Vánoce

USA, 1965, 25 min

Režie:

Bill Melendez

Předloha:

Charles M. Schulz (komiks)

Scénář:

Charles M. Schulz

Sú Vianoce, čas pokoja a lásky. Teda aspoň pre väčšinu z nás. Nie však pre Charlieho Browna, ktorého skoro nikto nemá rád a ktorý je znechutený z celej tej komercializácie Vianoc. Najväčšie vrásky mu však robí to, že nevie o čom vlastne Vianoce sú. Preto sa vyberie po radu k mladej psychologičke, ktorá síce rozhodne nemá zo psychológie žiadny diplom, zato oplýva obrovskou znalosťou najrôznejších fóbií. Tá mu poradí, že by sa mal zaangažovať sa do nejakého projektu a hneď mu aj navrhne, aby režíroval ich Vianočnú hru. (pivo)

JohnnyD

Super! 25 minút plné hlášok, so skvelými postavami na hranici s vážnou psychózou a výbornou vianočnou atmosférou. Myslím, že na Charlieho si ešte posvietim... ()

Thomick

Když si člověk uvědomí, že se to točilo uprostřed 60. let ... neuvěřitelně nadčasová, rok od roku naléhavější (a depresivnější) záležitost. Malá sestřička s přánim byla top. --- "I know nobody likes me. Why do we have to have a holiday season to emphasize it?" ()

BigDeal

O Charlie Brownovi som vždy len počul, alebo ho videl ako paródiu, no nikdy nie v podobe seriálu, či filmu. Toto je teda prvý príbeh o ňom, čo som mal česť vidieť a hneď musím povedať, že to bolo vynikajúce. V skutočnosti, je to jedna z mála amerických vianočných klasík, pri ktorej chápem prečo sa stala klasikou; jazz, melancholická atmosféra, Snoopy, humor, sneh,... Úplne zbožňujem spôsob akým sú nakreslené postavy a celkovú animáciu keď Charlieho ukazujú z profilu ako niekam kráča. Vianoce Charlie Browna určite nebudú u mňa chýbať aj o rok. ()

blackrain

Já jsem neměla tušení, že je tahle vánoční klasika takhle stará. Ale je to pořád sranda, která pobaví. Mám ráda Charlieho Browna, ale můj favorit je Snoopy. ()

kaylin

Charlie Brown asi nezklame, protože je to skvěle vymyšlená postava, ale nemůžu si pomoct, v případě snímku "Vánoce" mi vadila animace, a to hlavně v propojení s mluveným slovem. Je to ta nějak divné. Navíc si pořád myslím, že tyhle postavy jsou mnohem lepší na papíře než v animované podobě. ()

majo25

Prvý animák o Charlie Brownovi a jeho psovi Snoopym, ktorý vyšiel z tlačeného komixu Peanuts. Klasika, zo všetkým, čo k tomu patrí - satira a fakt dobrá atmosféra. Hodnotenie: 80% ()

pytlik...

Něak jsem hlavní myšlenku díla nepochopil. Co je na tom méně komerčního, jít do obchodu a místo umělého stromku koupit přírodní? ()

Emzet

Krásná záležitost, především proto, že ducha komiksových stripů se tady podařilo víceméně zachovat. Toto jsou Peanuts jako vyšití... ()

blondboss

Tento prvý vianočný diel Charlieho Browna ma akosi nenadchol. Som trošku prekvapený, keď tu niektorí hodnotia, koľko veľa hlášok tam bolo, pričom ja som ich napočítal na prstoch jednej ruky. Animácie sú veľmi jednoduché a celkovo som postrádal zmysel hlavnej postavy. Čo sa ale nedá vytknúť, je zaujímavý flegmatický prejav Browna a taká milá atmosféra spojená s poukázaním na určitý problém - v tomto prípade komercionalizáciu Vianoc. 45 % ()

Memesis

Tak tyhlety stary Peanutovky fakt zeru. Kdyz sem byl malej libilo se mi to dost no a nyni taky. Fakt pro deti jak delany a pro takovy ty retrolidi taky. Za me 97% ()