Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

markotter

Někomu možná vyjadřování se v dlouhých obrazech skoro bez dialogů vyhovuje, ale tohle nebyl můj šálek kávy. A to takový Ostrov jsem zhltal jako víno. Nejvíc mě pobavily stylizované hudební vstupy - to byla dekadence jak má být. Ty dvě ** jsou za třeba za tohle. ()

Hermit

Holky tančící kolem sochy generála Čankajška byly sice supr, ale jinak sem tenhle film moc nepochytil. Jako... what the fuck? ()

Black-star

Fakt ujeté.a vážně hodně moc. Prostě mě to nenadchlo, tenhle film nemá vůůůbec žádnou hodnotu. Tak jako pořádně ani nevím co si o tom mám myslet... jediné co mě tak napadá je ---) DIVNÝ jen 19,999999% ()

BDMarty007

Hodně zvláštní a bizarní věcička. Začíná smyslnou scénou z plakátu / obalu DVD. Ta je dobrá. A dále kombinuje scény téměř pornografické s pasážemi muzikálovými (které mi tak si nejvíce připomínají VŠICHNI ŘÍKAJÍ MILUJI TĚ, případně XANADU) a pornografickými, ale už ne smyslnými scénami... Směrem k závěru, kdy zřejmě dojde k úmrtí pornoherečky, nicméně film je třeba dotočit ... to už začne být hodně ujeté. Příběh to nemá. Nakonec ty muzikálové scény byly asi nejzajímavější, lehce šílené, nápadité a zábavné. Jako celek to tedy určitě není komerčně prvoplánové. Slabší nátury by to mohlo znechutit a pohoršit. Asi to má nějakou uměleckou hodnotu, ale mě bohužel tentokrát minula. ()

wOOzIe

Co to je ???????? Pointa??????? newim asík nechápu moc co chtěl rejža zdělit... Je to takový cenzurovanější hardcore porno , s rádoby dějem, kde téměř ve všech záběrech figuruje Meloun :-). V celém filmů z 95% nejsou žádne dialogy a když jsou tag jen ....AAH AACH AAAH ICCH... no znáte to :D... dliuhé záběry z nehejbajících se kamer uplně bez dialogů je pohled třeba jak líbá meloun nebo ho polejvá vodou nebo jak točí Pčko ve vaně:D Scénář Nula nula nic. ale možná lepší než se snažit o scénář a udělat z toho nudné trapné kliche jak to bývá..Shrnutí: Hl. role: Meloun Vedlejší : Meloun, meloun meloun ..pak až herci lidští:D minimálně padesát procent Porno s mírnou cenzurou dalších 40 záběry na melou ..popřípadě kombinace obojího jak můžete vidět na obaalu filmu.. a zbytek nesmysl.. Ale přece jen jakíá to je kravina, vlastně to není ani film , musím dát 4*. čtyři hvězdy za naprostou stupiditu , nesmysl a šílenost :D. ()

pavlosalex odpad!

Nejspíš nejhorší, nebo zcela jistě jeden z nejhorších filmů, který jsem viděl. Kamarád jej koupil na DVD, a že bychom se jako mohli večer podívat. Proč ne? Po přečtení obalu jsme s produkcí plni očekávání začli. Následovalo znejistění, pak znervóznění a nakonec obrovské zklamání. Naprosto prázdný a nudný film. Z neustálého ničeho prokládaného zpíváním jsem byl znechucen. Možná nejsem typ člověka, pro kterého je snímek určen. 0% ()

Zdenda odpad!

At se na me nikdo nezlobi, ale byl jsem misty az takrka znechucen. Prislo mi to jako zbytecne placani... Proste It is not my cup of tea... ()

Hank

Šílený porno úlet bez jakéholikv děje s asi dvaceti souvislými větami za celý film. Film se dělil na jakési části s "dějem" (dlouhatánské záběry bez děje) dělené porno (soft) scénami a stylizovanými muzikálovými scénami. Zvláště první (masturbace a soulož s melounem) a závěrečná (nepopsatelné...) stojí za to...:) ()

ona.takova

Byla jsem na tento snimek zvědavá a dobře mi tak.Tento film se až příliš snažil být "uměleckým" spíše jsem si u něj vybavila pořady typu Ein Kessel Buntes, jen trochu drsnější. Příběh měl navíc. Nikdy více... ()

DJ Kritik odpad!

