Děkujeme, že kouříte

Ďakujeme, že fajčíte

Thank You for Smoking

Komedie / Drama

USA, 2005, 92 min

Fenomenální Aaron Eckhart by vám dokázal vnutit i myšlenku, že kouření cigaret je vlastně zdraví prospěšná záležitost, bohužel režisér Reitman celých devadesát minut pouze paběrkuje mezi politickou korektností ožehavého tématu a rodinným melodramatem o vzorném otcovství. Třicet minut stopáže navíc a celistvější režijní vedení, jež by bylo schopné se více „odvázat“ by snímku jenom pomohly, pak by z toho byla absolutní bomba. To takový Andrew Niccol se v podobném tématu rýpal mnohem energičtěji, drzeji a hlavně poutavěji. Na debut přesto vůbec ne špatné a slibné náznaky zajímavého talentu zde rozhodně jsou, jen tak dále!(4.2.2007)

Reitman má po tatínkovi režijní talent a já jenom doufám, že mu i s přibývajícími léty vydrží. Děkujeme, že kouříte je neskutečně příjemnou, místy sympaticky politicky nekorektní a jinak po všech stránkách dobře odvedenou komedií, u níž se pobaví jak nekuřáci, tak nikotinoví závisláci.(23.12.2007)

Vtipné a zábavné to sice bylo, ale po několika dnech se mi to vyvětralo z hlavy stejně jako cigaretový kouř z verandy.(4.3.2007)

Skvělé téma, bohužel v tomto provedení s řadou hluch míst působí dosti nedotaženě (úvodní titulky a hlavní postava však nemají jedinou chybu). Mnohem lépe, než k protikuřácké výchově se film hodí k mediální edukaci, jako např. Aféra z titulní strany apod., ideální také k multikulturní výchově (jako slušný americký film Děkujeme, že kouříte sice do dokonalé americkosti rýpne, ale jen velmi velmi malinko).(22.9.2006)

O ničem. Nebo spíš už teď nevím o čem to bylo. Ale nenudil jsem se.(10.9.2009)

• - Obal DVD s filmem je vyrobený podle krabičky cigaret Lucky Strike. (imro)

• - Černobílý snímek, který Naylor sleduje je "Sands of Iwo Jima" z roku 1949. (don corleone)

• - Rob Lowe natočil svou roli za jeden den. (don corleone)