Diane Lane září v roli, za kterou byla nominována na Cenu Akademie, v erotickém thrilleru o vášni, jež je tak neovladatelná, že zničí vše, co se jí postaví do cesty. Edward a Connie Sumnerovi (Richard Gere a Diane Lane) mají na první pohled dokonalé manželství. Když ale náhodné setkání Connie s pohledným cizincem vyústí v sexem nabitý milostný vztah, touha se stává posedlostí a její důsledky jsou smrtelné. Film Nevěrná v režii Adriana Lynea (Osudová přitažlivost) nabízí strhující napětí, kterému vaše smysly neodolají. (Magic Box)

eraserhead666

Diane Lane tady vypadá jako četařka Babinčáková. Jen ji navléct do uniformy. Některé příběhy by prostě byly lepší v literární formě, film jim moc nesedne. Tohle bych raději četl, bylo by to hlubší a víc bych si to užil. Je fakt, že je film trochu rozplizlý. Na druhou stranu docela zaujme letmá změna žánru vyprávění a tak nějak mě těšilo, že to bylo více drama než erotické. ()

Sofia

Napoprvé se mi to líbilo, podruhé už jsem to ani nedokoukala. Ale jako psychologická studie všech těch zmatků a špatného svědomí, co cítí nevěrná žena, která je vlastně jen znuděná svým vlastním životem, to je dobré. ()

Morholt

Vdané a dobře situované paničce se zapálí lýtka, spustí se s mladým knihkupcem, manžel na to přijde, zabije knihkupce, na to přijde panička a ............ . A nic. čekal jsem, že to nějak vygraduje, ale jak se blížil konec, tak jsem byl čím dál tím skeptičtější a ukázalo se, že oprávněně. Ostatně že to skončí nijak sliboval prakticky celý film, který byl taktéž nijaký resp. jednalo se o nejrutinnější rutinu, jakou jsem v rámci thrillerů o nevěře viděl. No a jestli se někdo těší na šťavnaté scény s Dianou Lane, tak ať si nechá zajít chuť. Pár náznaků sice bylo, ale čekal jsem víc odvahy. I když na druhou stranu kouzlo zahaleného fungovalo takřka dokonale. Ale to je trochu málo. 30% ()

Kamca_

Přiznávám, že takových námětů jako je tento už tu bylo několik. Ale tenhle film je hodně dobrý. Vtáhlo mě to rychle do děje a uteklo hrozně rychle. Herecké výkony a hudba na jedničku. Dávám 70%. Pořád mi tam ještě něco chybělo. ()

Ajinka126

Tak na tenhle film můžu koukat pořád dokola a baví mě pořád stejně. Je to zvláštní kombinace, která se přelívá od žánru k žánru. Každá žena by si tenhle film měla pustit před tím, než se vdá.. No a muži ať si raději pustí "Osudová přitažlivost" s Michaelem Douglasem v hlavní roli - to je kvalitní anti-milenkový film! :D ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Průměrný thriller, který ničím zvláštním neoslní. Na dvojici Lane&Gere jsem se těšil, protože Noci v Rodanthe byl fakt pěknej film, ale tohle bylo nic moc. Závěr nebyl nikterak vygradovaný, čili s hodnocením určitě nepůjdu moc vysoko, tedy 55%. // NOVA (8.6.2014) - Zvedám na 60% (with J.) ()

