Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

bila.tecka

Nepřestane mě fascinovat lidská představivost. Zakomponovat do přiznaného loutkového filmu vodící vlákna jako funkční část světa (!) by mohlo stačit k užaslému pohledu. Technická stránka jde ještě dál, precizní mizanscéna, nasvícení, hudba,... Menší problém mám s překombinovaným scénářem, blízká budoucnost by dřevěným hercům možná slušela víc. ()

Ledkodlaq

Právě v infantilně jednoduchém zpracování je síla tohoto kousku, po pár minutách jsem to chtěl vypnout a je dobře, že jsem to neudělal. Pěkně podaný silně emotivní příběh, který mi ještě dlouho dozníval. I když dávám jen tři*, tak na svoji kategorii vynikající kousek. ()

Pafl

Scénárista: Hele, mám nápad na výbornou fantasy. Bude to o královským synovi, kterej bojuje proti nepřátelskýmu národu a do války ho žene jeho podlej strejda. Režisér: Hm. Scénárista: A on se pak zamiluje do holky z toho nepřátelskýho národa. Režisér: Hm. Scénárista: A ten padouch se bude jmenovat Ghrak, aby tam bylo to G a H a R ... Režisér: Hm. A nechtělo by to něco aspoň trochu originálního ? Neuděláme to celý třeba loutkový ? Scénárista: To je mi fuk, hlavně aby tam bylo to G a H a R ... ()

El Loco

Ajajáj, nuž opäť nám zas dôraz na formu prevýšil obsah...Nordický bábkový experiment je rozhodne zaujímavý, avšak tento nápad sa opotrebuje veľmi rýchlo a na stopáž „celovečeráku“ jednoducho nestačí...Príbeh je až banálne prostučký a ten, ktorý by mal predstavovať „hlavovú niť“ celého snímku sa neodvratne pretrhne a je po filme... ()

jacksax

Ano, tento film nějaké chyby má - např. klasický nepřekvapující příběh, ale na druhou stranu to je osobitý a řekl bych inteligentní film/divadlo, kterému klidně odpustím i nějaké ty nesmysy a kolísající tempo. Film, kterému dám s radostí pět, i když ta pátá je asi tlačená čistě subjektivě ()

Honza dAve

Skandinávský loutkový pokus s velmi zajímavým námětem a ztvárněním, který ovšem chvílemi kopíruje Pána Prstenů, chvílemi Hvězdné Války a loutky (resp. jejich vzhled a hlasy) mi trochu připomínají postavy z PC her Starcraft a Warcraft III :-). Nutno říci, že jsou ovšem velmi propracované. Vězení pro loutky bylo vymyšleno dokonale. Originalitu "Loutkám" upřít nelze, ovšem chvílemi byl příběh zdlouhavý, předvídatelný a sklouzával k nudě. Dávám 2,5 * zaokrouhleno nahoru a doufám, že mi za to nikdo nepřeřízne strunu. ()

KKain

absolutně úchvatná podoba, spousta vynikajících nápadů a nuda. ale hlavně ta spousta vynikajích nápadů -> skvěle vymyšlený svět, kde takřka všechno úžasně sedělo (jak se loutky schovají pod vodu?), fajn filosofie a na to, že šlo o loutky, neuvěřitelná dojemnost některých scén (v dobrém slova smyslu). škoda jen, že se loutkám nehýbala také ústa a že příběh nebyl zábavnější. jako loutková exhibice za 5, jako film za 2, celkově velice dobré 3* ()

Saur.us

Velice originální loutkový počin, s velkou dávkou fantazie tohoto strunového světa. ALE příběhově jde bohužel o naprosto fádní záležitost, kterou tento jinak zajímavý počin dost sráží na kolena. Škoda potenciálu. ()

FilmWave

Obehraná báje, ovšem v nápaditém a místy až geniálně originálním provedení (sebevražda loutky, porod loutky, loutka v dešti). Škoda, že tvůrci nezapracovali více na příběhu. ()

drankeryth

Kopa snur drziaca drevene babky malo to nejake caro v sebe, ale mna to moc nezobralo, ze by som z toho zostal ohureny, co som to za skvost videl. Najviac, co mozem vyzdvihnut bola doprovodna hudba, ktora sprevadzala zivot babiek v tomto filme. Ta hudba ma take carovne kuzlo, ktore ma nenechalo chladnym, ze je to chaby pokus o vyludenie nejakych tonov na hudobnych nastrojoch. Zvysok filmu nebol zly, ale ta hudba mu dominuje najviac. ()

Dr.Cilka

Spracovanie a najma prepojenie babkoveho sveta s pribehom je urcite na jednotku s hviezdickou, no to co hodnotenie znizuje je pribeh, ktory je slabsi ako kazda tuctova rozpravka, a to navyse s obcasnym nelogickym konanim hrdinov (uvodna samovrazda?). No v kazdom pripade velmi originalne. ()

MilesTeg

V podstatě souhlasím s POMem, jen za slabší příběh sundávám pouze jednu hvězdičku. Je vynikající, jak provázky, které si některé dřevěné dámy dokonce kousek zkrášlují, pronikly i do smutečního obřadu. Geniální je scéna s "narozením" dítěte. ()

Gardenboy

Je to zvláštne ako dokáže niekto zapojiť fantáziu a natočiť rozprávku technikou fantasy a drámy. Budem však prísny. Figúrky sú si veľmi podobné a divák stráca ku koncu prehľad kto je kto, dej je nudný a aj napriek krátkej stopáži sa v polke príbehu začnete pozerať na hodinky s otázkou "Ako dlho ešte?". Nezachraňuje to ani výborná kamera, nápaditosť animácie, zopár výborných dramatických momentov (pád mreží, zajatie HAL-a,...) a zopár vskutku milých momentov (zamotanie sa detí). Strings má nápad, má perfektné prvotriedne spracovanie, ale má šialene slabý scenár, ktorý Vás nepripúta k sedadlu. Za vzhliadnutie už len kvôli originalite však určite stojí. ()

teyra

Výborný nápad, výborné provedení. Tvůrci stvořili originální svět, v němž loutky žijí jako loutky, a přitom jsou nasnímány tak, jako by to byli živí herci. A k loutkám patří vodicí provázky, které je pojí s životadárnou silou ukrytou kdesi v nebeských výšinách. Příběh utkaný z klasických pohádkových motivů je podán trochu unyle a není zrovna strhující - i ty dialogy mohly být lepší - ale vyvedení soubojů, bitvy, niťových metafor i loutek samotných je dokonalé. A má to krásný poetický závěr. ()