Příběh o tom, jak ukrást milion liber ve zlatě.  Henry Holland je solidní bankovní úředník, který dostane geniální nápad. Rozhodne se propašovat zlaté cihly v ceně milionu liber z Anglie do Francie v podobě Eiffelovek prodávaných jako suvenýr. Jednoduchý plán ovšem, jak už to bývá, ztroskotá na úplné maličkosti. Náhodou se šest těžítek z ryzího zlata dostane zpět do Anglie a jedno z nich dokonce do rukou policie. Lupiči podniknou všechno možné, aby se jich znovu zmocnili a zahladili stopy. Zpočátku realisticky působící příběh se pomalu přemění v absurdní frašku, která si zachovává typicky britský tón. Holland okrádá banku, v níž pracuje a vodí za nos celý Scotland Yard, ale dělá to s vlídnou zdvořilostí anglického gentlemana. V dnes již klasickém snímku září v hlavní roli Alec Guinness (Hvězdné války, Most přes řeku Kwai), jenž s oblibou střídal vážná dramata s lehkým žánrem. Kromě Oscara za nejlepší scénář získal film dvě ceny Britské filmové akademie (nejlepší film a nejlepší scénář). (Česká televize)

route60

Jak ukrást zlato aneb udělej si Eiffelovku, skvělý film s Alecem Guinnesem s krásným pomalým tempem a výborným českým dabingem ()

Auvajs

Jedna z těch (kompletně nevtipnejch) britskejch "komedií", který těží hlavně z (těch jejich britskejch) stereotypů, který každýmu připadají tak 'roztomilý'. (A neříkám, že to celkem nefunguje :D) ~~~ 73% ()

Heywood

Tenhle film jsme viděl jako hodně mladý a byl jsem nadšen. Ten dabing to podtrhl dvakrát a hláška, že se nechcete celý život dívat strachy dozadu byla přesná. Tento styl se dnes již netočí, protože ta Stará dobrá Anglie zmizela. Ale pokrok nezastavíš. ()

zigy

Trochu zastaralý podfukářský filmeček, kterému ale hrozně pomáhá Nový a spol. v jedinečném stařičkém dabingu a styl starých, dávno zmizelých časů. ()

zucchini

Hezká komedie, která zprvu ani nevypadá jako komedie, ale postupně se v ni stále více a více proměňuje. Nápadítá je také závěrečná pointa příběhu. ()

gggggg

Zlodejina to bola dobrá, ale napätie až tak negradovalo. Film sa s ničím nehral, žiadne naťahovanie, išlo sa priamo na vec. Scény z Eiffelovky už pôsobili komicky. Určite nemôžem opomenúť ani skvelý český dabing. ()