Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek. Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa vypadá z venku jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ale ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave (Eddie Murphy). Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka – malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní. Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.
Eddie Murphy se filmem Seznamte se s Davem vrací na pole dětského a rodinného filmu. Celý příběh se točí kolem jeho vztahu s malým Joshem a situací, které mohou nepřipraveného mimozemšťana na naší planetě zaskočit. Centrifuga, soutěž v pojídání hot dogů, sklenička alkoholu nebo třeba obyčejné semafory jsou pro Davea nepřekonatelné překážky. Eddie Murphy v těchto situacích ovšem exceluje ať už jako raketa nebo její kapitán. Film tak připomíná jeho herecké eskapády v divácky velmi úspěšných filmech, jako byla série o Doktoru Doolittlovi. Komedie Seznamte se s Davem je určená hlavně nejmladším divákům, jejichž vzorem může být malý Josh – bystrý školák, který to sice u spolužáků nemá zrovna lehké, ale dovede si stát za vlastním názorem. A nakonec je to on, kdo Daveovi a jeho posádce pomůže pochopit člověka jako stvoření s mnoha slabostmi i nezaměnitelnými přednostmi. (oficiální text distributora)

VanBradley89

Už je to doba, kdy byl Eddie Murphy zárukou kvalitní komedie. Kdykoliv jsem se na něj rád podíval, ale tohle bylo utrpění. Na úplný odpad to není, ale na víc jak hvězdu bohužel taky ne. ()

Jamall

Náhodou to nebylo tak špatné.Mám rád Eddie Murphyho i většinu těch zvráceností co v poslední době natočil (Zamilovaný profesor atd...) a tohle nebylo zlé.Pro mě to účel splnilo - zahnaná nuda.Jsem tudíž spokojen,protože jsem nic neočekával a místy mě Dave mile překvapil...dám 3* :-P ()

padress

Jedná sa o skvelé celovečené scifi / komédia / romantika. Ja som sa natom dosť nasmial, aj keď niektoré pasáže boli zbytočné a čudné. Eddie stvárnil galaktického robota excelentne, nik iný by to asi nezahral tak dobre ako on, ten výraz v tvári treba prosto vidieť:D. Aj keď na československý film s podobnou tématikou, v ktorom hral aj Július Satinský (ak niekto vie ako sa volá, napíšte!) určite nemá, klasika je klasika...Tak na videnia 2x do roka akurát - 80% ()

FincherD.

O velikost penisu miniaturního mimozemského kapitána lepší než Norbit nebo Zamilovaný profesor 2. Přesto je to biják, který pobaví jen malé děti a dospělé bez vkusu. ()

R.I.S.A

Ale jo, viděl už sem horší věci s Murphym. Seznamte se z Davem, je spíš pro mladší děti než pro starý pardály jako sem já :) Byli tam slušný chvilky který mě bavili, byli tam suchý chvilky který mě vubec nebavili :) Líbil se mi tam třeba Ed Helms , jak byl ze všeho vyplesklej :D ()

MattFrost

Označil bych za průměrnou komedii, při které si člověk odpočne a odreaguje. Sem tam se člověk zasměje, ale rozhodně nečekejte komedii u které se budete válet smíchy. Moje hodnocení - 60% ()

MartyS

Me se tenhle film libit,neni az tak extra ale urcite pobavi.Vetsina zdejsich kritiku moc "hroti" vsechno ve filmu a nedokazou proste vypnout mozek a jen sledovat.Hodne dobrych filmu ma spatne hodnoceni a nektere filmy napr Nines,Southland Tales kazdy hodnoti 4-5* pritom to sou jeste vetsi braky jak americke parodie ()

Elissabet

Takže, ze začátku jsem si říkala proč jsem na ten film vůbec šla. Když nevíte z netu o čem to je nějak vám možná začátek unikne...Pak se to ale náhle začne rozjíždět, a vy se smějete a smějete...Hlášky se opravdu povedly, a i když je to blbost dá se na to koukat. "Ty si taky od Davea?" "Ne mě dávají ke kafi místo sušenky." Nejlepší hláška :D pro dobrou komedii 3 hvězdičky :) ()

Adoshek

Po řadě Norbitů a podobných blbostí plných fekalního humoru, nudy a trapnosti je tu skvělá komedie s geniálnímy grimasy Eddieho Murpyho. Byl jsem velmi mile překvapen. Myslel jsem, že se Eddie už nezmůže na kvalitní komedii jako dříve a utopí se v těch trapných volovinách,co poslední dobou točil. Díkybohu jsem se mýlil. ()

JaguarN

Nebylo to až tak nejhorší. Námět byl vcelku originální a zpracování taky docela ušlo. Navíc to Murphyho pitvoření nebylo po dlouhé době tak úplně samoúčelné. K dokonalosti to má samozřejmě daleko, ale je to celkem koukatelný rodinný film. Znovu se ukázalo, že když Murphy jenom hraje, a režii nechá radši někomu jinému, tak je to mnohem lepší :-). Takže 50 %. ()

Rococo

Krásné Murphyho "ksichty", vtipné, zábavné + dobrý příběh. Tento film zatím patří mezi moje nejoblíbenější sci-fi komedie. ()