Nedokázal som sa ani pozerať, pretože mne nepripadá ázijská stupidita normálna. Nie som odporca pornografie a ani ma nepoburuje, ale tieto úchylnosti, ktoré sú tu predkladané mi pripadajú veľmi zvrhlé. Jedna hlúposť strieda druhú a hovoria tomu muzikál. Stupidita: ***** Perverzita: ***** Erotika: *** Vtiahnutie do deja: odpad Realita: ** ()

anyonecek

Velice těžké na hodnocení. Bylo tam nespočet malých detailů (pěkných scének) např. houpačka, jak vařili či lovili v kuchyni kraby a nebo lovení klíče z asfaltu. Ale celkově mi tu nedávalo skoro nic smysl. Když bych to měl srovnat, tak těmi maličkými detaily bych to přirovnal k Amélii z Montmartru a naopak jak se vyhrocovaly některé scénky tak určite k Srbskému filmu. Ale taková spleť muzikálu, erotických scén a nějakého pokusu vybudovat byť i jednoduchý příběh, to mi prostě vůbec nešlo do hlavy. Přesně podle očekávání, půlka lidí film zřejmě nepochopila (pokud tu bylo vůbec něco k chápání) a ta druhá si v něm zřejmě našla své kouzlo. Poněkud mi na takový film vadila i stopáž a to 114 minut, bohatě by stačila hodinka a čtvrt, protože jsem se místy velice nudil. Už jen z logiky bych tomuhle nemohl dát 5 hvězdiček a srovnávat to s těma filmama co si těch 5 opravdu zaslouží a člověk ví proč je dal! ()

JanHá

Film je plný kontrastů a nečekaně vypointovaných záběrů. Nádherně barevné ironizující muzikálové skeče jsou střídány s ponurými záběry dlouhých chodeb či nezabydlených moderních interiérů i exteriérů. City jsou skryté, sex otevřený, naturalisticky snímaný. Meloun je nejen zeleninou, ale i víceznačnou rekvizitou (například funguje jako symbol touhy), podobně je pracováno s uzamknutým kufrem, jenž nejde odemknout, nebo vodou, které je nedostatek. Tsai Ming-Liang se pohybuje zcela svobodně mezi dvěmi póly, mezi tragikou a komikou a vzájemně je kříží. Je zde spousta stylizace a záběrů na hru na opravdivost a autenticitu (natáčení pornosnímků). Vrcholem je pak závěrečná scéna, kdy hlavní hrdina filmu souloží s omámenou (nebo mrtvou?) pornoherečkou a je při tom natáčen. K tomu všemu je (až voyersky) sledován dívkou, s níž rozvíjel „autentický" milostný vztah. Nesnesitelně dlouhé záběry sexu a nečekaný závěr, který nelze interpretovat jako jednoznačně dobrý nebo špatný. Tragika se zde snoubí s variací na happyend. V exaktním popisu těchto rozmlžených hodnotových krajin, což se samo o sobě může jevit jako paradox či protimluv, je film Chuť melounů asi nejsilnější. ()

Psychous

Buď je režisér totální úchyl nebo celý natáčení byl na cracku. Jinak nevim. Scény, kdy žena táhne meloun po schodech, uprostřed se svalí na schody a meloun "porodí" bych zařadil do totální debiloviny filmového žánru. Děkuju nikdy více. Hvězdičku dávám za scénu s víčkem, u které jsem se pobavil, zbylých 113 minut byla hovadina největšího kalibru. ()

Estetik 1

Chuť melounů bohatě splnila postulát, že v dobrém filmu musí být alespoň jedno zpěvné číslo. Tady jich bylo hned několik. A jaké pěkné. Meloun znovu potvrdil, že je nejinspirativnějším druhem zeleniny (nebo ovoce?) v umění. Stejně jako banán. I když, ten se uplatňuje spíš v pornu. Tohle ale není porno, tohle je vysoké umění! ()

ZetDaElO odpad!

Vo filmoch som toho videl už naozaj veľa: od čokoládovej peny, ktorá zabíjala, cez chlapíka, ktorý sa hral na hada, partiu ľudí, ktorí predstierali, že sú mentálne retardovaní, ženskú, ktorá si odstrihla klitoris, až po Maroša Kramára, ktorý daboval Ibrahima Maigu. To, aký dôležitý môže byť pre ľudí melón, prvý krát v histórii kinematografie prezentujú tvorcovia tejto ázijskej bizarnosti. Či je možné z melónov vyrobiť drogy, z filmu nie je zrejmé, ale štáb sa podporným látkam zrejme nevyhol, pretože takúto spleť kopulácie, masturbácie, muzikálu a nekrofílie, môže mať v čistej mysli snáď iba Lars Trier. Jedna z najväčších bizarnosti, ktoré budete vo filme kedy vidieť, teda ak sa vôbec odvážite. 1/10 (videné na základe Screeneru Petra Konečného) ()

pmultimix

Příběh zajímavý, lehký, nevýrazný, bez pointy, spíš umělecky laděný. Dost otevřené sexuální scény, ve které se někdy objevuje meloun. Poslední scéna s mrtvou ženou mi přijde dost nechutná. Co naopak se mi MOC líbilo, byla kamera a její záběry, které umocňují požitek z filmu. Dal bych čtyři hvězdičky, ale nějak mi tam něco chybělo. Trošku konkrétnější děj, možná. Každopádně bych hodnotil 3,5, ale to zde na výběr není ()

Honzissis

Zbytečně zdlouhavé, žádný spád, příběh o ničem... Jen za ty muzikálové vsuvky dávám hvězdu. První porno muzikál co jsem viděl :D Verdikt 20% ()