Dennis - postrach okolí

• Česko Postrach Dennis (více)

Pohromou pro poklidné městečko je šestiletý chlapec Dennis. Obětí jeho dobře míněných nápadů se stává soused, starý pan Wilson, který prchá, jen zaslechne charakteristický zvuk Dennisova kola. Zatímco jsou jeho rodiče v práci, vydá se Dennis s kamarády na výpravu do okolí. Pan Wilson se připravuje na velkou oslavu - na deset vteřin má rozkvést vzácná orchidej. Večer Dennise hlídá dívka Polly, kterou navštíví její přítel. Chlapec se dostane z domu a neustále jejich schůzku ruší zvoněním. Odnese to, kdo jiný, pan Wilson, kterého Polly poleje vodou a posype moukou v domnění, že to zvonil on. Když pak nese ráno Dennis panu Wilsonovi psaníčko s omluvou, způsobí starému pánovi další nepříjemnosti. Dennisovi rodiče musí odjet na služební cestu a marně hledají někoho, kdo by syna pohlídal. Nakonec přemluví hodnou Martu, manželku pana Wilsona, který nakonec svolí a navíc ukáže Dennisovi svou sbírku mincí. Velmi brzy se však stane obětí dalších nehod a katastrof způsobených malým rošťákem. (TV Nova)

horacko

Prvý film, ktorý som videl v kine. Mal som asi 8 rokov, takže to bol pre mňa vtedy obrovský zážitok. Teraz to hodnotím ako príjemnú rodinnú komédiu. ()

OughJay

Tohle je film mojeho dětství a i když ho tady většina lidí dost kritizuje, mě dokáže pobavit i teď po tolika letech. Ten vztah mezi Denisem a panem Wilsonem je fakt neuvěřitelnej, mě otravovat takovej spratek, tak vezmu klacek a řežu ho hlava nehlava. Každopádně kdybych měl bejt zmetek, tak bych chtěl bejt přesně takovej jako Denis. Jenže spratek nejsem, bejvák na stromě jsem taky nikdy neměl a prdel panenky jsem nikdy nepolíbil. :)) Ale možná mám toho spratka někde v sobě a když se dívám na tenhle film, tak to je jako kdybych se díval přesně na něj. Možná proto mám Denise - postrach okolí tak rád. :) A Christophera Loyda jako hlavního záporáka jsem se dřív fakt bál, byl to pro mě prototyp dokonalýho zločince. :) ()

Kejdlo

Společně s dvojdílem Sám doma můj nejoblíbenější dětský film. Mám to fakt nakoukané a na nějaké zápory si nevzpomínám. Fajn film na nedělní odpoledne. Pro děcka jak dělané. Byl to můj první film s Christopher Loydem a už tehdy v dětství mě ta jeho tlamička zaujala. 8/10 ()

JADIM

Milá rodinná pohoda plná zábavných situácií, ktoré zabezpečuje blonďavý chlapec s nevinnou tvárou a nevinnými úmyslami, ale výsledok už tak nevinne nevyzerá a takto dokáže zabaviť celú rodinu. Postavy a niektoré situácie sú občas celkom predvídateľné, ale vždy vás zaujíma, ako sa to tomu Denisovi podarí. Na konci vykrádačka Sám doma, ktorá však dobre pobavila. Neomrzí ani po pár zhliadnutiach :) 7/10 (Videné v TV, SK dabing) ()

Melios

Chcel som dneska okomentovať iný film, ale keďže si televízia Markíza po približne desiatich rokoch od posledného vysielania povedala, že znova odvysielala film môjho detstva tak som inak nemohol. Postrach Denis je skvelá rodinná komédia, pri ktorej ale musíte brať ohľad na to, že to má s predlohou len pramálo spoločného. Myslím si, že vo výsledku to na veci i tak nič nemení. Jedná sa síce o stokrát videnú deväťdesiatkovú komédiu, ale svojich divákov si určite nájde. V stručnosti je príbeh o bezdetnom páre Wilsonových, hlavne o pánovi Wilsonovi, okolo ktorého začne obskakovať dieťa jeho susedov, Denis, a vyvádzať mu rôzne patálie. Zozačiatku sa to môže zdať ako plochý námet, ale vedzte, že si tvorcovia pripravili aj vážnejšie pasáže, kedy vám bližšie predstavia myšlienkové pochody nielen pána Willsona, ale aj jeho manželky Marthy. Osobne neviem posúdiť ako znejú herci v origináli, alebo v Českom dabingu, pretože som doteraz tento film nevidel inak, než len so Slovenským dabingom. Nejedná sa o najlepšie predabovaný film, ale vytvoril celý rad vtipných hlášok (Denis spievajúci Nagyovu Kristínku ma rozosmieva doteraz) a vďaka svojej jednoduchosti je určite vhodný aj pre veľmi mladých divákov. Preto v stručnosti môžem tento film odporučiť. Jedná sa o kus môjho detstva, ktoré mi už nič nevynahradí, a som rád, že aj väčšie korporáty na tento film nezabúdajú. Je mi jasné, že sa na to pozerám s filtrom nostalgie, ale radšej by som svojmu dieťaťu pustil toto než kdejaké moderné vymoženosti typu Transformers. Ďakujem autorom, ale hlavne cením prácu hercov, bez ktorých si účinkovanie v tomto projekte ani neviem predstaviť. Väčší archetyp éry Generácie Y nenájdete... ()

