poster

Děkujeme, že kouříte

 • USA

  Thank You for Smoking

 • Slovensko

  Ďakujeme, že fajčíte

 • Velká Británie

  Thank You for Smoking

Komedie / Drama

USA, 2005, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Nick nelže a ani pravdu neskrývá... On ji pouze filtruje. (A)morálně flexibilní snímek, který není nepodobný filmu "Lord of War". Eckhart zraje každým novým filmem a Jason Reitman hned svou prvotinou (myšleno "komerční") potvrdil že je režisérem, který umí inteligentně a velmi vtipně zpracovat nelehké téma a vůbec nevadí, že snímek je pouze sletem jednotlivých černým humorem a satirou prolezlých scén.(22.9.2006)

 • molotov
  *****

  Zábavná satirická komedie se skvělými vtípky a velmi sympatickým hrdinou, kterému fandíte i přesto, že jeho práce není zrovna košér. Výjimečně je tu snesitelná i Katie Holmes a Robert Duvall je ve své variaci na dona Corleoneho taky velmi zábavný.(8.9.2008)

 • kiddo
  *****

  Michael Jordan plays ball, Charles Manson kills people, I talk. Pokud se chceme zorientovat ve složitosti dnešního světa a desítkách protichůdných zájmů, nesmíme nikdy zapomenout, že všichni musíme splácet hypotéku. Krásně cynická komedie otevřeně se šklebící do tváře těch „správných“ hodnot. Jestli chcete snadnou práci, jděte k Červenýmu kříži.(21.9.2009)

 • gudaulin
  ****

  Chytrá, jízlivě sarkastická komedie, která nešetří nikoho a nic a srší hláškami na všechny strany a přitom je tak říkajíc ze života. Člověk nemá v žádné scéně a u žádné postavy pocit něčeho umělého. Dobrý scénář se potkal se slušným režisérem a herecké obsazení je velmi kvalitní, takže dohromady jde sice ne o přelomový, ale velmi kvalitní žánrový film, který potěší fanouška inteligentního humoru. Je to přesně ten druh snímku, kde si některé hlášky vybavím určitě i po letech. Celkový dojem: 80 %.(1.6.2009)

 • tron
  ****

  „Dnes keď niekto fajčí vo filmoch, tak je to psychopat alebo Európan.“ Osobne zastávam názor, že vtip sa dá urobiť skoro zo všetkého – výnimkou je znásilnenie a šikana. Pokiaľ medzi tieto „neprístupné témy“ rátate aj cigaretami spôsobenú smrť, asi tento film nebudete mať radi. Ak ale nemáte vo svojom okolí nikoho, kto mal/má rakovinu pľúc, užijete si skvelého Aarona Eckharta a scény, v ktorých nás sarkastický Jason Reitman zmanipuloval tak obratne, že keď sa objavili kladné postavy (i keď je diskutabilné, nakoľko zastupujú William H. Macy s Katie Holmesovou Dobro a nakoľko skôr svoju zakomplexovanú peňaženku), prajeme im smrť.(28.5.2011)

 • - Sam Elliot nechtěl, aby jeho postava vzala peníze, Rietmanovi trvalo přes tři hodiny, aby ho přesvědčil k tomu, aby zahrál roli podle scénáře. (don corleone)

 • - Černobílý snímek, který Naylor sleduje je "Sands of Iwo Jima" z roku 1949. (don corleone)

 • - Do role Nicka Naylora tvůrci zvažovali obsazení Dwayna Johnsona. (Listeroman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace