Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

Mr.Roman

Zhodou náhody som dnes pozeral ako bývalá wrestlingová a nedávno aj filmová akčná hviezda, mrhá svojím talentom v bezduchej rodinnej komédii a potom si pustil túto kreslenú, mnou dlho prehliadanú, disneyovku. Zatiaľ čo hraný film, kde pobehoval môj obľúbený "akčný hrdina" nestál za nič, u tohto sympatického animáku som sa fantasticky bavil. Stitch mi veľmi pripomínal hlavnú postavu seriálu How not to live your live, čiže nič čo by som čakal že stretnem v disneyovke. Ono to bude tým, že toto má od ich tradičných filmov veľmi ďaleko a to len v tom dobrom slova zmysle. Hlavne z prvej polovice priam vyžaruje pohoda a pozitívna energia a hoci mu ku koncu trocha dochádza dych, vidím to ako jedinú chybku, ktorá mi bráni vytasiť hviezdne maximum. ()

ondey

Až na bujnou fantazii ztvárnění ufonů, kdy jsem měl pocit, že se dívám na laciný animák z trafiky za 39,- nemám nic proti. Nadšený nějak extra nejsem, ale už jsem viděl i mnohem horší věci. Jen jsem zkrátka čekal daleko víc. ()

Fenris 13

Nikdo není sám. Nikdo není opuštěný. Rodinu si najde i psychopatický, k destrukci zkonstruovaný mimozemšťan. Po útěku z vězení se dostane na planetu sloužící jako rezervace pro ohrožené komáry, kde ho v psím útulku za dva dolary koupí holčička Lilo. A pozná Krále. Slzy střídá smích, tohle je opravdu parádní animák. A dozvíte se, jak byla zachráněna naše planeta. Pardon, komáří rezervace. ()

Daertelon

Můj nejoblíbenější kresleňák. Lilo je naprosto skvělá holka, absolutně odlišná od ostatních disneyovských namyšlených hubeňounkých modelek, neobyčejná svou jinakostí a ztotožnitelností s vyvrhely společnosti, která do celé pohádky vnesla kus "Elvisovského" vřelého srdce. Rozhodně vás příběh pohltí a na konci si budete připadat jako staří známí přátelé všech postav. Rodinná, lidská, neobyčejně obyčejná, naprosto úžasná a vřelá atmosféra, která animákům a ostatním pořadům pro děcka dnes chybí. ()

Brano

Veľmi príjemný animák, ktorý pobaví detí, tak aj dospelých. Ten príbeh mal niečo do seba a bolo to celkom aj poučne. Dobrá hudba, miestami to bolo aj zábavné. Páčil sa mi aj skvelý slovenský dabing. Ako malý som tento animák mal veľmi rád. Preto z nostalgie dávam za 4. /70%/ ()

adamix

Silvestriho hudba, perfektný humor, konflikty mimozemskej civilizácie a etudy rozbitej rodiny v krásnom animáku, založenom na priateľstve cholerického dievčaťa a chlpatého kazisveta. Proste disneyovský moderný klenot. ()

cinema_cz

Celý tenhle film je prostě roztomilý. Nejde o žádné revoluční dílo, ale o přesně promyšlenou mozaiku toho, co děti baví, a toho, co je dobré jim říct o životě. A režiséři ji prostě dokázali natočit tak, že to vypadá, jako by to nebyla vůbec žádná námaha. 80 % (František Fuka, Ci 08/2002, str. 101) ()

Renie42

Viděla jsem toto poprvé za dvacet let od vzniku. Je to příjemná disneyovka, taková ta nevinná, kde není nutné mít milion věcí, aby to bylo košer pro dnešní společnost. ()

helrohir

V podstate ide o veľmi dobrý rodinný film, pri ktorom sa nemajú problém zabaviť aj dospelí diváci. Ono totiž okrem klasického detského príbehu rieši aj rodinné hodnoty, na rad prídu aj morálne ponaučenia a nečakane sa tu občas vyskytne "dospelejší" humor. A mňa osobne pri týchto filmoch vždy poteší absencia teatrálnych spevavých vystúpení. 75%. ()

chrustie

Doba jde kupředu.. Lidi jezdí v modernějších autech, mají modernější telefony, počítače, televize.. Jen u Disneye v roce 2002 použijou nevzhlednou, dovolím si říct až hnusnou 2D animaci, která celý výsledek sráží o desítky procent dolů. Vše naštěstí z části zachraňuje povedený příběh, u kterého mi občas vadila přespřílišná přesládlost a hraní na city (vyjímečně až trapné). Když už Disney natočí něco se slušným příběhem, takhle to pak zazdí.. Pak to dopadá tak, že si ty Pixary musí koupit. ()

eMeMko

Šílená disneyovka, která se naprosto odlišuje od těch předešlých. Už jen samotná zápletka se dosti vymyká zajetým standardům, nicméně pobaví, a to je u takovýchto snímků to hlavní. Animace je již z větší části 3D, každopádně k tomuto filmu to sedí. Dialogy mají hlavu a patu, postavy jsou dosti odlišné, a za tu hodinu a půl se s nimi dá celkem v pohodě sžít. Finální hodnocení: Jasný kandidát na vtipný večer. ()

Frca

Velmi milý a zábavný animovaný film, který jsem poprvé viděl ještě na kazetě, kterou jsem si půjčil z videopůjčovny. (Proboha, připadám si, jako bych byl z pravěku. ☺) Doteď si pamatuju, jak jsem sledoval i seriál, který se vysílal o víkendu v rámci dětského pořadu Walt Disney a jeho kouzelný svět společně s Rychlou rotou a My z Kačerova. Experiment, 626, kterého malá holčička pojmenovala Stitch byl součástí mého dětství a dodnes na tyto časy rád vzpomínám. ()

pursuer

Až na klasický Disneyovský konec se člověk řáchá na té haldě ironických vtípků, které promítají každodenní realitu tou nejkrásnější formou. Nejsou to fórky, které se dají vyprávět, ale situace, které se musí vidět, aby se s nimi mohl člověk ztotožnit. Žába a platba v útulku mě osobně dostaly na kolena :) ()

okapp

Konečně animovaný film, který holčičkám nevštěpuje, že mají mít útlý pas a štíhlou nožku. Malá nezkrotná děvčica z Havaje krotí ještě nezkrotnější mimozemský biologický experimentální organismus. A zkrotí ho - s humorem. Jen ať je více filmů, které mé dcerce ukáží, že hlavní hrdinka může fungovat i v jiných než růžových šatičkách. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe