Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Terva

Příběh začíná hudbou s filmu Jaws Stevena Spielberga. A hned je poznat, že to bude sranda. Film z dob kdy se ještě točili dobré parodie. CITÁT - Kuřák nebo nekuřák?.......... Taneční scéna okolo 18 minuty je nádherná. Ikdyž se totiž tvůrci snaží ji udělat směšnou je ve své podstatě krásně decentní. Leslie Nielsen a jeho diagnóza okolo 39 minuty nemá chybu - CITUJI - Všichni cestující, kteří měli k večeři rybu budou postiženi prudkou nevolností (kamera sleduje posledního pilota), pocením, třasem a pak omdlí....není mezi cestujícími náhodou pilot? Automatický pilot je v dnešní době určitě legendou, je na něm vidět, že si natáčení užíval. Který herec by při natáčení zažil vykouření a kouření a ještě si šáhnul na prsa? Leda tak v pornu. CITÁT - Oveur.......... Prostě sranda za pět. Sám sebe si tu zahrál autopilot Otto. ()

zelvopyr

Bohužel, prakticky všichni známe "Připoutejte se, prosím" s českým dabingem, který, ač je dost povedený, už z principu nemůže většinu humoru zprostředkovat (například v pilotní kabině -- Kapitán Oveur a pilot Roger -- kdo tomu teď rozumí, možná se culí už teď, kdo ne, nechápe a nejde to "vysvětlit" v plné rychlosti dialogů ve filmu)... Takže s českým dabingem si klidně odečtěte hvězdičku :-( ()

B!shop

Dneska uz kultovni parodie ma bohuzel jeden zasadni problem, zestarla. Ne ze by vtipy nebavily, navic celej dej je parodii na katastroficky filmy o letadlu v problemech, ale proste vtipu tu neni tolik, aby se clovek bavil celou dobu, nektery uz proste jen tak vysumi do ztracena a sem tam je naky hluchy misto. Nicmene jsou tu sympaticky herci a pak tu jsou v ty dobe komedialni extra machri Nielsen a Bridges, ktery ale bohuzel nedostali vic prostoru. Takze celkove povedena parodie, ale bohuzel dneska uz to nebavi celou dobu, ale jen misty. ()

Fiftis

Tento film mi dlho unikal, nenatrafil som naň nikdy v televízií i keď viem, že pár krát ho dávali. Celkom som sa naň tešil, už len za to, že Lloyd Bridges a Leslie Nielsen boli jedni z najlepších komikov. Film som ale práve dopozeral a musím konštatovať priam obrovské sklamanie. Za vinu dávam asi fakt, že film je zo začiatku 80.tych rokov a vtedy ešte veľmi dobré komédie neboli. Prišlo mi to veľmi nasilu a humor ten taký, ako keby ste sa teraz snažili smiať na nemých filmoch. Pre ľudí tej doby to bolo určite super, lebo ešte nepoznali humor súčastnosti. Jediný dobrý vtip bol s Izraelským lietadlom. Inak ma film skoro ničím nerozosmial. Dávam hviezdičku za vždy dobrého Lloyda Bridgesa. ()

choze

"JE TO ÚPLNĚ JINÝ ZPůSOB LÉTÁNÍ." ZAZ poprvé z režijní sesle drtí publikum svou ďábelskou kadencí pubertálních a nekonečně absurdních gagů, dialogů a hlášek v úchvatném podání do té doby seriózních herců (Graves, Bridges) na čele s Leslie Nielsenem. A to v parodii (nejen) sedmdesátkových leteckých thrillerů, kde na prdel dostane nejedno klišé, ale třeba i HOREČKA SOBOTNÍ NOCI v geniální vzpomínkové barové scéně, v níž odstartuje monumentální romance mezi traumatizovaným a těžce zkoušeným Tedem (který se už nikdy nepřenese přes Macho Grande, moří tím všechny okolo a navrch má problémy s pitím) a sladkou naivkou Elaine. Těm ve filmu zdatně přihrává vedle zmíněné skvadry hereckých veteránů i pestrá směska pasažérů, zahrnující mj. slangem mluvící barevnou dvojici. Nezapomenutelné scénky pak má Robert Stack (průchod zrcadlem po dooblékání se, cestu na letiště s pozoruhodnou zadní projekcí za autem nebo zneškodnění bezpočtu náboženských otrapů na letišti). Bože, jak já řval smíchy, když jsem poprvé viděl to k transplantaci určené srdce poskakující po stole :D Jedna z nejlepších komedií/parodií všech dob. Dvojka je bohužel jen slabá kopírka. "JOEY, UŽ SES NĚKDY JEN TAK POFLAKOVAL PO TĚLOCVIČNĚ?" ()

• Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)
  • Nafukovací automatický pilot, který měl jméno Otto, našel po natáčení azyl v garáži Jerryho Zuckera, než zpuchřel a rozpadl se. (Robbi)
  • Z vědecké studie vyplynulo, že se u tohoto filmu divák zasměje průměrně třikrát za minutu, díky čemuž byl film označen jako nejvtipnější film všech dob. (Mitchy1)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí