Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

TommyGun89

Tak přesně takto by se "asi" mělo zacházet se všemi teroristy světa. Dokonale ostré, vypjaté a nepředstavitelné scény mezi "sadistickým" vyjednavačem S.L.Jacksonem a teroristou M.Sheenem stojí za to. ()

Manhattan

Perfektní ukázka toho ,kam se dá zajít , pokud jsou všanc miliony životu, a navíc jak stačí málo k porušení morálního kodexu. ()

longercz

Jak už jsem mnohokrát napsal, já si lidské utrpení nijak neužívám, a tak mě film musí zaujmout něčím jiným. Tady mě, ale ničím jiným neoslnili a podle mě si jednoduše na oko hraje na víc, než doopravdy je. Asi úspěšně... ()

cerbygerby

Tak tohle bylo docela nečekaně solidní drama, nebo kvalitní thriller..jak se to vezme, ale mě to tedy pěkně vtáhlo a zaujalo... Už jen opět to herecké obsazení v podobě Samuela L. Jacksona, který byl tedy v tomto filmu za pěkného řezníka a já jen čekal co vše udělá aby donutil mluvit teroristu.. pěkné a za mě silné 4* ()

VerenaLord

Velmi nechutný, nevkusný kousek, byť snad i kouskem duše věřím, že podobná vyšetřování existují. Nemám ráda násilí, krev, vydírání atp., a tenhle snímek snad o ničem jiném nebyl. Odpad nedávám z důvodu skvělých hereckých výkonů, protože to se opravdu upřít nedá, ale jinak... ()

Mudralenka

Skvělý film pro moralisty. V polovině filmu si řeknete, zda to, co se děje mladému teroristovi, je ještě únosné. Názor vám vyvrátí jeho úspěšný atentát, kdy si dokonce sami přejete, abyste mu jeden nehet vytáhli. Film jsem zhltala od začátku až do konce. Jen by možná neuškodilo trošku více krve, ale to je bohužel vliv dnešní společnosti, kdy jsme zvyklí na brutální záběry a pak nám některé chybí. Velmi ošemetné téma natočené velmi dobře. Tak dobře, že se až nakonec zastydíte, že jste mu to vlastně ve skutečnosti přáli. Nebo ne? To už je na vás. ()

Sgt.Cliffer

Film na téma "trolley problem" neboli vlakové dilema. K tomu hezká houpačka rozhodnutí ke konci filmu. Nu každý sám před svým svědomím. ()

Schlierkamp

Americký thriller zabývající se otázkou, kam až lze zajít při výslechu islámských teroristů. Americký občan Steven Younger (M. Sheen), v mládí vyrůstající v Islámábádu kvůli pracovnímu pobytu jeho otce, se poté stal členem elitní americké vojenské jednotky, jaderným expertem a současně islámským extremistou. Poté, co rozmístil do třech amerických měst jaderné bomby, je dopaden a pochopitelně se zdráhá prozradit umístění náloží. K výslechu je přizvána vedoucí protiteroristické jednotky Helen Brodyová (C. A. Moss) a výstřední vojenský expert na vyslýchání svědků Henry Harold Humpries, zvaný H (S. L. Jackson). Po sérii neúspěšných pokusů, které zahrnovaly jak důmyslné psychologické, tak i fyzicky bolestivé prostředky, přimět teroristu odpovědět, kde zanechal jaderné bomby, dochází na řadu jeho rodina. Zde právě přichází námět k zamyšlení, zda použít stejné donucovací prostředky jako islamisté a začít mučit teroristovi děti před jeho očima, nebo si zachovat odlišnou civilizační úroveň, nechat bomby vybuchnout a přijít tak o miliony lidských životů. Jediný, kdo byl ochoten zajít k extrémním donucovacím prostředkům či jimi alespoň pohrozit, byl H, všichni ostatní, včetně elitních vojáků, se nad jeho metodami pohoršovali a zakrývali si oči, a v tom vidím jasnou slabost naší civilizace, kde převládá falešný a prázdný humanismus. Tato slabina je v očích teroristů jasně patrná a může se naší vyspělé civilizaci těžce nevyplatit. Ve výsledku se podařilo pod pohrůžkou smrti jeho potomků vyslýchaného přimět mluvit, avšak dotyčný zatajil existenci čtvrté bomby, která v závěru dramatu explodovala. Zdá se tedy, že na podobné teroristy, navíc rodilé Američany jako v tomto případě, neplatí žádné metody, ani mírné, ani tvrdé, neboť pro ně zákony tohoto světa nejsou určující a důležité a řídí se s neuvěřitelným sobectvím pouze tím, co jim za podobné nenávistné činy slíbil Alláh, tedy posmrtný život plný zábavy, slávy a odpočinku. ()