see_sawandrew

Slušne zpracovaný filmový doplněk ke slušnému televiznímu seriálu. Film je naštěstí výborně obsazený (Christopher Lloyd v roli hloupého zloděje doslova exceluje), velice pečlivě sestříhaný a s dobrým hudebním doprovodem. Kamera si šikovně vybírá detaily až bizarní makrodetaily, které jsou úsměvné samy o sobě (a jakmile kamera zaměří detail na Dennisovy proplétající se prsty, je jasné, že to smrdí průšvihem). Kdyby měl film o něco lepší scénář a dokázal by kromě jednotlivých skečů nabídnout více, film by si zasloužil i vyšší hodnocení. 60% PS: Nejvíce mě pobavily dětské dialogy o mateřství a rodině: "Kdyby nebyly ženy, neměli byste děti, což znamená, že by nebyli ani lidi." - "Kdyby nebyli muži, kdo by vozil dámy do nemocnice?" // "Ženy nemají břicho naplněný miminama, musí si je nechat instalovat!" - "A kdo je tam instaluje?" - "Pastor nebo doktor." - "A jak?" - "Mají pupík, a ten se otevře." - "Ale muži ho mají taky." - "To aby nevypadali divně v plavkách." ()

iXtr3m3

Pozrel som si to po dlhých rokoch aj so šesťročnou dcérkou a musím povedať, že stále to má čo do seba. Síce hodnotenie je viac nostalgické, ako reálne na dnešnú dobu, ale keďže som film videl kedysi dávno aj v kine na "dedinskej" projekcii, tak mám skvelé spomienky. Bol to pekný zárez k filmom typu Sám doma. ()

DocBrown

Nezbyva nez opakovat jiz napsane. Proti serialu velmi slabe. Jedna hvezdicka za Matthaua a jedna hvezdicka za Festra ... tedy Lloyda. ()

Paity odpad!

Nerozumím tomuhle nadšení pro ptákovinu, která se snaží vytěžit něco málo na šílenství po komediích, které se budou tvářit jako Sám doma. Ale není to prostě to samé, respektive trapností to překonává mnohé další filmové braky. ()

papushka

Tohle je devadesátkovej rodinnej klenot. Soundtrack a českej dabing tomu rozhodně přidávaj minimálně jednu hvězdu navíc. "Copak to máš, sportovče?" - "Jab-ko." ... "Samý štípačky!" ()

Gogo333

Chlapec svým chováním znepříjemňuje život svému sousedovi a občas i divákovi. Zábavné to moc není, Dennis spíše otravný. Nejvíc asi baví Margaret. Jako mladšího mě to ale bavilo. 50% ()

Petr.Kocfeld

Tady ten film je celkem pěkný.Takový pro teenagery.Komika ujde.Denis je zlobič.Dávám 3 hvězdy.60 procent.Hlavně za výkon Denise a pana Wilsona(souseda). ()

Paldiny

Kasting dokonalý, Dennis síce ťaží z úspechu Kevina McCallistera, ale nevykráda ho a prináša do príbehu veľa svojho. Storočná rastlina a vilomeniny, ktoré si poväčšinou odnesú klaďasi. Jeho legendárny bicykel omotaný rapkáčom a plechovkami isté obdobie terorizoval aj moje okolie, lenže v reálnom svete nezožal až taký úspech. ()

Jeržik

Hodně vtipná záležitost, která nenudí ani po desátém shlédnutí. To, že za vše vděčí Walterovi netřeba připomínat. 7/10 ()