poster

Kachní sezóna

 • Mexiko

  Temporada de patos

 • anglický

  Duck Season

 • Slovensko

  Kačacia sezóna

Komedie

Mexiko, 2004, 90 min

Kamera:

Alexis Zabé
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • amirgal
  ***

  Ten film dělá čest svému jménu. Je poskládaný s kousků a "pokousků" s cílem - zabít čas. Nekalibrovaný jako ona neděle v mexickém paneláku: chvílka nudy střídá trochu srandy a pak taky něco pravdy o životě. Nahoru dolů. Byl to záměr, nebyl to záměr - vytvořit přímo v divákovi pocit panující, šedé, těžkopádné a zdlouhavé neděle? Nad takovým přesahem váhám. Váhám taky nad jednou hvězdou čistě za kameru. Je to přeci jenom debut a tak je to třeba hodnotit. Ostatně po tom mém předchozím shlednutém debutu je to značná uleva. Ale rozhodně ne nejlepší mexický film roku. Napadá mne otázka, jak je možné, že na ČT2 projde do filmového klubu téměř cokoli. Za plejádu debutantských filmů jistě moc neutratili ... hlavně, že jsou tam titulky, to ano ... alespoň se to hodí k výuce jazyků ...(29.7.2010)

 • Jhershaw
  ****

  IMHO velmi příjemná nezávislá komedie, která se pro trochu pomalejším začátku docela rozjede...(12.7.2005)

 • Šakal
  ****

  Jedná se o snímek, který není určitě pro každého a je potřeba být patřičně naladěn, ale mně tato milá nezávislá mexická černobílá komedie " sedla " ! Příběh nejen o tom, co způsobí zpoždění dodávky pizzy o 11 s a vypadnutí elektrického proudu. Příběh o dětství, o nezájmu v pubertě téměř o nic, je zde obsaženo opravdu vše od vlivu videoher na dnešní mládež, dospívání a s tím související dívky, vychloubání se jeden před druhým...... Když k tomu všemu připočteme koláčky s marihuanou je o zábavu postaráno :o) I na ty kachny dojde, však uvidíte :o) Co musím ještě zmínit je výborná kamera a přesně pasující hudba, opravdu dobře zvolená. Milý snímek zahraný s bravurou a zcela přirozeně všemi představiteli, který vám před očima neskutečně rychle uběhne a vy se přistihnete, že po jeho skončení vám snímek vykouzlil milý úsměv na rtech. 75%(29.4.2009)

 • Mononoke.
  ***

  Tenhle film má zvláštní kouzlo. Velmi roztomilé, dobře se na to kouká, žádná velká zápletka...(2.5.2009)

 • bassator
  ****

  36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - ? - (Temporada de patos / DUCK SEASON / Kachní sezóna) - 31. 7. 2010 - kino Sportovní hala - Uherské Hradiště - 75%(16.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace