Poslední souboj (2021)

Záverečný záber vystihuje celý film. Klobúk dole pred Ridleym a Jodie Comer a jej ľavou vs. pravou strane tváre, tak ako tomu bolo po celý film a ona bola tam niekde v strede..

Slova (2012)

Vlne kritiky a slabého prijatia všeobecne sa môžem len smiať a byť rád, že som si napriek tomu The Words nakoniec pozrel.

Pěsti ze železa (2012)

Prkenný Bautisla, šušlavý RZA a špekatý Crowe sú len čerešničkou na torte menom The Man with the Iron Fists, ktorú môže v úvode predstaviť i filmový boh Tarantino, ale dobrý film z toho nebude. A žiaľ nie je z toho ani guilty pleasure, na ktoré som sa tešil. Na to je príbeh príliš zamotaný, akcia nudná a postavy nevýrazné. P.S. Ak bude Russell Crowe takto pokračovať, tak sa za chvíľu môžu so Seagalom biť o úlohu Obelixa.

Atlas mraků (2012)

Plných 5, a to s prehľadom. Cloud Atlas film roku? U mňa hej.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Keď si na konci poviete "dobre, ale je mi to fuk" asi niekde nastala chyba.. a pritom veľa aspektov ma na Looperi doslova ohromili. Ako tomu bolo napríklad pri mistrovskej práci maskérov (či CGI?), ktorí dokázali spraviť z Gordon-Levitta mladého Willisa (hoci tie výrazné oči si mohli odpustiť), či niektoré minimalistické a pritom veľmi efektné akčné scény. Žiaľ nedostatok originality scenára, a možno i príliš "čo to sakra.." momenty, sú fakty, ktoré v mojich očiach film pomerne dosť degradovali.

Los ojos de Julia (2010)

Los Ojoos de Julia sú v podstate len známejšia, menej premyslenejšia a podstatne slabšia obdoba režisérovho staršieho El Habitante incierto.

Patrola (2012)

Od začiatku až do konca na pozore. Výborní herci, kamera, hudba, síce trochu slabší príbeh, no spracovanie parádne. End of Watch stojí za to.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Cockneys and Zombies ako klasický (tuctový a nepríliš originálny) zombie film doplnený o posily z rád dôchodcov. Sem tam dokonca aj trochu vtipný.

Bellflower (2011)

Bellflower vás donúti dumať aj po skončení, ďalší deň stráviť hľadaním soundtracku (neúspešne, jediná možnosť je si ho vlastnoručne zostaviť pesničku po pesničke) a v priebehu dní nasledujúcich si ho pozriete znovu. Veľmi podarený debut, ktorému sa dá zopár neduhov veľmi ľahko odpustiť/prehliadať.