Bosé nohy v parku

Bosé nohy v parku

Komedie / Romantický

USA, 1967, 104 min

Gene Saks

Neil Simon (scénář, divadelní hra)

Joseph LaShelle

Neal Hefti

Hal B. Wallis

William A. Lyon

Kostýmy:

Edith Head

Příjemná komedie plynoucí v rytmu výborných dialogů a odehrávající se z větší části v jednom bytě o čtyřech výborných hercích. I když je to opravdu jen "konverzačka" a situačních fórů je pomálu, snímku to vůbec neubírá na kvalitě, především díky sarkastickým hláškám Roberta Redforda.(11.5.2009)

Zaráží mne zdejší vysoké hodnocení. Přitom na imdb je průměr 6,9/10, k čemuž se spíše přikláním. Tento film není ničím jiným než běžnou romancí o velké lásce, která se pokazila a zase napravila. Jane Fond sice nechá naplno projevit svůj temperament, ale bohužel to nestačilo k tomu, abych si občas nezívl.(19.9.2009)

Trošku hysterická konverzační dobovka, natočená dle zjevně úspěšné brodvejské divadelní hry. Jojo, tak se to tenkrát dělalo a docela to fungovalo, tyhle doslova intelektuál(ní-ské) oddechovky. R.R. je takový usedlý morous a pragmatik a J.F. pořád hopsá a je celá rozjívená se silným vztahem k mamince a oba byli mladí a krásní a talentovaní a správně dobově tyjatrálně přehrávali a šlehali své vypointované dialogy a celé je to takové staromilské, že nebýt technicolor obrazu a dobových auťáků, jeden by si myslel, že hledí na film někdy z padesátek. Ale vůbec to nevadí! Je to zkrátka milý film o nereálně rozpustilých partnerských vztazích a i po skoro půlstoletí se na to dá koukat. Kdeže ty časy jsou, že. A kde že skončí většina dnešních stádu se blbě podbízejících >romantických< komedií... - - - P.S. A těch pater bylo pět! Celou dobu se to tam řeší, jen ten pisálek zde uvedené synopse coby "o.t.d." nic nepochopil. Pochopitelně... °-/ - - - - - Poprvé viděno 19.11.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu, hodnocení 2151., komentář zde jako stopětapadesátý - 20.11.2013)(20.11.2013)

Dostala mě ta hádka po návratu z albánské hospody - totálně opsané ze života... teda nerada to přiznávám, ale vlastně úplně opsáno! Skvěle napsané, skvěle zahrané... Jen zatleskat.(3.4.2009)

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Mildred Natwick(9.3.2004)

• - Role Corie Bratterové byla původně nabídnuta Natalii Wood, která hrála Redfordův protějšek ve dvou předcházejících filmech. Wood ale odmítla, protože chtěla na chvíli od natáčení oddych. Roli nakonec získala Jane Fonda. (D3VIL)

• - Robert Redford hrál jak ve filmové, tak v divadelní verzi, a to na Broadwayi, kde si roli Corie po jeho boku zahrála Elizabeth Ashley. (D3VIL)

• - Mildred Natwick (Ethel Banksová) a Herb Edelman (Harry Pepper) byli obsazeni i v divadelní verzi Bosých noh v parku (v letech 1963-67). (D3VIL)