Jako patrně jediný občan ČR starší deseti let, který nikdy neokusil slastné řádění nikotinu v plicích, se necítím být zcela erudovaným pro komentář k tomuto snímku. Ovšem cynická část mého já si při jeho sledování naprosto nevhodně vrněla spokojeností, takže jsem dostal přesně to, po čem jsem toužil a jdu vyplnit přihlášku do OSS.(30.5.2012)

Po shlédnutí filmu jsem si musel zapálit. A proč ne, když to vlastně neškodí.(15.7.2009)

Fenomenální Aaron Eckhart by vám dokázal vnutit i myšlenku, že kouření cigaret je vlastně zdraví prospěšná záležitost, bohužel režisér Reitman celých devadesát minut pouze paběrkuje mezi politickou korektností ožehavého tématu a rodinným melodramatem o vzorném otcovství. Třicet minut stopáže navíc a celistvější režijní vedení, jež by bylo schopné se více „odvázat“ by snímku jenom pomohly, pak by z toho byla absolutní bomba. To takový Andrew Niccol se v podobném tématu rýpal mnohem energičtěji, drzeji a hlavně poutavěji. Na debut přesto vůbec ne špatné a slibné náznaky zajímavého talentu zde rozhodně jsou, jen tak dále!(4.2.2007)

O ničem. Nebo spíš už teď nevím o čem to bylo. Ale nenudil jsem se.(10.9.2009)

Sled skvěle natočených a vtipných scének ze života jednoho užvaněného lobisty. Oceňuji, že hlavní hrdina se nepolepší a zůstává vtipný až do konce, kdy se jinak předává "poselství." Nejsem si však jistý, zda pro-choice, kterou Naylor prosazuje, má oporu i v reálném světě, kde už snad o škodlivosti (i pasivního) kouření nikdo nepochybuje.(10.9.2006)