Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

bono22vox

Poctivý příběh propletený geniálními nápady. Z okouzlení vás chvílemi vytrhne jenom úsečný střih a skutečnost, že scénář trochu zanedbává některé postavy. Kdyby např. hrdinova pobledlá sestra hrála v příběhu větší roli, měla by závěrečná sekvence ještě silnější náboj. Ale nebudu vám lhát - stejně jsem u ní slzel... ()

Psycho.R

Je velká škoda, že příběh je tak slaboučký, neboť samotné zpracování má nádech svěžesti. Autorům se podařilo vymyslet alternativní svět "lidí/loutek", kde má vše své pravidla. Škoda, asi jsem měl vyšší očekávání od filmu jako celku. ()

rivah

Jednoduchý příběh je vyprávěn důmyslně a působivě konstrovaným světem loutek doprovázených symfonickou hudbou. Ovšem ty všechny v obsahu vyjmenované styly a pojetí tu nevidím a film se vleče. POMO to shrnul výstižně. ()

D.awi.d

A mně se to líbilo.Příběh je super,svět loutek s vlastními zákonitostmi je taky super (při davových scénách vidíte jen provázky a máte velice reálný pocit, že tam dole je "sakra moc" lidí), ale nejlepší loutkový sex nabízí stejně Team America.Docela mi tady chybělo, že loutky neklapaly pusou,když mluvily.To jsou útržky, co bych chtěl o tomhle filmu sdělit.A je to asi všechno.Je to hezký. ()

Petike

Dejovo je to pomerne konvenčný rozprávkový príbeh, ale tie bábkové reálie sú veľmi pamätihodné, svojím spôsobom paradoxne veľmi ľudské a dodnes unikátne. Film ma potešil v 2007-om a mám k nemu úctu aj v 2022-om. ()

Aildrin

Poetický loutkový příběh epických rozměrů. (Tedy alespoň co se loutkových filmů týče.) Obvlášť mne potěšilo originální pojetí ve kterém vodící provázky byly alfou a omegou všeho a né něčím vedlejším co se obvykle pokouší v loutkových filmech zakrýt. Jediné co mi zde nesedělo byla nevysvětlená sudba jednoníťáků, kteří mi dost připomínaly Eforos z 300 a tak trochu Matrixově pojaté lítání.. Jinak šlo o výborný film se skvělou atmosférou vytvářející pocity které jdou do hloubky. Zásadně tedy nesouhlasím s komentářem ve kterém POMO tvrdí, že film svojí jednoduchostí dokáže zaujmout leda děti. Osobně mám za to, že tenhle film pro dětské publikum zrovna moc není. ()

Barghest

...aneb když se z nedostatku učiní přednost. Loutky a jejich vodící nitě vedoucí do nebes poskytují velký prostor metaforickému vyjádření lidského života, díky čemuž lze zobrazit skutečně efekntě a působivě jeho běžné součásti, třeba zrození, smrt, lásku, milostný akt. Na druhou stranu kvůli absenci mimických svalů postavy obtížně vyjadřují emoce a tudíž obtížně vyvolávají v divákovi ztotožnění s tou kterou stranou. Samotný příběh je x-krát použité téma mocenských tahanic. Přesto se tahle hamletovská variace snaží o jakýsi přesah. Výsledek může působit trochu odtažitě, takže váhám s hodnocením, jenže je nápaditý a podivný a já mám opravdu ráda podivné pohádky. ()

Weirdman

4,5/10... Úžasný svet plných úžasných nápadov, v ktorom sa odohráva klišoidný príbeh a postavy v ňom prednášajú otrasné dialógy... ()

Gandalf.T

Samé nitě, samé nitě a příběh žádný. Po vizualni strance je to neobyčejně překrásné, bohužel vše hatí plochý příběh a otřepané klišé. Je to velká škoda. 60 % ()

Weissik

Za film samotný bych dal 3*, to bych ale výtvarnému ztvárnění a geniálnímu množství nápadů nemohl udělat. Jako u vytržení jsem sledoval, jak se v hlavním městě říše zavírá brána, jak postavy umírají a jak přicházejí na svět. Úžasný výtvarný počin. ()

sirrgulo

Povedené prostředí, hudba i příběh a k tomu originální nápad s loutkama, dělají z této fantasy příjemný film. Právě však přítomnost níti mi na snímku asi nejvíc vadila. I když jinak je vše skvělé. Například narození nové loutky je vskutku originální, poté co si jí rodiče sami vyřežou je spojena vyšší silou s nítěmi, hořící nítě v závěru vypadají také parádně. ()

White-Man

Další zářez mezi loutkové filmy. Ačkoliv je film vcelku dobře zpracovaný, strašně ho shazuje příběh, který je absolutně béčkový. Škoda, hodnocení mohlo být větší. ()

Pavlin

Tak to bylo něco loutkový film takovéto kvality a originality jsem ještě neviděl.Ale nutno dodat ,že to není animák pro povrchní diváky.Úžasným způsobem budovaná atmosféra,hudba i výtvarné provedení povznáší film až na pomyslný olymp loutkových filmů.Tady k dokonalosti nechybí snad vůbec nic.Velká poklona pro autory a dík za opravdu nevšední zážitek. ()

kobras5

Příjemná podívaná na tento loutkový film. Jediným nedostatkem je fakt, že u mě nedokázal vyvolat žádné emoce a díky tomu si plný počet nezaslouží, neboť děj je poměrně dost zaměřen právě na emoce. Chápu, že s loutkama se nedá čarovat tak moc a loutkaři jsou odkázáni pouze na své schopnosti provázků, ale způsob jak loutkám udělat slzy je celkem snadný, proto jsem ho tam postrádal. Ale jinak změny počasí krásně vymyšlené, vznik nového potomka bych nikdy tímto způsobem zpracování nečekal, ale je to rozhodně plusová záležitos. 70% (viděno česky). ()

old salt

Famózní loutkový film. Jednoduchý příběh se skvělým zpracováním. Výborná atmosféra. Zvuk. Dabing. A nitě coby nosiče života. ()