Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

FandaF

Špatné zařazení filmu, na prvním místě by asi mělo být uvedeno: "Komedie" a až potom "Akční, Dobrodružný" a zcela zprávně na posledním místě "Válečný" ;-) ()

aannemer

Hodně hloupé a hodně naivní. "Válečný film" pro teenagery, jejichž mozky jsou zcela oproštěny jakýchkoli znalostí historie. ()

david.exe

Zklamání? Ne- skoro až hrůza. A fakt to nezachrání ani Roden. Příběh, režie.. a jako by to nebylo málo, tak třešinkou je třeba použitá technika- taková IFA nebo gazík převlečený za vozidla wehrmachtu k výslednému dojmu zrovna moc nepřidají.. Dílko se dá doporučit optimálně lehce po půlnoci na Nově, ve stylu "mámo, dávaj tam ten akční film s němcama.." ()

Pavelkedar odpad!

Jedna z největších ptákovin na téma WWII. Amatérské zpracování, přihlouplé dialogy i akce. Překvapilo mě účinkování Rodena, protože si většinou vybírá, v čem bude hrát. Asi to byla dost velká nabídka, jinak si to neumím vysvětlit......Naprosto zbytečný film. ()

ohinek

když jsem to viděl poprvé, skončil jsem asi v polovině. Časem mě to však začalo mrzet, a když jsem se dokopal k tomu se na to podívat znova od začátku, ke svému užasu jsem zjistil že si film své čtyři hvězdičky plně zaslouží i přes spoustu zjevných nedostatků a chyb. Třeba dost pochybuju o tom že by německá válečná kořist byla svěřena pouze dvěma němcům a jednomu tlouštíkovi který tvrdí, že je od SS a ještě k tomu o všem ví dvě holandské odbojařky.asi si spletli SS s SA, tam působili často podobní zazobanci, tzv. zlatí bažanti, kteří o válku ani nezavadili. Nebo velitel, který je oslovován majore, nosí uniformu odpovídající úplně jiné hodnosti a taky se mi nezdá že by se ppo holandské krajině projížděl ve stoje v kabrioletu jako cvičný terč pro snipery. Američani mají zase v jedné jednotce na uniformách frčky jak 101. tak 82. vzdušné výsadkové divize, přestože každá v holansku operovala někde jinde, a přestože v holansku k žádným chybám ve výsadcích nedošlo jako v normandii, kde by se to dalo pochopit. Britové mají uniformy v pořádku, zase jsem ale nikdy neslyšel, že by operovali na nepřátelském území v tak malé jednotce. němci zase vypadají, jako by měli AI počítačových her z minulého tisíciletí. Jako koruna všeho je to, že jeden důstojník z pistolí (doslova jak na americké, tak na německé a britské straně) představuje větší palebnou sílu než celé jeho mužstvo dohromady. Dost špatně tady taky působí správce (tlouštík) německé válečné kořisti. Já však tohle všecho dokázal přejít. Zkrátka zapadat do sebe můžou i nesmysly. ()

Himbajz

Děsná podívaná. Ta jedna hvězda je za Rodena.Myslel jsem si, že to je béčkovjej film. Ale je ta efkovej... Celou dobu jsem přemýšlel, kde jsem vzal to odhodlání to dokoukat. držela mě buď zvědavost a nebo nechuť v práci rozkoukávat další film. Příště si dám raději drogy. Bude to zábavnější a poučnější. ()

zanvalzans

Dosť drzí (ne)vojnový film.Dal by som dve hviezdy,ale ta hudba vo filme urobila svoje.A hviezda jednoznačne aj za Rodena.Tento snímok som z dosť velkej časti vnímal aj ako komediu,než vážny film,pretože to vážne nemohli ani myslieť. ()

Ammit

Šmarjá, on je v tom Roden! Alespoň někteří Češi udělali díru do světa. Stejné se nedá říct o filmu. Chvílemi jsem měla pocit, že hercům rejža řek': Je druhá světová, kameraman je támhle za tím křovím, tak prostě něco dělejte. Zlatého bludišťáka pro toho, kdo dokáže říct, jestli to, co se děje na obrazovce, je vážná situace natočená fakt blbě, nebo jestli je to málo vtipná lehce ironická groteska. Jaké štěstí, že střelba začne až když se všichni pozvolna vykýblují a ranění jsou ošetřeni. Pokud se snažím vyhnout se objevení, možná bych si to neměla rázovat prostředkem pole, ale spíš podél okraje, kde začíná hezky přehledný lesík. Buď se nechytám, nebo se každý náhodně přemísťuje jak' v Harry Potterovi, taky kontinuita je trochu divná (skoro půl filmu je světlo, jako kdyby se to všechno odehrávalo ve stejnou jednu hodinu, pak je asi minutu tma, následuje bílo jako při svítání a pak zase noční tma a ještě párkrát se to prostřídá). A kdokoliv přišel s tím, že budou používat slovo major, by si měl zopakovat historii. ()

Jurator

Nečekejte válečný film srovnatelný s Band of Brothers nebo Vojínem Ryanem s realistickým zobrazením boje. Čekejte však skvělý výkon Karla Rodena a u nás ne příliš známé Agathe de La Boulaye (objevila se v Na plný plyn, Alien vs Predator) v roli coby Rodenovy ,,spolupracovnice" :-) Na tři body to stačí. ()

Jimmy73

Přesun v týlu nepřítele po otevřeném poli, když je všude kolem les a křoví hovoří za vše.....nedokoukal jsem a raději přepnul na Československý filmový týdeník 1973 ()