Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

dEstr0y3r

Proti technické stránce filmu nic nemám, velmi slušný a napínavý thriller, o to horší je myšlenková část filmu, falešný americký patriotismus a pokrytectví, (muslim=terorista) a lidi to budou žrát, protože jim to ti praví teroristi z Wall streetu prostřednictvím boha (médií) narvou do hlavy a lidi uvěří, čemu mají věřit a o "podrobnosti", které by jim ukázali, jak jsou slepí, se již nezajímají. Zbytek vystihl v komentáři uživatel Whoossain, odpad ale dát nemohu, leč z filmařského hlediska je to za ****. ()

vojtik

Samuel L. Jackson jako profesionální mučitel a Carrie-Anne Moss jako duševně nezpůsobilý agent ve vyjednávání. Nemusím snad zmiňovat kdo má větší charisma a ke komu se přikloní váš zájem. Hlavní co se po vás bude chtít je ztotožnění se s jedním ze dvou morálních dilematů jež zastupuje každý z tohoto hvězdného páru. Tato morální volba vás bude provázet po celou dobu a nemusíte se bát, že by se následné vyvrcholení nekamarádilo s vaším názorem. Zde vyslýchaná oběť je totiž terorista a všichni víme, že teroristé jsou ti špatní/dobří - to už záleží na vašem ideologickém cítění. Děj graduje ve vrcholné formě a Samuel L. Jackson tomu s přehledem diktuje. Konec vás určitě nenechá na pospas nezodpovězeným otázkám a po skončení budete jasně obeznámeni s vlastním postojem k této problematice. A už kvůli tomu stojí za to tento film zhlédnout, nebo kvůli Samuelovi L. Jacksonovi - je to vážně třída :) . Jinak dal bych maximální hodnocení nebýt toho občasného zápachu televizní produkce. ()

majesty

Mne pride postup agenta L. Jacksona ako normalny. Skor mi pride pristup agentky ako uplne nelogicky v tomto filme. vzhladom na vaznosti situacie ktora sa tu riesi.. divne mi to prislo..inac fajnovka! ()

BaronX

Zajímavé, neobvyklé, syrové ... já za sebe říkám "děti zabít!" aneb s teroristy se nevyjednává. Nikdy!!! ()

departed

V momentě, kdy Jackson vytáhne nářadíčko a začíná se pouštět do Sheena, je o zábavu (a ještě větší napětí) postaráno. Nemám nic proti filmům, kde se vyskytuje násilí a brutalita. Teda do jisté míry. A tenhle bych řekl, že byl tak akorát na míře. Jackson jako ten "zlý" se zdál úplně klidný na to jaké věci Sheenovi prováděl (taky bych si to chtěl někdy vyzkoušet). Za to Carrie-Anne Moss byla ta lehce hysterická, která vše chtěla řešit cestou bez násilí, ale tím by asi ze Sheena moc informací nedostala. No a Sheen jako ten třetí byl vynikající terorista. Celkově film funguje dost solidně, občas některé pasáže začnou pokulhávat, ale to se dá přežít. Navíc je pro mne Unthinkable dost originální, protože filmy s tímto (nebo podobným) námětem jsem zatím ještě neviděl nebo si je nepamatuji. ()

RajCZitko

Tak tento film mě fakt dostal. nečekal jsem takovou smršt chladných emocí a brutálního zacházení, kterou Vám tvůrci doslova chrlí celý film do obličeje. ()

Milkom

Jak už psala larelay: "Hranice neexistuje". Tento film zobrazuje nebo spíš přibližuje každodenní boj s terorismem v jeho nejkrutější podobě. Kde až se člověk dokáže zastavit, co je ochoten udělat pro "vyšší dobro". Neexistuje nic jako mravní kodex. Existuje jen vítěz a poražený. Tento film vám ukáže, co znamená realita. ()

DjMetal

Toto je bez komentara. Plnych 5* si to zasluzi. Jackson zahral svoju brutalnu ulohu skvelo ako aj Sheen....Velmi dobre urobene. ()

Kubaaaa

Where is the limit? - There is no limit. Asi tak by se dalo shrnou vystoupení Samuela L. Jacksona. Perfektně gradovaná atmosféra a perfektně vystrašený Michael Sheen. Tohle je film na delší zamyšlení a ne každý bude mít na to, ho shlédnout. Těžko komentovat takovou brutalitu, která mě zároveň totálně odzbrojila. ()

