Pusinky

Dolls

Komedie / Drama / Road movie

Česko, 2007, 99 min

Zase jednou český film, za který se nemusíme stydět. Kvalitní herečky, poměrně zajíamavý a relativně přirozený scénář.. Jen škoda toho značně feministického pohledu, jakožto chlap bych se teoreticky mohl urazit... Ale líbilo se mi to. Do českého filmu se opět obula mladá krev.(14.4.2007)

Silně podhodnocený film. Nemám rád označení road movie, protože si pod tím nedokážu představit něco kvalitního. Pusinky se ale podařily. Není to vlastně ani road movie. Pokud "road" je cesta, tak zde se jedná spíše o cestu k vlastnímu poznání. Velmi se povedl casting a typově byly tři hlavní herečky vybrány naprosto znamenitě. Vlastně jsem nenašel ani moc chyb, naopak jsem se dobře bavil. A mimochodem, na filmu je hrozně vidět, že ho točila ženská. A je to dobře. Chlap by to takhle dobře nenatočil.(12.8.2011)

• Xmilden

Tak vám nevím. Ten film prostě pohřbívají charakterně debilní dialogy postav. Vztahy mezi nimi jsou často jako na houpačce a divák ani moc netuší proč se tak děje. Prakticky film vyšumí NIKAM a je téměř o NIČEM. Není zde postava, která by měla hlavu a patu. Film zachraňuje Muchowova hudba. Jinak by to byla opravdová bída. Možná mi časem dojde čeho jsem byl svědkem. Bohužel teď sem na to nepřišel.(14.9.2008)

Jsem rád za to, že i u nás mohou vzniknout filmy, které se tváří jako teenagerovské, ale v nichž tvůrci přistpují ke svým postavám s porozuměním a se zájmem o nich vyprávět. To ale ještě neznamená, že z toho budu skákat metr dvacet vysoko, když něco takového v severských zemích vzniká bez větších problémů (Fucking amal, Tommyho peklo, Šup sem, šup tam). Pusinky jsou uvěřitelným filmem o mladých a výtečně obsazených holkách, který bohužel dojíždí na schématičnost (skutečně je nutné mít v podobných filmech vždy to "znásilnění"?) či klišé (skutečně je nutné mít v podobných filmech vždy neheterosexuální postavu, která má sklony k sebevraždě?). A taky na to, že ač jsem chlap, který prožíval jinak ženský film Tajnosti, vyobrazení mužů v Pusinkách mě dost otrávilo svou černobílostí a "feminskostí" (nenajdete tu někoho, kdo by nebyl úplný hajzl nebo úplný budižkničemu). Výtečná kamera, dobře vystižený slang dnešní mládeže (s menšími zakolísáními) a několik opravdu působivých scén ("znásilnění", "cvičení"...) táhnou film do nadprůměru, ale rozpačitý závěr, který spíš vyšumí a značně nevyrovnané vyprávění ho tam zase vrátí. 70%(19.5.2007)

Už hodně dlouho jsem se chystala na Pusinky kouknout - z mnoha důvodů. Dnes se mi to konečně podařilo a hned musím říct - KRÁSA! Hrozně moc mě tohle dílo překvapilo, kamera byla úžasná, postavy báječně napsaný a herecké obsazení mě doslova mile překvapilo. Záměrně jsem si nečetla žádné recenze ani kritiky/chvály, abych nebyla nějakým způsobem zmanipulovaná a pustila si ten film vyloženě pro své překvapení a radost a je mi ctí sdělit, že rozhodně bude patřit k mým nej a hned zítra si jej jedu koupit! Trvalo mi takovou dobu na něj kouknout asi kvůli názvu a plákátu, ptž dle mého názoru tohle opravdu vypadá na bláznivou teenagerskou road movie s mladýma kočenama, který se jen skvěle bavěj a rozebíraj kluky .. oooh, jak jsem se nemile mýlila a jsem za to vděčná! Sandra Nováková je pro mě odjakživa herečka/žena, která si myslím musí uchvátit i hetero slečnu, mě dostala teda totálně, ten její šibalskej pohled, achjo, prostě vždy a všude úžasná .. Co se týče Petry Nesvačilové alias Vendulky, tak jsem byla taky hrozně zaskočená, tahle slečna má opravdu nezaměnitelně krásnej obličej .. Doslova fakt sladká, řekla bych! Jinak co se týče ostatních postav - líbili se mi úplně všichni, ať už tím jak hráli nebo tím, co vůbec hráli. Matěje Rupperta jsem tam vůbec nečekala, stejně tak Filipa Blažka. Jak jsem psala hned v úvodu - pro mě úžasný film, nenudila jsem se ani na chviličku, stejně tak jak mě vtáhl děj a já hltala, co se děje, tak mě film vtáhl i svým zpracováním .. nemám co dodat, opravdu KRÁSA! BTW: Co se týče L tématu v tomhle filmu, tak jsem plně spokojená, lhala bych, kdybych řekla, že jsem si Sandru N. nepřála vidět v "trošku větší akci" jak líbání se slečnou, ale tak, jak byl film natočen, neměnila bych nic, ono přeci jen kdyby nakonec s Iškou zůstala, taky by to mohlo dopadnout katastrofálně, taková přesládlá happyendovská slátaninka o tom, že každému se splní jeho tajná touha ..(27.5.2008)

• - Trenér, který na začátku učí thaibox, je Viktor Petrlík, který má v reálu opravdu školu Thajského boxu Lannagym. (Leachim_)

• - Hlavní herečky byly vybrány po třech letech hledání a po tuto dobu se na castinzích prostřídalo asi 700 uchazeček. (Amplifier)

• - Postava, kterou hraje Sandra Nováková, je ve filmu přesně o sedm let mladší než ve skutečnosti. Sandra se narodila 15.4.1982 a Karolína se podle cestovního pasu narodila 15.4.1989. (Kulmon)