Děkujeme, že kouříte

Ďakujeme, že fajčíte

Thank You for Smoking

Komedie / Drama

USA, 2005, 92 min

Chvílemi výborně vypointované dialogy (např. hádky s přáteli, kdo zabije více lidí apod.), zajímavý Eckhart i malý Bright. Celkově mi však tato komedie přijde jen mírně nadprůměrná - chvílemi jsem se i nudil a nakonec jsem byl hodně rád za krátkou délku. Takže celkem slušná zábava, ovšem o komedii roku bych rozhodně nemluvil.(6.10.2006)

Výborné, excelentní, satirické, skvělé!!! A takhle bych mohl pokračovat. TYfS je skvělý film, kterému vévodí vynikající výkon Aarona Eckharta, (tohohle herce mám čím dál radši a zcela vážně uvažuju, že si ho dám do TOP herců!), který obhajuje taktikou "Nemusím mít pravdu, stačí, když prokážu, že pravdu nemá protistrana." cigaretový průmysl. Málem i mě, zapřisáhlého nekuřáka, přesvědčil, že to kouření nemusí být zas tak špatný :-) A i když to ke konci vypadá, že film spadne do laciného amerického konce (SPOILER!!!) aneb Nick Naylor si uvědomí, že je špatné obhajovat tabákový průmysl, proto odejde, tak věřte tomu, že tak to není. Další scéna, kdy začíná obhajovat mobilní průmysl ("Nemáme důkazy, že mobilní telefony způsobují rakovinu mozku.") mi potvrdila, že tato komedie je opravdu výjimečná. Takže o hodnocení jsem měl v tu ránu jasno.(13.7.2009)

Ďakujeme, že pre nás natáčate takéto filmy. Ku koncu to trochu stratilo dych a prišlo aj na mierne moralizovanie, ale tá smršť nekorektných, cynických hlášok v prvej polovici aj tak stojí zato. No a Eckhart mal samozrejme dostať Oscara. "Vstúpil do Národnej gardy, lebo aj on chcel strieľať študentov. Lenže dostal sa do Panamy, kde síce tiež mohol strieľať ľudí, ale títo na rozdiel od študentov paľbu opätovali." :-)(21.10.2008)

Fenomenální Aaron Eckhart by vám dokázal vnutit i myšlenku, že kouření cigaret je vlastně zdraví prospěšná záležitost, bohužel režisér Reitman celých devadesát minut pouze paběrkuje mezi politickou korektností ožehavého tématu a rodinným melodramatem o vzorném otcovství. Třicet minut stopáže navíc a celistvější režijní vedení, jež by bylo schopné se více „odvázat“ by snímku jenom pomohly, pak by z toho byla absolutní bomba. To takový Andrew Niccol se v podobném tématu rýpal mnohem energičtěji, drzeji a hlavně poutavěji. Na debut přesto vůbec ne špatné a slibné náznaky zajímavého talentu zde rozhodně jsou, jen tak dále!(4.2.2007)

Satira na všechny morality, rádoby liberály, lobbisty ve všech směrech. Sarkastický pohled na problematiku kouření, souboje mezi tabákovými koncerny a odpůrci kouření, kde v extrémních případech obě strany dělají, říkají a publikují naprosto zcestné věci (Reportérka: "a nemyslíte si, že tím, že odstraňujete digitálně cigarety z klasických filmů, měníte historii?" Senátor: "my jí neměníme, ale upravujeme."__ vs.__ Holčička ve škole: "maminka říká, že cigarety škodí zdraví." Tabákový lobbista: "Je snad tvoje maminka doktorka?" "Není." "A je maminka vědeckovýzkumný pracovník?" "Není." "Tak v tom případě není kompetentní něco takového říkat."). Každopádně Nick by skoro dokázal přesvědčit i mě, že má v něčem pravdu (btw. skvělý Aaron Eckhart) a nakonec on, který je vlastně ten největší hajzlík, co přesvědčuje lidi, aby začli resp. nepřestávali kouřit, vyznívá jako člověk s největším charakterem na světě. Obvykle se nejlepší filmy s tématikou drog, alkoholu a cigaret doporučují jako odstrašující příklad, tady můžu doporučit jedině skvělou zábavu, protože kouření rozhodně neznechutí :-).(3.3.2007)

• - Nikdo ve filmu není viděn kouřit cigaretu, kromě černobílého filmu, který Naylor sleduje. Nevidíme dokonce ani zapálenou cigaretu, Robert Duvall drží cigaretu nezapálenou a Naylor zase prázdnou krabičku. (don corleone)

• - Autor knižní předlohy Christopher Buckley je v záběru v metru, kde si čte článek Heather o Nickovi. (don corleone)

• - Rob Lowe natočil svou roli za jeden den. (don corleone)