Reklama

Reklama

Barevný závoj

Trailer 1

Obsahy(1)

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (364)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ron Nyswaner .. Dvacátá léta minulého století, Britský imperialismus zlehka nahlodává blížící se úpadek a jedna nefunkční manželská dvojice (lékař teoretik a žena "málem na ocet") se vydává na dlouhou cestu ze Šanghaje, který jejich vztahu nepřeje, do zapadlého Čínského města, kde řádí cholera. Zde na pozadí lehce načrtnutých politicko-vojenských machinací a rozepří s místními obyvateli hledají (a překvapivě najdou:o)) společnou cestu k vzájemnému porozumění si. Výprava a forma líbivá, herecky slušné, přesto emocionálně unylé a co do působivosti dramatických linek jen průhledně průměrné. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Vcelku zručně natočený i zahraný a dvojíce Norton - Watts je perfektní, ale celkově mi to přišlo trochu laciný, obzvlášť závěr, kterým sem si byl jistej snad už v půlce filmu, když se tam udála jedna hodně stupidní scéna. Ale jak řikám filmařsky zvládnutý dobře, jen ten dopad je takovej mdlej a o hovně ()

Reklama

eileen 

všechny recenze uživatele

Toto je po delší době film, který mě doslova vzal za srdce. Nádherně zachycená atmosféra doby, veškeré citové projevy a hlavně proměny obou hlavních představitelů perfektně zahrané, velmi uvěřitelné. Málokdy se ve filmu (ještě méně v americkém) v tomto směru nesklouzne k patetičnosti, až k přesládlosti. Tady to Američané, i když v koprodukci, zvládli bravurně. Norton i Watts jsou skvělí a vše dokresluje úžasná hudba. Kouzlo!!! ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný film s bezchybnými výkony dvou hlavních představitelů má jedinou výtku: jak příběh postupuje kupředu, věřil jsem ústřednímu páru tu ochotu zůstat i přes postup zhoubné nemoci v postižené oblasti čím dál méně. Radši ani nezmiňuji scénu, ve které se SPOILER dokonce Norton jakoby "naschvál" úplně zbytečně nakazí, nebo v níž oba "manželé" s chutí a provokací pojídají neupravené jídlo KONEC SPOILERU. Ale budiž, ono to stejně i s těmito nedostatky svižně odsýpá, je to dojemné, napínavé a s pěknými lokacemi. Na konci i nějaká ta slza ukápla, a v závěru tak lze jen konstatovat, že Barevný závoj je krásný romantický film. ()

Tommy987 

všechny recenze uživatele

Náááádherná hudba Alexandra Desplata, malebne krásna kamera a výborne napísané a zahrané postavy sú najväčšie klady Farebného závoja. Keby bol záver trošku dlhší a hlavne emocionálne nabitejší, pravdepodobne by som dal aj plné hodnotenie. Takto je to za 8 / 10, ale i tak ide o veľmi príjemné prekvapenie. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (19)

  • Na filme sa začalo pracovať už v roku 1999. A hoci Edward Norton pretláčal do hlavnej ženskej úlohy Naomi Watts, jej účasť nebola schválená, nakoľko produkcia chcela obsadiť hviezdu, ktorá zarobí peniaze. Až jej úspech vo filmoch Mulholland Drive (2001) a 21 gramov (2003).presvedčil a Naomi bola definitívne obsadená. (Arsenal83)
  • Film pomohla financovat čínská produkční firma. Zato měla dohled nad scénářem a zakončením filmu. Čínský partner se totiž obával toho, jak bude ve filmu ztvárněno povstání během čínské revoluce a také oběti cholery. Žádal, aby tyto části byly zredukovány, ale Edward Norton a John Curran s tím nesouhlasili. Nakonec bylo ale asi 38 vteřin stopáže vystřiženo. (HappySmile)

Související novinky

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama