poster

Pterodaktyl

 • USA

  Pterodactyl

 • Slovensko

  Pterodaktyl

Sci-Fi / Horor

USA, 2005, 89 min

Režie:

Mark L. Lester

Scénář:

Mark Sevi

Hudba:

John Dickson

Producenti:

Mark L. Lester

Střih:

Donn Aron
(další profese)
 • tibenskym
  *

  tak toto nie :D:D:D možno tak, keď budem ožratý :D:D(2.9.2009)

 • petero
  *

  Toto je proste perla, ktorá sa musí zaradiť k najhrubším B-filmom, ktoré sú tak trápne až je radosť sa na ne pozerať. Bývalí režisér Comanda klesol úplne na dno, a natočil našťastie nie smrteľne vážnu vtákovinu s kopou hlúpučkých postáv. Skupina paleontológov (alebo čoho?) v Rumunsku, sa ide mrknúť do krátera na nejaké fosílie a cestu im skríži nenápadné americké komando na čele s Cooliom „Páľte podľa uváženia“, a samozrejme najaký ten Pterodaktyl, ktorý unesie jednu členku výpravy do hniezda. Nelogicky odtrhávané končatiny, hlavy a celé telá s tými najhoršími trikmi, vojenské rozkazy maličkého Coolia, neskutočne nápaditá záchranná misia, ktorej príprava zabrala celú noc, lezenie po lane (proste postava stojaca na zemi pred modrím pozadím naťahuje v rukách lano, ktoré na koncoch prevísa presne naopak akoby malo), rakety vystreľované z 9 mm hlavne, to sú scény na ktoré budete s úškrnom civieť ak sa to rozhodnete omylom zhliadnuť.(19.3.2006)

 • hippyman
  *

  už v první scéně se nedaleko od jícnu hory Ararat nachází malebná česká vesnička s kostelíčkem na kopci, kolem se to hemží českým komparzem a to všechno slibuje super nízkorozpočtovou podívanou z "turecko-arménského" pohraničí... (vtipné a zajímavé zároveň může být zjištění, že na území ČR byl opravdu nalezen roku 1880 exponát ptakoještěra druhu Ornithocheirus hlavatschi)... zeměpisně znalý scénárista zřejmě usnul při sledování indyho úplně našrot ve vaně guana, jinak nedovedu pochopit, kam přišel na tenhle nápad smíchat několik žánrů do archeobéčka jako hrom s archeotriky, které by se báli použít i tvůrci telenovel... bohužel ta stupidita přestane být po nějakém čase vtipná, člověka věčně tahá za uši, že pterodaktyl je pták (pomiňme fakt, že jeho vajíčka jsou jako u hadů kožovitá, nikoli tvrdá; hlavní jeho potravou byly ryby a korýši atd atd...), a už jen tipuje, koho miláškové sežerou tentokrát. děs, hnus, fuj. už nikdy se nebudu na film z TOP200 nejhorších snímků Databáze koukat střízlivej! 20%(14.9.2010)

 • J*A*S*M
  **

  :D Přesně tohle jsem hledal. Pterodactyl je tak špatným a nechtěně vtipným filmem, že si doslova říká o zkultovnění. Scény turecko-arménská hranice a lezení přes lano patří vůbec k tomu nejúsměvnějšímu, co jsem kdy viděl. To by měl zhlídnout každej, kdo se někdy rád podívá na nějaký to špatný béčko. "Lepší" najdete stěží. Tady jde jakýkoli systém hodnocení stranou, aspoň dvě hvězdy tomu dát musím.(2.8.2008)

 • Viktooorka
  *

  Jak říkáte takovému tamtomu.. Ano je to Pterofaktyl, ten co je už několik století vyhynulý, ale někdo mu to zapomněl říct, tak jako Raptorům ( http://www.csfd.cz/film/222324-raptor-island-jesteri-utoci/ ) a tak se hezky množili a množili, až se rozmnožili natolik, že mohli vstoupit do historie béčkových filmů, kde jim ale velkou slávu kazí lidé.. Pche.. Sežerte je za to!!(14.6.2010)

 • - Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)

 • - Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)

 • - Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace