Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

Greny

zcela zasloužené 4*, protože je to svěží komedie u které si člověk odpočine, zrelaxuje a nemusí přemýšlet na žádným složitým příběhem. ()

Piškotka

Bylo by to víc fajn, kdyby Jane Fonda nebyla tak temperamentní, ba hysterická. Skvělá vysávačka manželské autonomie a citová vyděračka. Robertovi to slušelo. ()

ClimbVibe

Asi jedinou výtku k tomuto hezkému filmu: je z něj poznat, že je podle divadelní hry (uzavřené v jedné místnosti). Jinak výborná oddechovka, která nezestárla. ()

prezdivaka

To se mi snad zdá? Lidé hodnotí filmy podle toho, kdo v nich hraje. Když jsou to známí herci, je hodnocení vždy vyšší, než když jde třeba jen o divadelní nebo začínající herce. Také komedie či romantické filmy se cení! Tím si snad lze vysvětlit to vysoké hodnocení naprosto neobjevného, nevtipného a zcela průměrného filmu. Čtvrtina filmu těží z vtipnosti, že manželé bydlí v pátém patře bez výtahu. ()

Mikino00

Chudák Redford co si to vzal za ženskou, z té by se nejeden zbláznil. Celé to působí jako divadelní hra s pár dobrými vtipy. ()

patrik221

Krásny film, ba priam prenádherný ktorý mi príjemne spríjemnil už aj tak krásny a pohodový večer. Sak patrí sa na Vianoce nie? :D Herci su kvelí a mistrne sa zhostili svojich uloh - je úžasné sledovať akými zmenami prebiehajú počas príbehu a vdaka solídnemu hereckému kumštu je to ešte oto uveritelnejšie. Od teraz už každé Vianoce :) P.S Fonda byla tak roztomilounká, že som mal chuť vykúpať ju v mede a robiť s nou nemravnosti kludne aj 6 dní v kuse. Redford - you lucky bastard :D ()

Matt Raider

"Co to mělo být? Polibek?" - "Běž dovnitř, tohle je slušný hotel!" - "Tohle byl polibek? Jestli takhle budou vypadat polibky, tak se ani neobtěžuj s návratem." / Už od začátku jste mačkáni smrští perfektních dialogů a lásky kam se jen podíváte. Většinu času udává tempo až zběsilá Jane Fonda, která je vážně k sežrání. Lehce zapšklý Robert Redford se vám ukáže v plné parádě až na závěr, ale věřte mi, stojí to za to. / "Mám rýmu." - "Já mám rýmu už 20 let." / (80%) ()

Garch

Adaptace divadelní hry. Neil Simon je mistr chytrých dialogů. Na mě chvílemi moc ukřičené. Podivný pár, z následujícího roku, mám o hodně radši. ()

Renfield

Obzvlášť co se dialogů týče výborně napsaná divadelní konverzačka, která se v závěru mohla držet více při zemi a v některých částech být méně divadelní. Třeba takové větší představení ostatních nájemníků by dění jistě prospělo, nakonec těch několik vteřin policisty bylo velmi povedených a co potom taková obří kočka s otvírákem, nebo dvojitý Willy Wonka kterého Paul potkává na schodech. Každopádně příběh si vystačí i s čajovnou pana Velasca, který bydlí skutečně pod střechou, to Corie a Paul v případě gauče pouze pod širákem. Robert Redford a Jane Fonda by se v jejich rolích dali charakterizovat jako usedlí a "nesnesitelná". S humorem jim tu značně pomáhají vedlejší postavy, obzvlášť matka Mildred Natwick, telefonní technik Herb Edelman a již zmíněný Charles Boyer jako Victor Velasco. Takže nalít Ouzo a jít do toho. 80% ()

Greg25

Dokonalé dialogy, skvělé nápady, svižná lehkost i osudová satirická pravda reality to vše zde nejdete. Takže otázka je prostá - ne kolik hvězdiček film dostane, ale spíš proč ode mě nemůžou Bosé nohy v parku získat maximum hvězdiček - kvůli Jane Fondové, je skvělou herečkou, ale pro tenhle film se prostě nehodí - strašně totiž přehrává a to zejména ve slabších momentech filmu (zhruba ve třetí čtvrtině filmu, kdy prochází pár krizí), zčásti to chápu, protože udržet její postavu na hraně snesitelnosti a hlavně uvěřitelnosti v komediálním duchu je pro její postavu z hlediska scénáře o poznání těžší než pro Roberta Redforda. Takže nakonec dávám téhle klasice zasloužených 85%. ()

RomanHyde

Asi nebudu souhlasit s většinou, ale já jsem nebyl z téhle "klasiky" nějak zvlášť odvázaný. Ano, film obsahuje dobré momenty a gagy, ale není to nic, na rozdíl třeba od "Prohnilých" které jsem komentoval nedávno, co bych musel viděl znovu. Místy mi příjde tato komedie zbytečně ztřeštěná a tudiž NE uvěřitelná, což ji zbytečně podle mě ubírá. Možná se mělo méně tlačit na pilu a přidat na lehkosti, než aby fórky byly takové....jak to napsat.... za každou cenu. ()

Ceda

Sice jsem se těšil, až tam bude scéna, kdy policajti zatknou toho voyeura, co si skládá před dveře domečky z konzerv, ale i tak za perfektní vtipné dialogy nemohu dát méně, než-li quatro... ()

Boomstick

Velmi mila komedia,ktora mi velmi pripomina Ranajky u Tiffanyho.Skoda len je ze je tu velmi citit ze je to adaptacia divadelnej hry. ()

zdeny99

Komorní romantika o manželství, které z počátku vypadá jako to nejkrásnější pod sluncem. To ovšem nevydrží dlouho a již po pár dnech vše spěje k rozvodu. Z počátku to vypadá, že za vším vězí byt, do kterého se novomanželé nastěhovali. Přeci jen díra ve střešních okénku a netopící topení jsou v únorových zimách průser. Stejně tak byt v šestém patře bez výtahu není nic příjemného. Tím hlavním problémem je tu ovšem hysterická manželka, která vůbec neví, co chce. Z počátku ze všeho obviňuje manžela, neustále se s ním hádá, bezdůvodně jej napadá, aby mu pak oznámila, že se na rozdíl od něj chce hádat za nefungující manželství. Pak náhle mu řekne, že se chce rozvádět, a to v době, kdy ještě neměli ani oddací list. No prostě ženská úplný debil. Nakonec to ovšem sama přiznala, že sama neví, co chce. Přesto to na rozdíl od života skončilo americkým happyendem. Robert Redford byl chudák a Jane Fonda příšerná ženská, ale zahráli to skvěle. [4246. hodnocení, 233. komentář, 83%, 755. nejlepší film] ()

Eluin

Parádní adaptace, kterou jsem kdysi viděl v televizi a zcela mě dostala. Dodnes vzpomínám na to cizokrajné jídlo :-). ()