TommyDiamond

Terorismus je ožehavé téma. Ale nevyjednávat s teroristy a chovat se,tak jak se choval S.L.Jackson ve filmu je podle mě správné. Podle mě je smrt jednoho teroristy lepší,než smrt mnoha neviných civilistů. Film je takovou malou ukázkou práce FBI, která při vyslíchání teroristů je spochná zajít i hodně hluboko za morální hranice. Film se mi docela líbil. Hlavní tři herci odvedli skvělou práci. Celkově 60% ()

Koonix

Od tohoto filmu som príliš veľa nečakal... A ani by mi nepadlo že to bude jeden z najsilnejších filmov aké som mal možnosť doteraz vidieť. Tu sa podľa mňa moc neoplatí riešiť herecké obsadenie (ktoré je mimochodom skvelé), či dokonca celkovú kvalitu snímku. Morálna dilema pred ktorú vás film postaví vás úplne položí na lopatky. Boli by ste ochotný robiť podobné veci keby boli v stávke milióny životov? Tu idú skutočne žarty bokom... ()

Stanix

Film "Nemyslitelné " je klasickým námětem na téma: Muslimský radikál, nastražená "nezábavná " pyrotechnika a podmínky jejich deaktivace. Ovšem tím podobnost s ostatními filmy podobných znaků končí. Myslím že je na místě neprozrazovat sebemenší detail, protože na "zvratech" je děj přímo ukotven a nepustí až do poslední vteřinky. A co se týče aktéru, tam to nemohlo dopadnout lépe, S.L. Jackson tak jak ho mám rád, C.-A. Moss šarmantní jako vždy a M. Sheen brilantní a autentický až do konečků prstů. Nemám co vytknout. ()

altaica

PRO MUŽE: Základní otázky: Je legitimní při ohrožení životů použít sadistických metod výslechu a popřít veškeré právní normy ve jménu záchrany lidí? Není trvání na dodržování lidských práv teroristy ve chvíli, kdy má několik měst pod prd.lí jaderné nálože, poněkud pošetilé? Můžeme kromě lumpa, který chce naše rodinky vyhodit do luftu, preparovat i jeho famílii a to včetně dětí? Konečně mohu použít to učené slovo nadužívané místní intelektuální smetánkou – totiž to jsou skutečně e.x.i.s.t.e.n.c.i.á.l.n.í. otázky. A celé se to ještě zamotá tím, že požadavky teroristy jsou více než oprávněné. Každý si musí odpovědět sám. Film je jen nápověda. Vřele doporučuji.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: I když brutalita je ve filmu spíše jen v náznacích, pro přecitlivělé povahy to nelze doporučit. Člověk by si mohl uvědomit, že ve jménu bezpečí obyvatelstva se páchá zvěrstvo a že za různá práva lidského odpadu (kriminálníci, teroristé, náboženští fanatici) se můžeme brát jen tehdy, když nás ta verbež odpadnická nechá naživu. A z toho by ženám mohla prasknout hlava a mužům navíc i hlavička. ()

winnita

Kde jsou hranice? Kdo je vítěz a kdo poražený? Hrdinství versus zločin. V dnešní době stále aktuální otázka boje proti terorismu je zde položena do úhlu, ve kterém si spolu s protagonisty každý musí položit základní životní otázky. A co odlišuje člověka od zvířat? Hodnoty? Nicméně o bezpečnostních složkách v USA si nedělám žádné iluze a nedělá mi problém věřit, že takhle nějak to při vyšetřování klidně chodí. Btw pochybuju že by bylo tak snadný někomu sebrat bouchačku bez prstů, pak ji držet a ještě zvládnout vystřelit. ()

Zl0

Vo filmoch je o tom vždy kopa slov a žiadne činy. Konečne! Konečne! Ktovie či by aj Chuck Norris zvládol spraviť to čo "H"?Skvelý film plný napätia. ()

Colchack

Emócie, naivita, násilie, viera, patriotizmus, život sám o sebe. Čo je klamstvo a čo je vlastne pravda? Človek niekedy musí až odvrátiť zrak a vážne sa zamyslieť nad rozhodnutiami, ktoré vydáva "rada starších" v najvyšších kruhoch. So Samom L. Jacksnom by som v tej cele neprežil asi ani "prvé kolo". Lepšie 4, slabších 5. Nemysliteľné... ()