poster

Atrakce švédského zájezdu

 • Jugoslávie

  Švedski aranžman

Akční

Jugoslávie / Československo, 1989, 94 min

 • sator
  **

  Se to ke mě dostalo bez nezbytných titulků (70 % filmu není v češtině) ale i tak děs běs..(15.12.2010)

 • zette
  *

  Filmovy stab se behem nataceni hezky projel, divak ma ale moznost videt jen nudu, zmar a amaterismus...(16.6.2012)

 • troufalka
  ***

  Nevadilo by mi víc rovin vyprávění, v Atlasu mraků se poodařilo velice dovedně skloubit šest příběhů a nebyla to věru špatná podívaná. Zde se prolínání příliš nezdařilo, ode všeho trochu, ale ve výsledku kde nic tu nic. Ale vnímala jsem pokus o multikulturní přehled. Pobavily drobné žertíky (počítání tříletého chlapečka, spící rošťáci s helmou na hlavě). Místy nevychytané drobnosti. Autor, po kterém se po natoční filmu slehla zem.(13.3.2015)

 • Rodriguez
  **

  Tady bohužel nápad s "akčním" záměrem vyprchal už po 10 minutách snímku. I když to byla koprodukční spolupráce, tak za mě to nedopadlo vůbec dobře. Snaha tvůrců udělat špionážní až krimi drama se vymklo komtrole a je to bezbřehý průjem. Hodnocení zvyšuju jen za české herce..... 30%(16.8.2015)

 • mau
  ****

  Československo-jugoslávská koprodukce v neuvěřitelné česko-chorvatsko-srbsko-švédsko-neměcko-anglicko-turecko-maďarsko a nevím co ještě verzi. Skutečné bizarro trefně kombinující motivy z prostředí různých národů. Češi pohlceni odosobněným byrokratickým aparátem, jehož obětí se stává rodina žijící ve špatném době ve špatném domě, Jugoslávci v zajetí národnostních rozepří a gastarbeitovských starostí či Němci užívající si hromadný striptýz předsilikonového období. Celá tato ironicky komentovaná taškařice je jako sled atrakcí sledována zvnějšku skupinou švédských turistů, kteří navštěvují jednotlivé země a jsou bezděčně svědky lidských tragédií. Uzavřenost autobusu i jazyková bariéra umocňují povrchnost jejich sledování, které nepřechází v pochopení.(12.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace