Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (354)

Šakal 

všechny recenze uživatele

"POZOR nebezpečí SPOILERU".. myslím, že v tomto případě je to stejně jedno (každý tento snímek min 2x viděl). Let me introduce.... "Jsem Mike Dundee z Austrálie. Jsem tady (v New Yorku) na pár dní na návštěvě. Asi se ještě uvidíme... U nás doma máme nebezpečné krokodýly. Onehdá jsem jednoho zabil a víte co jsem našel uvnitř...3 filipínské rybáře.... i se člunem". Už ten formát nemohl zklamat. Dva naprosto rozdílní lidé, On, lovec krokodýlů, tvrdý zálesák, dobrodruh každým coulem (sympatický Paul Hogan), ONA, typická holka z města, novinářka (ještě sympatičtější Linda Kozlowski), jak tohle mohlo dopadnout....ANO svatbou, alespoň tedy co se soukromého života týče. Byť beru i tento konec filmový.Takhle nějak si představuju pohodovou, romanticko-dobrodružnou komedii s nadhledem. To: uživ myšička: je to z tohoto dílu a ano: je to dokonalé :o) (Dokonce si dovolím tvrdit, že tato varianta i víc vyřeší. Min člověk ušetří money a rozhodně to neublíží). Snímek samotný už tak dokonalý není, ale jako parádní oddechovka na všední večer rozhodně neurazí a pobaví, což se počítá. Nevím jak vám, ale mně to ke spokojenosti (alespoň v tomto případě) stačí. p.s a nezapomeňte: pakobra je sice výborná delikatesa, ale nadýmá. To takový netopýr na česneku, to je zcela "jiná káva". p.p.s. Tento snímek není žádné "mytí hlav", max se dozvíte, na co je ten "druhý záchod vedle".....ANO, na umytí prdelí.....Mike se jednoduše vyzná a neztratí nejen v australské bushi, ale i kosmopolitním New Yorku :o) "(NE)STÁRNOUCÍ KLASIKA" ()

sheen 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad na scénář, to se musí nechat. Hogan si to napsal a sám si zahrál hlavní roli, uplně se na tu roli hodil. Je skvělý jak v divočine, tak krásně zmatený ve velkoměstě. Ta divočina je úžasná, krásné prostředí. Parádní mix dobrodružňáku a komedie. Nejraději mám úsek " tomuhle říkáš nůž??" vytasí obrovského žabikucha " tohle je nůž"...:)) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"To? To nie je nôž. TOTO je nôž." Tak toto bol fenomén ako prasa. Z "nejakej" Austrálie v druhej polovici 80. rokov dorazil nejaký film s nejakým Paulom Hoganom a s názvom ako keby sa malo jednať o zvierací horor á la Aligátor. Rozpočet bol trápny, okolo 8 miliónov, ale to, čo sa následne dialo v kinách, pripomínalo masové šialenstvo: celosvetová tržba sa vyšplhala k čísle 360. Nečudo, snímka má výrazný rukopis a peknú osobnosť. V podporných rolách WC, kengura s puškou, niekoľko krokodílov, jeden dobrácky taxikár (Reginald VelJohnson alias policajt z prvých dvoch Smrtonosných pascí) a finálna scéna, v ktorej si hrdinovia vyznávajú lásku na preplnenej stanici prostredníctvom dvojice robotníkov. Ak milujete faunu a flóru Austrálie, neváhajte. Dvojka dorazila behom dvoch rokov. Tvorcovia si vtipne strieľajú z kontrastov medzi mestom a bušom („Nemôžete ma fotografovať.“ – „Myslíte si, že vám tým vezmem dušu?“ – „Máte tam kryt.“). ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Nadčasový film, který podobně jako o něco starší film "Bohové musejí být šílení" spojuje inteligentní humor s určitým poselstvím. Možná právě proto působí nesmírně opravdově, jakkoli jde stále o čistou komedii. Do jisté míry tak připomíná například daleko méně známý ale skvělý film "Místní hrdina". Navíc má ovšem romantickou linku, jakkoli zjemněnou pomocí skvělých vtípků, například vyznání lásky prostřednictvím dvou dalších chlapů, kteří na sebe na přeplněném nástupišti metra pořvávají "Miluju tě a chci s tebou žít" ;o) Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Radek99, Gemini ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Začnu konstatováním, že režisér Peter Faiman natočil neokomentovatelný film. Tak když o Krokodýlu Dundeem napíši třeba ,,nejlepší film režisér Petera Faimana", pak takovýto výrok má zcela nulovou výpovědní hodnotu, jelikož Faiman režíroval jen dva celovečerní filmy a ten druhý nejspíš točil pod vlivem nějaké omamné látky. Když ovšem pro změnu napíši ,,životní role Paula Hogana", tak tím neřeknu rovněž vůbec nic, protože Paul Hogan byl prd herec a jeho filmy vyjma právě krokodýlí série zůstaly právem zapomenuty. A co řekne laskavému čtenáři výrok ,,nejúspěšnější australský film"? Také zhola nic. Mohl bych rovněž napsat ,,úplně průměrná komedie", to tu ovšem píše každý druhý... Tak nevím, napadá mne leda tohle - film s hercem, který má coby rekvizitu největší kapesní nožík v dějinách kinematografie... Vystihuje to podstatu filmu? Myslím, že u Krokodýla Dundee ano... :-) PS: Dundee, hadí uštknutí se nevysává! :-) ()

Galerie (50)

Zajímavosti (39)

  • Původní veřejná nabídka akcií k filmu činila 8 900 000 australských dolarů, avšak Australané nakonec nabídli více než 12 400 000 AUD. (Trainspotter)
  • Celosvětový hrubý zisk dosáhl 375 milionů USD, což filmu ve své době vyneslo první místo v žebříčku nejúspěšnějších neamerických filmů. (Trainspotter)

Související novinky

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)

Reklama

Reklama