Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

RickyFitts

na českou produkci nebývale dobré, fajn prostředí, režie i herečky, dialogy nepůsobí tak trapně jako v devadesáti procentech ostatních českých filmů, závěrečná scéna na záchodcích je příjemným vyvrcholením filmu ()

wollo

Stupidní film o třech ubrečených maturantkách, co se vydají na cestu do Holandska, kterou si chtějí co nejvíce užít. Takže pláč, depky, sebevražedné myšlenky (a nejen myšlenky), prostě čundr jak má bejt:-). A že se tam párkrát svléknou do naha? Za to taky dávám ty 2 hvězdičky, protože to jsou asi nejzajímavější momenty tohoto filmu. ()

laserr

Bizarní, obskurní, divné, podivné, záhadné, mystické...no a hlavně zcela nesrozumitelné. Klasická road movie. Člověk pozornost nijak zvlášť neudrží, ale když i chce jen tak oddychnout, tak je to o něco lepší než koukat do zdi. ()

melloun

Kdo to dokouká, je buď vytrvalec, nebo zoufalec. Bylo to o něčem, anebo o ničem? Zmatené nebyly pouze hlavní hrdinky, ale i já. ()

zabro

Tento film podle me nema zadny dej. Sice sem na to koukal kdyz sem to mel v pozadi a ucil sem se pri tom,ale i tak me prinde ten film naprosto o nicem.Vzdy kdyz nastal vecer tak se hlavni protagonistky pohadali a jakmile se rano vyspali z kocoviny tak se zase usmirili a byli nejlepsi kamaradky az do dalsiho vecera. Proste o nicem. ()

ropufo

Na Pusinky jsem se těšil přes některé nepříznivé recenze a ohlasy opravdu hodně, ale bohužel jsem byl v některých ohledech zklamán. Čekal jsem od celovečerního debutu Karin Babinské vyzrálý film zaměřený na psychiku mladých lidí, ale dle mého názoru se to Pusinkám příliš nedaří. Určitá nesourodost a pikaresknost je jistě záměrem, ale mně se jednoduše nepodařilo se s motivy hlavních hrdinek příliš identifikovat, a to ani s nejzranitelnější postavou Išky. Choulostivých scén je možná trochu nadužíváno. Hudba Jana P. Muchowa nepochybně neurazí, ale spadá tentokrát spíše do kategorie průměru, ze které příliš nevybočuje (překvapilo mě, že v komentářích je několikero nadšených ohlasů na hudbu, ale mně se opravdu zdála poměrně slabá). Jisté je, že z tohoto filmu jsem neměl příliš dobrý pocit, což ale samozřejmě není jeho účelem. Jako sonda do citů a chování mladých lidí, ale zůstává tak trochu na půli cesty. Za shlédnutí tento snímek ovšem nepochybně stojí, protože kvalitních seriózních filmů z českého prostředí pokoušející se o autentičnost je jako šafránu. ()

#47

Světe div se, tahle hovadina nemá na CSFD červený rating. Přesto jsem se opět nechal nachytat na vesměs pozitivní recenze, které slibovaly něco úplně jiného než dnešní blbé Kotko-Mádlo teen-komedie, ale nakonec jsem zjistil, že v podstatě když si z Rafťáků člověk odmyslí veškerý humor, "akční scény" a "děj", tak nám zbydou Pusinky...jednoduše řečeno...i přes nadějný začátek je to čím dál víc pro mě jakožto diváka spíš utrpení...a kdyby se na konci Sandra nesvlékla do naha, asi bych uvažoval o odpadu. ()

achaja

Zajímavý příběh, který mezi všemi českými filmy vyniká. Jeden z mála českých filmů, který zobrazuje svět takový jaký opravdu je... cesta do Holandska se komplikuje, protože dívky opouští dětská léta a čeká je vystřízlivění a dospělost. Život není vždy takový jak si ho představují. Jejich vzájemné vztahy dobrých kamarádek získávají v krizových situacích velké trhliny. Aneb dobrý film může vzniknout i u dnes a u nás. ()

Amplifier

Ze začátku jsem myslel, že jde pouze o českou napodobeninu holky to chtěj taky a podobnost Išky s německou herečkou Karolinou Herfurth mě to jen potvrzovalo. Ale s plynoucími minutami jsem pochopil, že Pusinky jsou na lepší úrovni ve filmu je i něco k zamyšlení a není to jen o sexu a o drogách. Prostě příjemné překvapení 75% ()

Colleague

Jestli ti co dávají tak vysoké hodnocení v tomto filmu našli nějakou hlubší myšlenku, tak to nevim kde jí vzali. Taky sem se o to snažil. ()

Olík

Já myslím, že dost dobrý (tedy na tuzemskou kinematografii). Byli chvíle, kdy jsem uvažovat o čtyřech hvězdičkách. Především oceňuji propracované vykreslení osobností jednotlivých postav, to z A). Za B) bych jmenoval citelný ženský aspekt a to ne kvůli hlavním představitelkám, ale díky paní režisérce. Jako C) se stačí podívat jaké „klenoty“ v roce 2007 vypustili naši tvůrci do světa (namátkou Kvaska, Poslední plavky, Svatba na bitevním poli, Chyťte doktora aj.) a již není netřeba víc dodávat. A takhle bych mohl ještě chvilku pokračovat….za D) herecký výkony (tím nemyslím pana Kalivodu, ale především slečny Doležalovou a Novákovou), za E) atmosféra, za F) přirozenost a tak dále, a tak dále. Hodně podhodnocený filmek……..kurde, neměl bych ještě jednu hvězdičky přidat. ()

Rockerman

Tři kamarádky neví, jak naložit se svým životem. Tápou a chtějí se odtrhnout od rodinného pouta. Vymyslí proto cestu do Holandska, kde by pracovaly na farmě a přivydělaly si. V mezních situacích však jejich skálopevné přátelství dostává trhliny a právě v těchto momentech je film nejsilnější a nejlepší. Jinak je to tak trošku povrchní, ale oceňuji snahu natočit film o "zmatených" holkách jinak, než je většinovým zvykem. Mírný nadprůměr. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)