Kingjiri

Na muj vkus až příliš komorní thriller, kterej vizuálem (kulisy, exteriéry i interiéry) nezapřel svuj malej rozpočet. Akce téměř žádná neni, protože drtivá většina stopáže se nese v úrovni dialogů a řešení morálních dilemat. Nicméně já měl od začátku vcelku jasno v tom, že je pro ochranu milionů životů nutno využít veškerejch možnejch prostředků. Takže se mnou ani finále nějak zvlášť nezamávalo (kromě toho bylo myslim jasně zřetelný, že H dětem rozhodně ubližovat nehodlá, jen potřebuje, aby si vyslíchanej myslel, že je všeho schopnej - což byla ostatně jeho celá taktika). Asi jsem cynik, ale se mnou projekce nic moc neudělala a vlastně mi toho ani moc nedala, takže jsem se často nudil i přes poměrně skromnou stopáž. Za pochvalu stojej hlavně herecký výkony, jinak z mýho pohledu neni příliš o co stát, dvě silnější hvězdy. ()

Forty-

Velmi dobry film, napinavy od zaciatku do konca. Ten sice mohli viacej prepracovat a bolo by to uplne uzasne. Zatial (je jun) to najlepsie tento rok, i ked to uplne prvej ligy tomu nieco chybalo. ()

CliffLee

Dobrý dramatický thriller s ústřední trojcí Sheen/ Jackson/ Moss, což už samo zajišťuje dobrou podívanou, o nukleární hrozbě na půdě USA. Nekompromisnímu výslechu (mučení) kde už není co ztratit opravdu vévodí hlavně Sheen a Jackson, jinak režie je dobrá, příběh se dá trošku předpovídat a menší finance jsou trošku znát, což je velká škoda, protože s takovými esy mohlo jít o vyjímečný thriller, které ale i tak stojí za zhlédnutí, díky hercům a momentům, které udržují potřebné napětí... 7/10 ()

bakeero

Michael Sheen si po duelu Frost/Nixon střihnul další konverzačku (nenechte se ale zmást, u této poteče krev). Řádně hustá atmosféra vás pak nutně postaví na jednu stranu barikády, kde se řeší etické problémy toho nejvážnějšího charakteru. ()

sigf07

Skoro jako by film vznikl na zakázku americké vlády, zaměřuje se totiž na jedno z nejpalčivějších současnýchých témat, od jehož nakousnutí v některé z televizních debat stáčí okamžitě každý politik řeč jinam. O brutálních vyslýchacích metodách FBI a americké vlády se ve filmech zatím jen mluvilo, režisér Jordan zbořil další tabu tím, že nám je přímo ukázal a zároveň před nás položil morální dilema - zbavit jednoho či několik málo jedinců těch nejzákladnějších lidských práv nebo si zachovat lidskost a vystavit tak tisíce nevinných lidí smrtelnému nebezpečí? Nepříklání se ani na jednu ze stran a právě nejednoznačnost toho, co je správné, činí z Unthinkable vynikající dramatický thriller. Divák se sice skoro nehne z šedivého bunkru, ale zároveň se nenudí ani minutu - monotonní prostředí ho nerozptyluje, aby se mohl plně zaměřit na jednotlivé postavy. Mezi těmi exceluje Samuel L. Jackson v roli drsného specialisty na výslechy, který si asi jako jediný z vyšetřovatelů plně uvědomuje, jak vysoká hra se hraje. Michael Sheen má svou roli značně zkomplikovanou faktem, že po většinu filmu, musí jen křičet bolestí či vztekle koulet očima, ve scénách kdy se ale dostane ke slovu, mu náboženského fanatika uvěříte bezvýhradně. Do třetice stojí za zmínku Carrie-Anne "Trinity" Mossová, která je v podstatě divákovým alter egem a v průběhu filmu její postoje prochází podstatnou změnou. Vzato kolem a kolem, mám před sebou (alespoň podle mého) jednoho z nejžhavějších kandidátů na Oscara. ()

HoR

Keby sa mám na to pozerať reálne, tak by armáda nikdy nebola tak zúfalá, aby prenechala všetkú spravodlivosť jednomu jedinému (očividne) psychopatovi. Hľadíme na film, ktorý v nás vzbudzuje zmýšľanie o správnosti tohoto konania. Na druhú stranu, v krajinách tretieho sveta je takéto zaobchádzanie s väzňami podobné, či oveľa horšie a čo viac, i úplne bežné. Zobrať tomu tú zásterku humánnosti, tak to s kľudným svedomím môžu nazvať SAW. ()

chaturga

Dost dobrý film, dal bych 4*, jelikož toto téma mám rád, ale nesnesl jsem tam tu strašně trapnou krávu, která celej film mektá sračky a čumí jak ta nejchytřejší na světě. Příšerná herečka! ()

ER

Zajímavá zápletka se solidně vykreslenou psychologií postav ve vztahu k právům vězně, který nastražil 3 bomby a jedna už stačila zabít desítky lidí. Co k takovému člověku můžete cítit? Co on cítí k Vám? Jaké jsou jeho motivy? Je schopen jim vůbec někdo porozumět? Naprosto "suše" zfilmovaný kousek s brutálním "podáním" charakteru (prostě tady se řeže do lidského masa jak do prasete). Mnohdy jako život sám. ()