selfesteem

Komentář k tomuto filmu pojmu jako obhajobu mého milovaného režiséra Adriana Lynea. Mám pocit, že je zde řada lidí proti němu zaujatá a dost mi to vadí. Přijde mi tedy, že hlavně mužská část uživatelů tady. Na to, že natočil dost málo filmů (škoda!), tak je tady většina jen kritizuje. Jděte se vycpat! Dokonce i v jeho biografii je napsáno cosi o kýčovitých motivech a o tom, že ve filmu 9 a 1/2 týdne hnal do hranic snesitelnosti i silné využívání protisvětla (mně se to líbilo, asi to je zrovna to, co mně mj. na jeho filmech přijde tak jedinečné - to světlo). Podle mě je Adrian Lyne jeden z mála mužů vůbec, který dokonale rozumí ženské duši a má neobyčejnou vnímavost k různorodosti lidských povah a dokáže vidět svět v rozmanitých podobách, i maličkosti díky němu získávají nový rozměr. Dokáže připodobnit stav věci ke stavu lidské duše. Jakoby se v jeho filmech svět kolem odrážel v chování lidí. Je neuvěřitelné, co všechno lze v jeho tvorbě najít a jak už tu někdo psal, je to skutečně výborný psycholog. Nechápu, jak někdo může napsat, že Nevěrná je plná klišé, kde? Jak natočit film o nevěře bez počátečního vzplanutí, průběhu vzplanutí a pak destruktivního konce? Jako komedii? To by to pak ale nebyl Adrian Lyne, který právě ve zpodobnění vyhrocených situací exceluje. A je snad jasné, že pokud je někdo v něčem opravdu dobrý, třeba právě v točení thrillerů s nádechem erotiky, a o tom není pochyb, tak v tom bude pokračovat. Díky bohu! A na závěr tady někdo chtěl osvětlit motivy postavy Connie, kterou ztvárnila Diane Lane (a ještě neuvěřitelně zprasil její jméno! Kdo je sakra Diana Lyne??). Tak já ti je osvětlím. Lidi dělají chyby. Nemůžou předvídat, co jim život přinese, a i kdyby se sebevíc snažili si svůj život do puntíku naplánovat a pak i svoje chování, nikdy se jim to nepodaří. Když tě nezradí mozek, zradí tě tvoje tělo, někdy i srdce. V tu chvíli mozek někam zmizí, aby se po čase vrátil a poslal tě zpátky na zem. Tak to někdy v životě chodí. Někdo se ubrání, někdo ne. Někdo to bere jako sport, jen jako zábavu a žádné výčitky se nikdy nedostaví. O těchto lidech ale tento film naštěstí není a těmto lidem ani já nerozumím. Své kouzlo má Nevěrná právě v tom, že si to ta ženská nenaplánovala, prostě se to stalo a ona se opět jako malá holka normálně zamilovala. To je snad všeobecně známé, že až po sexu se pak ženská totálně zblázní a ještě víc zamiluje a hrozně v tom lítá. A ještě víc v tom, pak už nešťastně, lítá do té doby spokojeně zadaná matka od rodiny. Netoužila po tom, přišlo to samo a nešlo to ovládnout. Každý přemýšlí o minulosti. Jaké to bylo, když byl mladší a všechny závazky a starosti byly jen hudbou budoucnosti. Někdo to vyřeší rovnou rozchodem, rozvodem, a pak po čase prožívá stejně to samé znovu, někdo zůstane jen ve světě vzpomínek. A někomu to přijde naproti, a pokud je on sám co k čemu a jeho vztah je taky co k čemu, tak se po čase dostaví tak silné výčitky, že to nelze dál skrývat. I když jaké tady bylo skrývání. Semlelo jí to natolik, že nebylo vůbec těžké uhodnout, že se něco změnilo. Její odtažitost, až fyzická nechuť ke kontaktu s manželem, to, že byla ve svém vlastním světě, neslyšela, neviděla, doma pokazila, co mohla. Nebyla to žádná zkušená záletnice. Její život se úplnou náhodou obrátil naprosto jiným směrem a ona se chvíli vezla a jí blízcí lidé kolem ní trpěli, než jí to konečně došlo. Přesně takhle má vypadat film o nevěře! () (méně) (více)

NinonL

Ve srovnání s Chabrolovou Nevěrnou ženou má Lyneův film mnohem silnější erotický náboj. Také citové utrpení hlavních hrdinů se mi zdá výraznější. Není možné říct, který film je lepší, protože oba mají něco do sebe. Chabrolův je diskrétnější a tajemnější, Lyneův vášnivější a otevřenější. Jsem ráda, že jsem je viděla v tomto pořadí (nejdříve starší film). V opačném pořadí by na mě asi tolik nezapůsobily. U hodnocení zůstanu nad průměrem u obou. ()

Maq

Koukám že leckterý dobrý komentátor tohle dílo neocenil, a říkám si, čím to asi je? Generační rozdíl? Nebo mám výhodu, pochybnou a bolestnou, osobní zkušenosti (až na tu vraždu, ovšem)? Tohle není moralitka, a kdepak thriller. Je to plnokrevné psychologické drama. Zručná režie, ohromné herecké výkony. Možná by to mohlo být malinko svižnější. --- A že to končí jaksi nijak? To je na tom to nejpravdivější; jistá je jenom smrt, do té doby žijeme se svým svědomím ve věčné nejistotě. Tedy, pokud nejsme hrochem. --- Shrnuji: TENTO FILM NENÍ PRO HROCHY. ()

Rosalinda

Film mi přišel i po druhém zhlédnutí sice průměrný, ale celkem zajímavý. Teď musím říct, že je to hodně slabá kopie. Francouzsky dokonalá a téměř neznámá "Nevěrná žena" z roku 1969 přišla americkým filmařům asi hodně vhod! Richard Gere alias Michel Bouquet, Diane Lane alias Stéphane Audran a Oliver Martinez alias Maurice Ronet plus jejich malý syn a působivá hudba. ()

halogenka

První půle je především díky Diane Lane dobrý psychologický kus, pomineme-li všechna ta klišé a trochu kýčovité záběry, ale druhá půlka už je fakt parodie... ()

Skip

Nebýt toho hrozně protahovaného závěru, mohlo to být mnohem lepší. Ale aby nedošlo k mýlce! Je to tak i tak jen průměrné drama, které prakticky ničím nezaujme. Aspoň to ale nenudilo. ()

kajas

Ucházející drama o milostném trojúhelníku. Richard Gere mi sice vůbec neseděl, ale Diane i Olivier se svých rolí chopili dobře. A víte, co je vtipné? Že Olivier je pouze o rok mladší než Diane, přesto jsem mu toho zajíčka věřila. ()

d-fens

Rád by som videl Chabrolov originál "La Femme infidèle" z roku 1969 a moje hodnotenie tohto filmu by bolo možno prísnejšie a "objektívnejšie", ale dovtedy musím priznať, že týmto absolútne neoriginálnym a miestami klišéovitým filmom (hold osud každého "erotického thrilleru", ale vlastne KTORÉ ŽÁNROVÉ FILMY NEPOUŽÍVAJÚ KLIŠÉ??!! :-)) na mňa Lyne zapôsobil, herci ma presvedčili (možno až na amanta Martineza), kamera bola vydarená, hudba ma dojala a atmosféra bola zmyselná, obsesívna, preniknutá pocitom viny (Lane) a poníženia (Gere), naznačujúca neodstrániteľnú "čiernu škvrnu" na dovtedy normálnom, nudne-harmonickom, ale čistom a vernom manželskom vzťahu. Žiaľ, vždy bude platiť, že zvodnosť, lákavosť, nekontrolovaná emocionalita a dobrodružstvo hriechu (ublíženia) má vždy "navrch" v súboji s ubíjajúcou racionalitou, "nudou", stereotypom a asketickosťou (odriekaním, sebakontrolou) dobra ! .......ale musím sa priznať, že po tak kladnom prijatí tak obyčajnej romantickej "ženskej" drámy sa začínam cítiť ako "žienka domáca"... :) ()

OG_Swifty

Byly tam docela dobrý scény, jak Martinez Diane nakládá, všechno ostatní bylo víceméně dost podprůměrný. Žel bohu mi to na drama / thriller nestačí a je to málo... to, čemu se tam říká drama / thriller, je tak debilní až to bolí. ()

Beagle

Nevěrná mi přijde jako průměrný erotický thriller s vcelku solidními hereckými výkony (Diane Lane má za něj i nominaci na Oscara...) a chvílemi docela napínavými scénami. Je to trochu kýč, ale docela dobře mě dokázal udržet po celou dobu u obrazovky. ()

rakovnik

První polovina filmu "pro ženy" mě příliš nebavila, ta druhá "pro muže" už byla pro mě poněkud stravitelnější. Průměrné drama o milostném trojúhelníku a tragédii, která je (ne)vyhnutelná. Vynikající Richar Gere. ()

Martin741

Aristokraticke, nudne, strojene a scenar spolu s reziou Adriana Lyne ma dost nudili na to, aby som siel s hodnotenim vyssie nez na priemer. 50 % ()