Na to, aby opustil svoj bezpečný a relatívne pokojný a vyrovnaný život v zaslúženom služobnom dôchodku, musí mať exagent Neil Shaw (Wesley Snipes) naozaj riadny dôvod... Nuž a tým nepochybne je spravodlivý trest, alebo skôr drsná pomsta za brutálnu násilnú smrť jeho priateľa a niekdajšieho mentora Moma (Clifford W. Stewart), umne narafičenú ako následok lúpežného prepadnutia! Pri pátraní po jeho vrahovi Neil narazí na horúcu stopu, nepríjemne zaváňajúcu zradou a korupciou. Pomôcť mu odhaliť pravdu, nech je akokoľvek šokujúca, ale tiež držať nad ním ochrannú ruku, ak to bude potrebné, má jeden z mála jeho priateľov Garret (Lochlyn Munro), inak nádejný kandidát na post senátora. Nanešťastie však v jeho okolí zrazu zomiera akosi priveľa ľudí, a tak Shaw rýchlo pochopí, že sa nechal nalákať do dômyselne nastraženej pasce! Ak sa z nej chce dostať živý a zdravý, spoliehať sa môže len a len na seba – na svoje tvrdé päste a bystrú hlavu. Len vďaka nim sa mu totiž podarí objasniť dych vyrážajúce sprisahanie a sériu vražedných atentátov na amerických senátorov, z ktorých zosnovania polícia mylne podozrieva... Práve jeho! (TV Markíza)

Tom Hardy

Upachtěné pokračování vyšeptalého béčka. Zatímco předchozí spolupráce Josefa Rusnaka a Wesleyho Snipese (Střelec v ohrožení) dopadla nad očekávání dobře, Art of War: The Betrayal je utahané neakční céčko, jehož kvality dokonale definuje vybraná „sexy dívka pro hlavního hrdinu“ – něco tak neatraktivního a hranatého jsem v akčním filmu neviděl roky. ()

MickeyStuma

Politické thrillery byli vždy zárukou kvalitní napínavé podívané a to se týká i tohoto snímku. Prvních dvacet minut sice vyznívá značně ponuře a nutí od toho odejít, ale pak se rozjede něco, co se ne a ne zastavit. Wesley Snipes v roli jak ho známe. O čistý akční film se však rozhodně nejedná, byť tu několik přestřelek a bitek je, včetně té velkolepé závěrečné. To, co celý film táhne je napínavý děj plný intrik a zvratů. A takhle to přesně má být. Předchozí snímek jsem prozatím neměl možnost vidět, takže si ani netroufám to porovnat. Každopádně je tento povedený, což nebývá zase až tak často. Klobouk dolů. ()

otík

Nad tímto dílkem visí několik otazníků. Tak například - proč si Wesley Snipes, který stále vypadá velmi dobře a pohybově by určitě zvládl natočit ještě několik áčkových akčňáků vybírá tak děsné režiséry, kteří neumí točit akční filmy (potažmo s nimi pracuje podruhé, neboť s Rusnakem natočili sice slušného, ale akčně naprosto selhávajícího Střelce v ohrožení), proč natáčí dvojku k už tak nic extra akčňáku Umění boje, proč český distributor zavádí zcela zavádějící název pouze odkazující k jedničce a ne na ni navazující, proč ještě stále mají Snipesovy filmy tak dobrý dabing, .... Když už konečně Wesley netočil v Bulharsku, dalo se očekávat, že aspoň filmařsky by tohle tradiční béčko mohlo být docela na úrovni. Opak je pravdou, z mnohých záběrů čiší naprosté amatérství, šupáckost a totálně levné triky. Jindy nás zase naopak docela překvapí slušně ztvárněný trik např. s nábojem proletujícím železnou konstrukci nebo pěkný kaskadérský kousek dívky visící několik desítek metrů nad zemí na zádi lodě. Příběh je opět tradičně snipesovský - jeho bývalý agent se opět zaplete do špinavé politické hry, stane se vykonavatelem té černé práce, aby ke konci zjistit, že byl jen nastrčenou figurkou. Jediné, co drží film nad vodou, je sám Snipes a jeho slušné bojové kousky s módní kreací všemožného cool oblečení. Na 40% to stačí, ani o mák více. Bohužel. Hudba: Peter Allen ()

klerik

Jednotku mám rád. Dokonca som ju videl v kine a nikdy som to neľutoval. O to viac nechápem tento nezáživný sequel. Príšerné prelínačky a spomalené zábery, zle budované intrigy a akože prekvapivé zvraty. Keď už točím béčko, tak jednoducho a dám si záležať na akcii - keď už nie bitkárskej tak aspoň tam dám dáku naháňačku a aspoň jednu zaujímavú prestrelku... Ale to už zase spomínam na jednotku... ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má iba priemerný príbeh o bývalom agentovi, ktorého požiada priateľ, kandidát na senátora o pomoc, čo ho dostane až do rozsiahleho korupčného sveta vysokej politiky, kde už nevie, komu môže veriť. Spracovaný nie je najhoršie, síce približne prvú tretinu filmu sa toho moc neudeje a film čiastočne aj nudí, ale potom už získa celkom slušnú dynamiku, kde sa už stále niečo deje. Síce v rámci príbehu nič nedokáže dostatočne zaujať a je tu až mnoho nelogických prvkov, ale aj tak sa na to dá bez problémov pozerať až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Sú tu takmer iba súboje jeden na jedného, ktoré majú slušnú choreografiu, kde skvelo vynikne Snipesov štýl, síce občas je kamera dosť zlá, hlavne súboj na párty je kvôli tomu úplne pokazený, ale našťastie väčšina je natočená dobre. A okrem toho sú tu ešte asi dve nudné prestrelky. Najviac sa mi páčia súboje v telocvični, záver na opustenej lodi alebo zaujímavá akcia na benzínke. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak Snipes je výborný, ale zvyšok už vôbec nezaujme. Réžia je na tom dosť zle, kamera je často mizerná, že film pôsobí takmer až amatérsky a veľmi podobne je na tom aj technická stránka. Umenie vojny 2 je film, kde režisér, scenárista, ale aj rozpočet kazili, čo sa dá, ale je tu plno súbojov, na ktoré sa väčšinou dobre pozerá a ani dej aj napriek nezaujímavosti aspoň nenudí. A na rozdiel od nie práve moc vydarených filmov Podsvetie a Strelec v ohrození je to veľký skok hore. Objektívna kvalita filmu- 42%, film sa páči mne na 70%. ()

• Natáčelo se od 31. srpna do 5. října 2007 v kanadské Britské Kolumbii, a to v lokalitách Langley a Vancouver. (GASTON73)