Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

cariada

Pěkné drama o hrozbě výbuchu, kterému se snaží zabránit, ale není to vůbec jednoduché ba je to spíš nemožné, zvlášť, když nezabírá ani mučení a další tvrdé metody. ()

Kwaichi

Poriadne prikrášlený príbeh o osude teroristu pripraveného obetovať svoj život pre "dobro" svojej vlasti za cenu tisícok nevinných životov. Brutálne stvárnenie vypočúvacích taktík má síce uplatnenie v extrémnych prípadoch a skutočné sa medzi nami aj také kreatúry, ktoré si mučenie zajatcov od srdca vychutnávajú. No ja nie som ich zástancom aj keď nám film poukazuje na ich opodstatnenosť ale zároveň aj bezmocnosť. ()

enjoi

Kontroverzní thriller o teroristech, hlavně o zacházení s nimi. Nedivil bych se, kdyby to takhle chodilo i ve skutečnosti (ne-li ještě hůř). Škoda jen, že Jackson místy zbytečně přehrával. Jinak nemám co vytknout. 80 % ()

C0r0ner

Od plného počtu hvězdiček mě odradila akorát nataženost filmu. Kdyby měl kolem osmdesáti minut, tak není o čem. I tak je to ale parádní drama, které v podstatě odehrají tři herci (perfektně) v jedné místnosti. K tomu (ne)čekaný závěr, který si u dobrého filmu představuji přesně v takové podobě. 90% ()

Dannysek4U

Genialni pocta minimalismu a vysoky herecky lize. I pres minimalni vypravu a jsitou pochopitelnou schematicnost bestialne hruba hodina a pul se skvelym stupnovanim!!! ()

Wormboy

Boj proti terorizmu, jedna dilema, dve skvele a jedna genialna herecka kreacia. Moralka vs. zasada ucel svati prostriedky. Pokial ide o filmove platno ako nekritickemu uctievacovi Jacka Bauera je moja odpoved jasna...ale co ta druha strana? Co ked zakladne premisy nie su faktami? Ako pokracovat dalej? Unthinkable je jednym z thrillerov (a ze ich nie je vela, hlavne v poslednej dobe), ktore vedia kam smeruju a vedia svoj obsah podat putavym sposobom tak, aby divak nepolavil vo svojej pozornosti. Ak tento film nenasiadia nasi distributori do kin, tak uz skutocne stracam akukolvek vieru v ich zdravy rozum. ()

kvasiva

Film asi nebude úplně pro každého, ale mne docela překvapil a zaujal, mělo to spát a pár pěkných zvratů --> mě film zaujal. A co Vaše morálka? Změnili jste se ? :) ()

J0hny5

Určitě trochu jiný než jsem čekal, jen nevim jestli horší nebo lepší. Nečekal jsem, že se to bude převážně odehrávat v jedný budově a kolem jednoho mučení. Jinak známé téma terorismu....a ukázka toho jak člověk může být nemilosrdný. Spíš bych uvítal na tohle téma film s větším rozhledem, nastíněním započátku konfliktu obou stran. Takhle se rozhoduju mezi *** a ****. ()

Martrix

Unthinkable působí jako propagační video, ospravedlňující použití jakýchkoliv metod pro odhalení hrozby terorismu. Účel světí prostředky, aneb nalezení bomb, které ohrožují pokojné občany, světí mučení, mrzačení a třeba vraždy. A samozřejmě také ty, kteří toto mučení nařídí, tolerují, nebo provádí. Unthinkable se otřel o morálku, zodpovědnost, ale také o alibismus a pokrytectví. Kam až jsme ochotni zajít, když najdeme ten správný důvod? Terorismus byl v tomto filmu použit pouze jako věrohodná záminka k tomu, aby zprostředkoval dilema těch kteří rozhodují. Tady se potom jen těžko rozlišuje na ty dobré a ty zlé, resp. kdo je větší svině. I proto mě film emočně minul, protože postava tyrana “H” (Samuel L. Jackson), i agentky FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) jsou mimo mé pásmo pochopení. Unthinkable je bezpochyby zajímavý film. Zvědavost jak to bude dál a kam až postavy zajdou, působí trochu zvrhle, takže film bude nejspíš na každého působit jinak. Vybuchne bomba? Přizná se? Zabije ho? Najdou bomby? A protože vše je načasováno velmi dobře, nudný tento film rozhodně není. Nikdy nevíte, jestli nesedíte poblíž nějaké té bomby. Odpočet začíná třeba právě...teď. ()

