poster

Chartúm

 • Velká Británie

  Khartoum

Drama / Válečný / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 1966, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • curunir
  ****

  ,,MIMOCHODOM, NEVERÍM ĽUDOM, KTORÍ SA RADIA NAJPRV S BOHOM A AŽ POTOM SO MNOU." __ Vskutku zaujímavo podaná výpravná snímka s mierne neobvyklým dokumentárne podaným úvodom a záverom (pripomenul mi prológ z iného Hestonovho spektáklu ,,V službách pápeža" o Michelangelovi) snažiacim sa vďaka intelektuálnemu scenáru o patričnú myšlienku, pre ktorú by bol k dokonalému výsledku potrebný lepší režisér. I tak sa však o víťazstve formy nad obsahom hovoriť nedá. Počas dvojhodinovej stopáže sa šikovne striedajú pokojné scény s tými akčnými podporovanými často dynamickou kamerou, ktorá vie aj púštne scenérie nasnímať tak, že sa môžu rovnať Lawrencovi z Arábie. Nudné momenty sa vo filme nedostavujú vôbec. Herecké kreácie takej legendy, akou Laurence Olivier bezpochyby bol, sa však dali využiť viacej. (11. komentár k filmu)(16.5.2009)

 • RHK
  ****

  Kvalitní historicko - válečný film s předními britskými herci, opravdu stojí za shlédnutí. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fsBu_EJPu7U&feature=related(22.4.2011)

 • Ivoshek
  *****

  Výborná historická záležitost, na které je v pozitivním smyslu vidět, že byla natočená v 60. letech. Dneska totiž skoro každý historický film montuje na tehdejší kladné hrdiny současná měřítka toho, co je a není správné. Zatímco tady je to prostě britský koloniální důstojník, který se bez pomoci své vlády postaví místnímu ručníkáři ve válce o Súdán.(16.8.2008)

 • Luke7
  ****

  Film zařazený do festivalu 70mm filmů Krnov 13.4.2014.(25.4.2014)

 • flanker.27
  ****

  Při sedminásobné přesile to asi jinak dopadnout nemohlo. Zajímavá ta Evropa, jak často zběsile útočí na ty, kteří ji nijak neohrožují, zatímco k boji s těmi, co už jdou a pobíjejí, se nechce odhodlat. Klasický historický velkofilm zlaté éry, velké hvězdy sošně stojí (nebo sedí ve stanu, jak je to u problematického podání Mahdího) a pronášejí velké věty a divák si lebedí, jací že to tehdy žili muži dbalí cti, kteří by se určitě pro princip vzdali i kafrového dřeva. Film pro velké plátno, natočený v době, kdy kina měla šatny a jejich návštěva byla ještě společenskou událostí. Tomu odpovídá i jeho celkové ladění.(12.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace