poster

Chartúm

 • Velká Británie

  Khartoum

Drama / Válečný / Historický / Dobrodružný

Velká Británie, 1966, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fragre
  ***

  Náramně romantický spektákl, který má k historické pravdě (vím, že tento termín je do značné míry spekulativní) dále než Vávrova Husitská epopej. Oba hlavní sokové jsou zde idealisováni, takže z britského odborníka na špinavou práci v koloniálních válkách se stal sympaťák a mučedník civilisace, a z otylého bezskrupulózního tyrana a náboženského fanatika stal se švarný šlankovní a charismatický vůdce s jakýmsi smyslem pro fair play, který je nakonec zhnusen krvelačností vlastních bojovníků. Zřejmě i Sienkiewiczův dobrodružný příběh Pouští a pralesem (nezastíraně dětské čtivo) zachycuje více z historické reality daného období než tento "historický" film. Ale pominu-li otázku historické hodnověrnosti, je to dobrý dobový dobrodružný snímek.(27.3.2014)

 • Madsbender
  ****

  Very well. Naozaj vydarený, presvedčivý vojnový film, u ktorého som však mal mierny pocit, že si ním Británia tak trochu honí ego. Ok, ja som im toho generála Gordona v Hestonovom podaní s gloriolou pátosu zožral aj s navijakom. Perfektné, veľkolepé bojové scény, kopa trikov, techniky a komparzistov, ťavy a piesok, piesok a piesok. Príbeh o duchovnom súboji dvoch veľkých mužov, ktorý vyryl hlbokú brázdu do sudánskych dejín a anglickej hrdosti. Posily prišli o 2 dni neskôr. Bohužiaľ, občas skutočne znamená i jediná hodina rozdiel medzi životom a smrťou tisícov ľudí. Skutočne film, ktorý dostál svojej reputácie.(21.11.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Scénář(22.4.2004)

 • RHK
  ****

  Kvalitní historicko - válečný film s předními britskými herci, opravdu stojí za shlédnutí. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fsBu_EJPu7U&feature=related(22.4.2011)

 • Luke7
  ****

  Film zařazený do festivalu 70mm filmů Krnov 13.4.2014.(25.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace