Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

Glowlady

Dobře jsem udělala, když jsem při prvním koukání usnula asi ve 2/3 filmu - tyto jsou totiž ty nejsilnější a nejzajímavější z celého filmu. Naštěstí ta slabší část je jenom poslední třetina a proto ve výsledku hodnotím film velmi dobře. Samý úvod vás opravdu zaujme a drží pozornost, dokud se to nezvrtne a nestane se z filmu jakási slátanina thrilleru a dramatu, ale špatně promíchanou... Úplný "neukončený" konec reputaci trochu napravil, takže jsem pak musela o filmu docela přemýšlet, jakže to vlastně dopadlo... Doporučuji a dávám 70%. ()

traktorzetor

Umím si představit lépe strávené 2 hodiny života. Žádný šlágr, samý sex, rozuzlení prakticky není. Dvě hvězdy jen kvůli Geremu. Jinak by to bylo horší. ()

Pilouš

Nestravitelná, otravná a hlavně neskutečně trapně úlisná a rádoby emocionální hovadina. Z Gerea je mi zle a už dlouho ho nechci nikde vidět. (Učím se na státnice a už dlouho mě takhle nic nenasralo jako tahle kulisa z televize) ()

chlievik

Vidím tu poniektoré negatívne komentáre, a som sklamaný. Podľa mňa bol ten film skvelý. Počas filmu jemné a pomalé snové scény, smutná pomalá hudba, jasne vyjadrujúca o čom je manželstvo, o čom je láska, o čom je nevera, a o čom je zločin... Poníženie muža, súcit ženy, láska, ktorá to napokon zas totálne rozpadnuté spojí, nezmyselnosť hnevu, absurdnosť života.... nechávajúc diváka nakoniec poskladať si emocionálnu mozaiku samostatne, a utvoriť si pravdepodobné vyústenie smerom do budúcnosti manželov.... Láska jednoducho musí poznať aj temné zákutia, ľudská duša je pokušiteľná. Žena, hoc' neverná, aby milovala manžela, nevyhnutne potrebuje poznať súcit, hoci aj romantickú lásku, ale každopádne však v prvom rade súcit, inak by sa láska vytratila do prázdnoty a nešťastia, vzťah upadol do večného zabudnutia, a práve milujúci muž súcit potrebuje, aj keď si to my muži neradi priznávame... Láska potrebuje svoj rozvrh a nie prvoplánovosť, a preto je nevyhnutný súcit v živote. O tom je tento film. Hoci žena chce manžela možno aj udať na polícii, možno o tom premýšľa, prežívajúc eventuálne aj negatívne potešenie v prípade jeho zatknutia, keďže sa zaľúbila do mladého milenca, predsa len nájde lístoček od manžela pre ňu na 25.výročie vzťahu akurát v pravej chvíli, a podlomia sa jej dovtedy o spravodlivosti premýšľajúce oči, a uvedomí si, že miluje, a že manžela nepodrazí. Uvedomuje si, že ako žena, ktorá je vinná a čiastočne aj za všetko zodpovedná, musí nájsť lásku k človeku, ktorého sklamala... Sú to ženy, ktoré akoby diablov vynález, potrebujú práve v týchto situáciách prakticky zabehaného manželstva nespútanú vášeň, emocionálne inovácie a kreatívne posuny, keďže inovácie sú v manželstve umrtvené, a kreatívnosť ženskej nevery, ktorá je iná než mužská, ženu presne dovedú k jej základému životnému testu v zmysle otázky či vie súcítiť, rovnako ako mužským testom lásky je pochopenie poníženia svojej mužnosti vo svetle ne/žiarlivosti. Sexualita vládne aj u žien... Film pomalý a jemný, príjemný na sobotné alebo nedeľné polnočné chvíle... p.s. 3 detaily...... jeden, že človek, ktorý zabije v takomto afekte, nie je podľa môjho názoru vrahom, a za druhé, všimnite si filmy, ktoré urobil Adrian Lyne, režisér filmu, celkom dobrá zbierka, nie? a za tretie, Diane Lane aj Richard Gere v skvelých hereckých výkonoch...najmä Diane... ()

Kaculis

Hudba filmem protkaná je krásná, taková melancholická, podzimní a Olivier typický líbivý floutek, ale nejlepší je scéna, jak jede hrdinka zpátky autobusem po nevěře a neví, jestli má brečet nebo se smát. ()

Cheriladynka

Záčátek je romantickej s erotickým podtónem stejně jako 9 a půl Týdne nebo Smyslná Orchidej a pak takovej zvrat!!Vražda !!!! !Sexy Martinez !Film není špatný, ikdyž se trošku vyvýjí jinak než si pomyslíte! ()

hanca.uh

Tento film mě naprosto uchvátil (nechápu, proč tu má tak malé hodnocení). Je tu evidentně vášeň, napětí, psychologie..od začátku do konce....i když možná o něco málo víc stavěný asi spíš pro ženy. Výborní herci, kteří jsou navíc sympatiští a krásní lidé (Diane+Olivier+samozřejmě Richard) - pro mě je to film pro potěchu oka i mysli současně tedy:-). Nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězd. ()

Lynnet

Diane Lane se začíná specializovat na role znuděných a zanedbávaných manželek které situaci řeší mladým,atraktivním milencem (Procházka po Měsíci). Tenhle film má ale méně co nabídnout jak do hereckého obsazení tak scénáře kde mi přišla dost chabá motivace hlavní hrdinky a na druhé straně nelogické jednání jejího manžela. Ukončeno stylem:nějak to dopadlo,domyslete sami si říkám, že to byla celkem ztráta času. ()

PavelDanko

Přestože jde o téměř běžný příběh s prvoplánovou zápletkou, přesvědčily mě charakteristiky postav. Především herecký výkon Richarda Gere mě ujistil, že jeho filmové postavě jako divák mohu věřit. Vývoj hlavních postav je velmi reálný - divák se snadno vžije jak do role nevěrné ženy, tak i jejího tiše trpícího manžela. ()

Molerat

Myslím, že když vysolím 3 hvězdičky, bude to více než dostačující.Byly by to dvě, ale díky tomu, že se mi u toho v druhé polovině filmu krásně spalo, dávám 3.:D ()

Yekkal

Vzrušující film hlavně díky Diane Lane kdy velmi citlivě zahravá erotické scény které mají silný náboj. Nicméně konec filmu je takový ustřižený ještě jedna pointa by se tam hodila ale i tak se vlastně jedná o filmové ztvárnění možná každodenního životního příběhu. ()

Dufresne

Možná mám zcela odlišný pohled na tento film, ale zdá se mi jako velice zajímavé drama se spoustou niterních úvah, kdy člověk řeší svá vlastní dilema a je zmítán nerozhodností a vnitřním bojem.Jinak bylo zajímavé sledovat mé vlastní pocity, kdy mi tento film vnucoval myšlenku, že v tomto případě je snad vražda menší zlo než nevěra. Asi opravdu to není dokonale po všech stránkách zpracovaný film, ale příběh nabízí spoustu míst k úvahám a zamyšlení a proto možná stojí za to na něj kouknout. ()

kamilao

Skvělé herecké obsazení a úžasné sexuální scény! Na můj vkus příliš nízké hodnocení. Dámy se určitě vcítí do nevěrné a pánové zase do jejího manžela! ()

Jennifer600

Richard Gere se mi do role manžela, který se stará o domácnost,vydělává atd.. Moc nehodí. Celkově mě film bavil, první půlka skvělá, pak už jsem si ale přála konec, protože mě zajímalo jak to dopadne (zajímavě ztvárněnej konec)... ()