Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

blitzer

"These days, when someone smokes in the movies, they're either a psychopath... or a European." Tak tohle už zřejmě brzo nebude díky naší milované EU pravda. Chtělo by to nějakého Nicka Naylora, který by obhajoval svobodu člověka (a nejen v oblasti kouření) stejně výřečně a přesvědčivě jako on (nic na tom nemění ani fakt, že Nick to dělal ze zištných důvodů). ()

KajusaK

Čtvrtý film od J. Reitmane a jako vždy nezklamal. Perfektně provedené, krátké, žádné natahování, děj plynulý, nenudilo. Supr složení hereckého obsazení, sympatičtí herci. ()

E=mc2

nic extra sa nedeje. Zaujimave podanie reality bizinisu s navykovymi latkami. Moralne postoje a otazky. sem tam dobry heft. Po rezijnej stranke pekne zvladnute. Dalsi Reitman toci strieborne veci..Ten Aaron spravi este dobre filmy..dufam.. ()

reky

Zajímavý snímek řazený sice do žánru komedie, nicméně o klasickou komedii určitě nejde. Sice jsem se zasmál jen párkrát, ale film mě v podstatě od začátku do konce bavil. Lví podíl na tom má zajisté Aaron Eckhart, na jehož výkonu celý film stojí, a nutno dodat, že svou roli zvládl bravůrně. Ač nekuřák, hlavnímu hrdinovi jsem po celou dobu víceméně fandil, zároveň je vše podáno takovým způsobem, že je podle mě vlastně jedno, jestli je divák kuřák nebo nekuřák. Sympatické je, že se nejedná o nějakou lacinou kritiku kuřáků nebo tabákových koncernů, film spíš poskytuje příležitosti k zamyšlení se nad více tématy. V tomto ohledu se mi líbilo vykreslení vztahu mezi Nickem a jeho synem (mimochodem velice dobře ztvárněným mladým Brightem). ()

maxxxim odpad!

OK. Poďme na to, pomaličky. Tématika dosť pálčivá a skrývajúca neskutočný potenciál, ktorý sa tvorcom určite nepodarilo naplniť ani dvanástinou tucta. "Deus ex machina" v podobe výstupov malého synka zvaného tiež svrček sú absurdné až trápne. Dúfam, že nemá slovnú zásobu na úrovni čakateľa Nobelovej ceny, pretože 99,8 % svetovej populácie ju nemá. Nie je tajomstvom, že v škole dostávali úlohy, za ktoré by sa nehanbili ani na Oxforde. Jeho letité skúsenosti a prehľad pomáhajú otcovi v najťažích životných situáciach zvládnuť všetko ľavou zadnou. Hoci mu klepsydra práve odsypala šiesty rok Páne. Riadny exces, ktorému sa mohli filmári bez problémov vyhnúť a neurobiť tak z filmu úbohú americkú zlátaninu pre 99,8 % svetovej populácie (česť výnimkám). Film vyzerá spočiatku dôveryhodne a reálne, ale keď sa začnú diať veci ako psychoanalýza duševného stavu matky malým Freudom pri krupicovej kaši po ránu, tak sa názor razom zmení a človek si začína pomaly uvedomovať, že asi niekto zo štábu bol krôčik od výučného listu, ktroý mu ušiel len o chlp (dva ročníky). Matka mohla byť na neho pyšná, predsa používa termíny kvantového fyzika na dôchodku. To nie je všetko samozrejme, dá odporúčanie aj otcovi ako by mal asi viesť súkromný a hlavne pracovný život. Akoby toho nebolo na neho dosť v škole, kde im pani lektorka dala za úlohu vypracovať revitalizačný plán pre obnovu hospodárstva v USA na rozmedzie rokov 2010 až 2015 exceluje na jednotku. Čo sa nakoniec potvrdí v jednej zo záverečných scén, keď z rúk pani učiteľky preberá Pulitzerovu cenu a na konto mú paralelne nabieha doživotná renta za členstvo v klube existencionalistov. Toto je môj dojem umocnený faktom, že posledných 15 minút som odpočítaval a čakal na koniec ako na zmilovanie. ()

Gumi.30

4-5 a Eckhart, který by k té smradlavé návykové tyčince přesvědčil snad i už po tři generace mrtvého nebožtíka. Komedie plná cynického humoru, otázek a hlavně plno fakt, které dosti z nás unikají. Takle nějak má vypadat indie komedie. ()

Magneto

Hravý,zábavný a svojím spôsobom aj poučný film o sile argumentácie ;-) Prvú polovicu filmu som mal na tvári priklincovaný úsmev a obdivoval som ľahkosť,s akou sa hlavný hrdina vysporadúva s obvineniami že fajčenie zabíja...Do pekla,skoro som mu aj uveril! Film je o zodpovednosti a o tom,že každý je zodpovedný sám za seba....A v prípade cigariet to platí dvojnásobne.Páči sa mi ten odkaz a tomuto filmu,rovnako ako podobne ladenému Lord of War dávam najvyššiu známku. PS: Vo filme mohli trošku naznačiť,že fajčenie zabíja aj ľudí,ktorí nefajčia,pretože vdychujú cigaretový dym nie cez filter ako fajčiari ;-) ale to iba tak na okraj... ()

pytlák

Film nabitý hláškami a skvělými argumenty na téma "škodí kouření zdraví"??Skvělá dávka černého humoru a dobré herecké výkony. Jeden z nejlepších filmů které sem letos viděl. ()

Ivush

Není to taková komedie u které se smějete od začátku do konce, ale je to výborný film...Hodně dobře natočené, nebudete litovat, když se podíváte. ()

LordSnape

Je to fakt mazec! Dokonce jsem i na chvíli přestal kouřit. Ale jen co účinek filmu vyprchal, hned jsem si zase zapálil. K mojí smůle na autobusové zastávce, kde zrovna hlídkovali policajti, kteří zrovna neměli co na práci... ()

PeterNet

Naprosto výborný film. Chytlavý od první vteřiny až od konce - to se podaří málokdy! Tohle by měl vidět každý kuřák! ()

Sfinkter

Práci Nicka Naylora naprosto schvaluji. Lynčování jednotlivce za hloupost společnosti je nejspíš potřeba, ale logiku nemá vůbec žádnou. ()

Sokkk_y

Pefektní! Jakožto kuřák jsem k tomuto filmu přistupoval zpočátku s nepatrnými obavami, které se ale nakonec ukázaly býti zbytečnými. Úžasný Aaron Eckhrat obhajuje kouření jedním argumentem za druhým a co je nejlepší, každý je lepší než ten druhý ;). Vše to doplňují malé peprné postavy, jako je například skvělá novinářka v podání Kate Holmes nebo podlejzavý zástupce Adam Brody ("napíchnu tvou matku na kůl.... "). Jo, Děkujeme, že kouříte splňuje všechny mé požadavky na nadprůměrnou a vtipnou komedii, u které jsem se tedy rozhodně nenudil. Bravo. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)