerifa!, ale stojí za shlédnutí. ()

MirkaP

Milá komedie z westernového prostředí. Závěrečný monolog Jacka Elana mě vyloženě rozesmál (a ze mě se stala hvězda italských westernů). ()

Gig

Pokračováni komedialního westernu Burta Kennedyho, který oproti prvnímu snímku je vyčplý. Je to nejen omíjení pořát dokola stejné téma, ale i problém je, že sic z původní partičky tu zůstal James Garner, Morgan a Jack Elam. Hlavní sympatickou hrdinku nahradili jinou, která už tak nejiskří a nehláškuje. Taky i dabing už nestojí za nic. ()

Ajay

Punc komedie bych tomuto filmu rozhodně neudělil, nenapadá mě žádná zábavná scéna, která by se tu objevila, podívám se na předchůdce "Podporujte svého šerifa", který má o hodně vyšší skóre a snad nebudu zklamán. ()

JimLogan

Je pravda, že s původním Podporujte svého šerifa! se to srovnat nedá. Na druhou stranu jsem se celou dobu bavil natolik, abych dal 3 hvězdy. Ovšem závěrečný monolog Jacka Elama mě dostal natolik, že musím ještě jednu přidat... ()