Dennis - postrach okolí

• Česko Postrach Dennis (více)

Pohromou pro poklidné městečko je šestiletý chlapec Dennis. Obětí jeho dobře míněných nápadů se stává soused, starý pan Wilson, který prchá, jen zaslechne charakteristický zvuk Dennisova kola. Zatímco jsou jeho rodiče v práci, vydá se Dennis s kamarády na výpravu do okolí. Pan Wilson se připravuje na velkou oslavu - na deset vteřin má rozkvést vzácná orchidej. Večer Dennise hlídá dívka Polly, kterou navštíví její přítel. Chlapec se dostane z domu a neustále jejich schůzku ruší zvoněním. Odnese to, kdo jiný, pan Wilson, kterého Polly poleje vodou a posype moukou v domnění, že to zvonil on. Když pak nese ráno Dennis panu Wilsonovi psaníčko s omluvou, způsobí starému pánovi další nepříjemnosti. Dennisovi rodiče musí odjet na služební cestu a marně hledají někoho, kdo by syna pohlídal. Nakonec přemluví hodnou Martu, manželku pana Wilsona, který nakonec svolí a navíc ukáže Dennisovi svou sbírku mincí. Velmi brzy se však stane obětí dalších nehod a katastrof způsobených malým rošťákem. (TV Nova)

BoPo

Je blbé, keď si doplnková postava ukradne celý film pre seba. Christopher Lloyd ako zlodej bol neprehliadnuteľný. Inak mi utkvela len scéna, kde Dennis popisuje, ako sa rodičia zatvoria v spálni a zápasia spolu bez trička. Zlatý chlapec. ()

moviesfan

,,Dennis - postrach okolí" je vtipná komedie s výborným Walterem Matthauem, který filmu dodává pomyslné bodíky navíc. Dennis vypadá jako neviňátko, ale je, ač nechtěně, pěkný rošťák. Mnohé situace, ve kterých Dennis způsobí panu Wilsonovi fyzické i psychické následky, jsou zábavné. Je jasné, že je tato komedie určena spíše pro mladší publikum, ale na mě to zabralo. ()

Marek1991

Pre mňa je tento film akýmsi voľným pokračovaním filmov zo série Sám doma. Navyše ten Denis vyzerá dosť podobne ako jedno dievča, ktoré poznám zo strednej školy, takže hneď mi predstavivosť nabehla. Tento príbeh je už priam legendárny, je to taký mix starších a novších časov, je tam veľa srandy, ale má to aj veľa slabších miest, každopádne to nie je taká katastrofa. ()

corpsy

Sympatické, veľmi sympatické. Snímok si zachoval atmosféru pôvodného komiksu ( resp. animovaného seriálu ) a ponúka výsostne skvelú zábavu v duchu tých najlepších amerických komédií. ()

fannah

Smál sem se, ale podruhé už ne tolik, no a víckrát jsem to ani neviděl... navíc debilní dabing na Nově... ()

golfoxovox1

Já jsem to viděl snad po 15 letech a vybavil jsem si, že jako malý jsem film evidentně bral vážně, protože onen vizuál zloděje se mi tehdá přenesl do nočních můr... Teď se na kompletní dílo dívám trochu jinak, v motivacích je strašně jednoduché a obsahuje nelogičnosti... (Ale tak to má být, aby si i děti přišly na své)... Nenadhodnocuji ovšem z nostalgie, ale standardně kvůli hudebnímu podtextu Jerryho Goldsmithe, protože zde opět ukazuje svůj cit pro emoce (sranda, strach, rodina apod.) a hudba na mě určitě působila už tehdy, stejně jako dnes... Jenom dnes s větším nadhledem a zaměřením ;-) ()

PKD

Proboha! Plný počet? To snad ne. Tahle srajda je koukatelná jen díky Matthauovi. Kreslenou verzi jsem měl rád. Ale to mi taky bylo 10. Tento pitomý film jen ukazuje naplno selhání(?) amerického stylu výchovy dětí. Ehm,chci říci,totálních spratků,kdy zabít je málo. Kevin,co je (byl, a bude) Sám doma,je ve srovnání s Dennisem,sv.František. ()

esopesokeso

ako malý mi to pripadalo skoro také dobre ako sám doma ... kôli tomuto filmu som si zostrojil prak,taký že mi ho všetci závideli... dokonca prestrelilo aj také okno...hups ()

d-fens

viem že je to slabý film, no napriek tomu mi nespôsobuje vážne problémy vidieť ho aspoň raz za rok v TV :))) ()

dee-key

Oproti animáku, který jsem nesnášel už jako malej, se mi tahle komedie, kterou mám spojenou svou cca první třídou strašně líbila. Jak bych na to koukal dnes, to je asi těžko říct, naposledy jsem to viděl, když měl Havel ještě mandát a životní funkce, ale Wlatera si pamatuju a byl skvělej. ()

Chen

Skvělá rodinná podívaná, ve které exceule Walter Matthau a sympatická Joan Plowright. Film si zachovává atmosféru a jiskru kreslené předlohy, což je hodně velký úspěch. Rozhodně jedna z nejlepších podívaných pro celou rodinu. ()

peto12

Výborná rodinná komédia o chlapcovi menom Dennis, ktorý robí stále zle svoju najlepšiemu susedovi pánovi Wilsonovi. Keď som bol menší, tak som si túto komédiu pozeral ako malý,ale i dnes si ju rád stále pozerám. ()