Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Zábavná komedie se sympatickými herci, trefnými hláškami a nevábným kamrlíkem v 6. patře. Ale zaručeně nejlepší na tomhle filmu je fantastická Mildred Natwick, co slovo to perla a ten její držkopád na schodech neměl chybu:-) Naprosto zasloužená nominace na Oscara.(3.2.2010)

Od smiechu sa mi až tisli slzy do očí,Robert Redford dokázal zahrať aj v komédii, a Jane Fonda zahrala svoju ,pojašenú, postavu s prehľadom. Fantastický film,ktorý ma úplne dostal.(2.2.2010)

Co na to říct :-) Milá, úsměvná a skvěle zahraná konverzační komedie s vymazleným!!! scénářem. Veškeré dialogy a slovní přestřelky hýří od začátku do konce výjimečným, pohotovým vtipem. To se nedá moc popsat, tohle se prostě musí vidět. Chtěla bych do komentáře vybrat ještě nějakou z nesčetných hlášek, ale nemůžu se rozhodnout kterou. Co slovo to perla. Mimochodem, tady jsem zcela soucítila s Paulem. Nato, že jsem žena, jsem mu dokonale rozuměla a trošku ho i litovala. Vůbec to neměl, chlapec, jednoduché. I když na druhou stranu ti dva se tak dlouho hledali, až se museli zákonitě najít. "Tumáš, to je pro tebe, já už tady nebydlím!" :-) Jo a hudba, ach ta hudba ...(11.10.2016)

Film, kterym Robert Redford dokazal, ze je i vybornym hercem do komedii. Nadprumerna nevtirava zabava.(31.7.2002)

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac).(21.9.2009)

• - Mildred Natwick (Ethel Banksová) a Herb Edelman (Harry Pepper) byli obsazeni i v divadelní verzi Bosých noh v parku (v letech 1963-67). (D3VIL)

• - Robert Redford hrál jak ve filmové, tak v divadelní verzi, a to na Broadwayi, kde si roli Corie po jeho boku zahrála Elizabeth Ashley. (D3VIL)

• - Film je inspirován prvním manželstvím scénáristy Neila Simona. (D3VIL)