Děkujeme, že kouříte

Ďakujeme, že fajčíte

Thank You for Smoking

Komedie / Drama

USA, 2005, 92 min

,,KAŽDÝ MÁME NA NĚCO TALENT. JÁ MLUVÍM.....“ /// …protože, když správně argumentuješ, neuděláš chybu! Srozumitelně účelný, drasticky pravdivý a černohumorně dokonalý. Film pro všechny, co zvládaj morální flexibilitu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1994 napsal Christopher Buckley, číst nebudu. 2.) Zajímám se o frajery, co se snažej udržet na uzdě světovou populační explozi. 3.) Thx za titule ,,g33w1z“ a ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(29.7.2013)

Skvělé téma, bohužel v tomto provedení s řadou hluch míst působí dosti nedotaženě (úvodní titulky a hlavní postava však nemají jedinou chybu). Mnohem lépe, než k protikuřácké výchově se film hodí k mediální edukaci, jako např. Aféra z titulní strany apod., ideální také k multikulturní výchově (jako slušný americký film Děkujeme, že kouříte sice do dokonalé americkosti rýpne, ale jen velmi velmi malinko).(22.9.2006)

Sled skvěle natočených a vtipných scének ze života jednoho užvaněného lobisty. Oceňuji, že hlavní hrdina se nepolepší a zůstává vtipný až do konce, kdy se jinak předává "poselství." Nejsem si však jistý, zda pro-choice, kterou Naylor prosazuje, má oporu i v reálném světě, kde už snad o škodlivosti (i pasivního) kouření nikdo nepochybuje.(10.9.2006)

Film od začátku do konce zábavný, vtipný a přitom vůbec ne hloupý (kouření není zdravé, ale volba je jenom na vás). 80% Zajímavé komentáře: Galadriel, Vitason, wipeout, hudryhudry, Ygor20(8.7.2006)

Kdo k tomu napsal scenář? Dialogy jsou paradni, herci ještě lepší .. Tohle mi ohromně zvedlo náladu. Doporučuju.(31.7.2007)