Maty85

Todle není jen obyčejný galantní představení, ale přímo koncert v podání Samuela L. Jacksona. Sakra, ten chlápek je fak drsnej, bože můj. Tydle role mu padnou jako ulitý. Jen tak dál. ()

campix

Téma terorismu je v poslední době tolikrát omílané že už těžko může někdo přijít s výraznějším nápadem, ale můžu za sebe říci, že se to Gregoru Jordanovi povedlo a Unthinkable je jeho nejlepším počinem doposud. Bodeť by ne, když se do jedné z hlavních rolí nechal přemluvit sám Samuel L. Jackson, který je možná největším kladem filmu. I napětí je zde budováno velmi solidně. Proto je velká škoda, že snímek zabíjí velmi prkená a neosobní Carrie-Anne Moss a naprosto hloupé. nic neříkající finále. ()

Icefist

Jakou cenu má lidský život? A dva životy? A co životy milionu lidí? Vyměnili byste několik životů jedinců ve vaší přítomnosti za zachránění mnoha anonymních lidí? Co všechno byste byli ochotni pro onu záchranu udělat? A kde vůbec obecně jsou pomyslné hranice? Tyto a mnoho dalších otázek se vám vkrade do mysli díky tomuto snímku. A on vám nedá odpovědi, protože ty záleží jen a jen na vás samotných. 100 % Oblíbená část- Youngerova žena při odvádění z prosklené místnosti ()

KajusaK

Film jsem viděla poprvé hned v roce 2010 a od té doby jsem se snažila zjistit jak se jmenuje. Po 4 letech jsem se podívala znovu a pořád jsem stejně nadšená. Dokonalé herecké výkony, napětí, zakončení prostě bomba :)) ()

majo25

Mne nepripadal tento film ako niečo, čo išlo za hranicu, alebo ako niečo, čo ma malo ohúriť, aké je ľudstvo, prípadne "západná" civilizácia skazená. Hádam si niekto nemyslí, že vypočúvanie teroristu prebieha šteklením pierkom. Samozrejme, že sú tam také (pre bežného človeka hrozné) veci ako odštikávanie prstov, vytrhávanie zubov či kuskov mäsa z tela a mnohé iné (samozrejme podrezanie príbezného je blbosť, úplne cez). Na tom nie je nič nové, proste v čase vojny (aj teroristická vojna je vojna) ide humánnosť nabok. Toľko k námetu. Jackson neohúril, ale na druhej strane ani nesklamal. Na kočicu Mossovú sa pozeralo dobre, ona starne do krásy, jej rola trochu podobná agentke Sculyovej z Aktov X. Napriek tomu, že som čakal väčšiu výpravu a bohatejší dej, nielen konverzačnú drámu o hraniciach konania, mal film solídne tempo, fungujúcu atmosféru a tie silné 3 hviezdy si zaslúži. ()

Radiq

Téma, který není moc zajímavý, podaný celkem zajímavým způsobem, a o kterým víte, jak přibližně se bude vyvíjet děj. Nejdřív se nechce věřit tomu, že se někdo fakt odvážil natočil film s postavou, jakou tam hraje Samuel L., ale po chvilce ve výslechové místnosti už vás nic nepřekvapí. Režisér asi chtěl, aby obecenstvo bylo rozporuplné k jeho chování, ale logicky smýšlející člověk musí být na jeho straně. Takže ani krása Carrie-Anne mi nepoměnila smýšlení. Oko za oko, prst za prst, tak by se to mělo dělat u všech zločinů. Ale nehodnotím právní systém, ale film, kterej na rozdíl od právního systému nestojí úplně za hovno. ()