Japonsko (festivalový název)

• Mexiko

Japón

Japan

Mexiko / Německo / Nizozemsko / Španělsko, 2002, 130 min (Director's cut: 143 min)

Carlos Reygadas

Rozpočet $250,050Tržby USA $21,900Tržby Celosvetovo $195,000(26.8.2009)

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - SPEKTRUM - Nový latinskoamerický film (Japón / JAPAN / Japonsko) - 31. 7. 2010 - kino Reduta - Velký sál - Uherské Hradiště - 6. místo - 90%(3.8.2010)

O hľadaní životnej energie, o /ne/potrebe vlastniť, mať a fixovať sa (na miesta, ľudí, veci). A najmä o starých zvráskavených rukách, o pravde v nich ukrytej.(8.8.2010)

velmi zajimavy film z mexika, vykony hercu me velice prekvapily!(30.3.2007)

Myslím si, že zábery s natrtkanými robotníkmi ku koncu filmu sú autentické. Hláška '' Tí ľudia od filmu ani neulejú!'' jedného z nich, ma totálne rozsekala, ako i film samotný! A to som si ten film pustil len tak, bez toho, aby som vedel do čoho idem.(22.12.2013)

• - Reygadasov prvý celovečerný film nemá okrem názvu s Japonskom nič spoločné, čo v rozhovore priznal i samotný režisér. (hanakonochi)

• - Ceny (výběr): Ariel 2004: nejlepší debut, scénář, MFF Bratislava 2002: Velká cena, Cena ekumenické poroty, MFF Cannes 2002: Zlatá kamera - zvláštní uznání, MFF Rio de Janeiro 2002: Cena FIPRESCI, MFF Soluň 2002: nejlepší režie. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)