poster

Japonsko (festivalový název)

 • Mexiko

  Japón

 • anglický

  Japan

Drama

Mexiko / Německo / Nizozemsko / Španělsko, 2002, 130 min (Director's cut: 143 min)

Režie:

Carlos Reygadas

Scénář:

Carlos Reygadas

Producenti:

Carlos Reygadas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jhrasko
  ****

  O hľadaní životnej energie, o /ne/potrebe vlastniť, mať a fixovať sa (na miesta, ľudí, veci). A najmä o starých zvráskavených rukách, o pravde v nich ukrytej.(8.8.2010)

 • Mulosz
  *****

  Carlosi, toc! Tento debut jsem sice videl az jako posledni z dosavadnich tri filmu, ale uz vim, odkud pochazi potreba zobrazovat lidska tela ne zrovna modelovych rozmeru v Souboji s nebem (i takovi maji sve potreby) a zaliba v nehercich a specifickych komunitach v Tichem svetle (i takovi jsou mezi nami a ziji svuj zivot). O spiritualnim modu ani nemluve, vznasel jsem se tri metry nad zemi. Film, po kterem jsem sladce usnul a jeste tu samou noc se mi o nem zdalo.(7.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $250,050Tržby USA $21,900Tržby Celosvetovo $195,000(26.8.2009)

 • seeker23
  *****

  Celý film je téma chystání se na skoncování se životem podporováno formální stránkou: zvláštní nejistá kamera a rozostřené barvy díky tomu, že film je natočen na video, hudba hrající pouze v rámci diegetického světa (převážně ve sluchátkách hlavního hrdiny). To vše podporuje subjektivní perspektivu, nejistotu, ponor do hrdiny bez nějaké přílišné psychologizace. A hlavně je tu geniální poslední záběr, bloudivá jízda kamerou nechávající nás po celou dobu v nejistotě, víme, co musí kamera zabrat, aby vše dávalo smysl, ale jsme napínáni a vše graduje až k závěrečné mrtvolce (doslovné i technické).(29.3.2007)

 • sochoking
  *****

  Myslím si, že zábery s natrtkanými robotníkmi ku koncu filmu, sú autentické. Hláška '' Tí ľudia od filmu ani neulejú!'' jedného z nich, ma totálne rozsekala, ako i film samotný! A to som si ten film pustil len tak, bez toho, aby som vedel, do čoho idem.(22.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace