Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sue Charltonová je ambiciózní reportérka pracující v New Yorku pro Newsday. Letí do Austrálie, aby mohla udělat reportáž o Mickovi Dundeem alias krokodýlu Dundeem, který přežil útok velkého krokodýla. Za poplatek ji Mick vezme na místo, kde se s predátorem střetl. Sue přiletí do Walkabout Creeku, kde ji přivítá Mickův partner Walter, s nímž Mick vlastní malou cestovní kancelář. S Mickem se Sue setká až v místní hospodě, kde zjistí, že to není žádný gentleman. Přesto ji dokáže uchvátit tím, jak umí uspat býka, zabít hada nebo zahnat opilé muže střílející v džungli klokany… Mick vezme Sue do džungle. Putují spolu přírodou a Mick si ze Sue neustále utahuje, proto se rozhodne jít dál sama. Když si Sue napouští vodu do lahve, napadne ji krokodýl. Mick ji naštěstí celou dobu sleduje a predátora zneškodní. Sue je Mickovi vděčná a sblíží se spolu. Po výpravě v džungli ho Sue vezme do New Yorku, aby mu ukázala jiný svět... Mickovi se New York velmi líbí – hlavně proto, že zde žije tolik přátelských lidí pohromadě. Zdraví všechny kolemjdoucí, ptá se, z jakého jsou kmene, spí pouze na zemi a neustále má za opaskem svůj velký nůž. Richard, přítel Sue, si z Micka u večeře utahuje tak, že se Mick neudrží a praští ho. Pak jede do baru, kde se báječně baví. Potká tu prostitutky, kterým lichotí, a poté řídí auto opilého taxikáře, avšak na druhé straně silnice, než je v New Yorku zvykem. Další den stráví ve společnosti Sue, která ho začíná víc než obdivovat. Fascinuje ji, že se ničeho nebojí a dokáže ji ochránit… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (354)

tron 

všechny recenze uživatele

"To? To nie je nôž. TOTO je nôž." Tak toto bol fenomén ako prasa. Z "nejakej" Austrálie v druhej polovici 80. rokov dorazil nejaký film s nejakým Paulom Hoganom a s názvom ako keby sa malo jednať o zvierací horor á la Aligátor. Rozpočet bol trápny, okolo 8 miliónov, ale to, čo sa následne dialo v kinách, pripomínalo masové šialenstvo: celosvetová tržba sa vyšplhala k čísle 360. Nečudo, snímka má výrazný rukopis a peknú osobnosť. V podporných rolách WC, kengura s puškou, niekoľko krokodílov, jeden dobrácky taxikár (Reginald VelJohnson alias policajt z prvých dvoch Smrtonosných pascí) a finálna scéna, v ktorej si hrdinovia vyznávajú lásku na preplnenej stanici prostredníctvom dvojice robotníkov. Ak milujete faunu a flóru Austrálie, neváhajte. Dvojka dorazila behom dvoch rokov. Tvorcovia si vtipne strieľajú z kontrastov medzi mestom a bušom („Nemôžete ma fotografovať.“ – „Myslíte si, že vám tým vezmem dušu?“ – „Máte tam kryt.“). ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Teprve až na svá stará kolena jsem poprvé uviděl tento australský klenot, který mě dlouhá léta úspěšně míjel. Klasický feel good film, u kterého si krásně odpočinete. Velice příjemné ústřední duo a dvě dějové linky - 1 v australském buši, druhá v New Yorku. Příběh a zábava postavena na výskytu měšťanky v divočině a divocha ve městě. Vtipný střet dvou rozdílných lidí a kontrastů. Nic originálního, ale zkrátka to fungovalo. Když se Dundee procházel po New Yorku, trošku mi připomínal sebe samého bloudícího tu a tam po Brně. [79 %] ()

Reklama

Attta 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsou typické americké komedie mého děctví a tak k tomuto i těmuto podobným filmům mám jisté citové pouto. Neznám snad člověka co by tento film ještě neviděl a tak si myslím, že je zbytečné něco o něm vykládat. Jen to, že tehda se opravdu podařilo zkloubit humor s dobrodružstvím a přitom to nevyznělo trapně. Výborná rodinná komedie, na kterou se můžu podívat kdykoli. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ikonický filmy z Austrálie. Mám dojem, že když se řekne Austrálie, vybaví se klokani, opera v Sydney a Krokodýl Dundee. Určitě v Austrálii vznikly umělecky kvalitnější snímky, ale co naplat, krásné exotické prostředí, nádherná Linda, charismatický Paul, uvolněné zábavné dialogy i scény dělají zázraky. Jednu výhradu však přeci jen mám, to co jsem napsal platí absolutně jen na první polovinu, druhá část, když se prostřídá exotické přírodní prostředí Austrálie za velkoměstský život v NY ztrácí na atraktivnosti. Především díky začlenění třetí postavy a tím zdůrazněným romantickým faktorem příběhu, který má v sobě snad všechny možné vztahové klišé. V letňáku s pivem v ruce, ale bude Krodýl Dundee pořad skvělá svěží zábava. ()

major.warren 

všechny recenze uživatele

Krokodýl Dundee je a asi navždy bude můj hrdina a velký vzor. Tahle série je moje dětství a taky životní role Paula Hogana, kterého já díky tomuto snímku miluju. Austrálie ve filmech nikdy nic moc nevynikala, ale pak přišla éra pro mě dvou převratných děl. Seriál Skippy a Krokodýl Dundee. Jeho nůž jsem vždycky neskutečně miloval a vždycky jsem ho moc chtěl. Stejně jako jeho klobouk, náhrdelník, šarm, charisma, něžnost, vestu, pušku Enfield 303 Sporter, buši samotnou a spoustu a spoustu dalších rysů a věcí tohohle malého přátelského lovce, který si svým kouzlem dokáže sehnat přátele i na konci světa. Poprvé jsem jedničku viděl asi v pěti letech a už od chvíle, kdy se od kopců Austrálie vynoří vrtulník se Sue jsem se neodtrhl. Od té doby není léto, kdybych se spolu s atmosférou horka nedíval na tenhle kouzelný film. Když jsem Micka Dundeeho poprvé viděl, jak zastraší lovce klokanů a pak jak porazí zloděje v New Yorku, tak jsem nevěřil. Hogan, Faiman a Cornell udělali něco jedinečného. Hogan měl být za Micka nominován na Oscara, ale jsem rád i za nominaci za scénář, který je naprosto dokonalý. Herecky tedy bravurní. Od Paula přes skvělou Lindu Kozlowski a božského Johna Meillona jako Wallyho a spoustu dalších Australských domorodců a týpků. Vizuálně nevíce kouzelný díl série. Ta buš, to je prostředí, které je napohled tak nádherné. Ale uvnitř je to drsný kraj. Ale stejně je krásná. Je to moje milovaná série. Vždycky jsem chtěl víc dílů, stejně jako s Indiana Jonesem či Bondem. Škoda je, že třetí díl už byl hodně americký a naprosto ztratil kouzlo předchozích dvou dílů, u kterých nedokážu říci, který mám raději. Jednička je, ale naprosto fantastická. Krokodýl Dundee je kouzelná dobrodružno-romantická komedie v krásném prostředí, skvělými herci a nádhernou hudbou Petera Besta, jehož hlavní motiv doslova miluji. Nejlepší scény jsou setkání Sue s Mickem, pomsta klokanů, přepadení zloději a finální scéna. 85% a nejlepší hodnocení. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (39)

  • Při natáčení byly vždy přítomni dva nemálo ozbrojení strážci, kteří měli za úkol odhánět nevítané a krvežíznivé zvířecí návštěvníky. Sám Paul Hogan (Mick Dundee) dostal podrobné instrukce k obraně při případném ataku australské fauny. (Trainspotter)
  • Byvol, ktorého Mick Dundee (Paul Hogan) zložil na zem, bol omámený uspávacími látkami. (ČSFD)
  • Paul Hogan (Mick Dundee) se během natáčení snažil zůstat ve formě, ale to se mu málem stalo osudným; při zvedání 113 kg težkých činek ho lehce ranila mrtvice. Po rychlém uzdravení v žertu tvrdil, že krevní sraženina zasáhla tu část mozku, kterou stejně nepoužívá. (Trainspotter)

Související novinky

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (více)

Reklama

Reklama