Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

subic

Je to 5 pater, když nepočítám schody venku, a samozřejmě bez výtahu. A to vše za 125 dolarů. Musím říct, že když jsem to viděl kdysi před lety možná ještě jako náctiletý, tak se mi to asi líbilo víc. Je to pořád dobrý, ale na 4 frčky to prostě není, nepřipadá mi to nějak zvlášť zábavné. ()

ostravak30

Úplně první režijní počin Gena Sakse a hned si vybral situační komedii, která se podle mě musí vyjímat na divadle. V podstatě jde o to, že se seznámí dva rozdílní lidé, kteří se po krátké známosti vezmou a následně spolu i bydlí. Jenže bez problémů není ani byt ani manželství, ve kterém se rozdíly brzy začnou projevovat. Skvělý Robert Redford a výjimečná, živelná Jane Fonda, kteří se už potkali o rok dříve ve Štvanici. A navíc i další skvělé role a plno rozličných, humorných a netradičních situačních vtipů...já se tedy nenudil. ()

jitush.b

Oddechová konzervační komedie, která v klidu domova s fungujícím topením a střechou bez díry, určitě rozveselí sychravé odpoledne. Jane Fonda v roli bláznivé mladomanželky a Robert Redford v roli jejího seriozního manžela, si skvěle navzájem sekundují. Pozadu za nimi nezůstává ani Charles Boyer coby světem protřelý švihák a Mildred Natwicka coby maminka Jane Fondy, která v průběhu filmu rozkvete z usedlé staré dámy v zábavnou a života si užívající ženu. Tento film si opravdu 5 hvězdiček zaslouží. ()

Luckameli

Přenesení divadelní hry - zejména komedie - na filmové plátno je vždy rizikem. To, co na jevišti funguje bez problémů, působí před kamerou často příliš strojeně, teatrálně, nepřirozeně... V tomhle případě ale vše dopadlo na výbornou. Po komediích Rumors a Promises, Promises bylo Barefoot in the Park mým třetím a doposud nejvtipnějším setkáním s vybroušenými dialogy Neila Simona. Již samotné zasazení příběhu dvou novomanželů do bytu, ke kterému vede nekonečné množství schodů („Vždyť to není tak vysoko, mami!“ - „Myslela jsem, že to nezvládnu. Kdybych znala někoho ve 3. patře, šla bych na návštěvu tam.“), je obklopen spoustou podivínských sousedů („Manželé Boscovi jsou rozkošný mladý párek, čirou náhodou stejného pohlaví a nikdo neví, kterého.“) a k jehož hlavním přednostem patří absence vany, nefunkční topení, díra ve střešním okně a ložnice umístěná v šatně, nabízí mnoho komických situací samo o sobě. Vše pak korunuje skvělé obsazení - škrobený Redford a potrhlá Fonda jako zamilovaní Paul a Corie, uťáplá Mildred Natwick jako Coriina matka a nepřekonatelný Charles Boyer jako svůdník Modrovous. Sečteno podtrženo, příjemná zábava, kterou mohu jen doporučit. ()

lulu37

geniálny film plný vypointovaných dialogov, takmer každá jedna veta bola perla :D jednoducho filmové labúžo:) oplatí sa pozriet si to a viackrát! ()

tomics

Takhle jsem si Redforda na plátně ještě nikdy předtím neužil. Opravdové divadelní představení, ve kterém diváky baví vkusný sarkastický a černý humor z pera Neila Simona. Kéž by se podobné věci začaly znovu točit tak bravůrně, jako tomu bylo tenkrát. Svojí energií a charakterem mi hra udělala radost podobnou, jako kdysi, co jsem poprvé viděl ,,Pension pro svobodné pány,, od Krejčíka, mimochodem natočeného také v roce 1967. Jeden z těch mála filmů, kde mi je příjemnější český dabing a zejména hlas Petra Kostky na Charlse Boyera zde padl jako ulitý. Nic pro naškrobené límečky. ()

Zoltar78

Jeden z nejvtipnějších filmů co znám a můj zaručený lék na dobrou náladu, který si každoročně ordinuji zejména na vánoční svátky. Neil Simon to napsal vskutku mistrovsky a to co předvádí čtveřice Redford-Fonda-Boyer-Natwick je neskutečný herecký koncert. Miluji tenhle film !!! ()

Muff

Vyvedené. Situační komedie odehrávající se prakticky v jedné místnosti se čtyřmi herci, která ale nenudí ani chvíli a je přeplněná vtipnými momenty a hláškami. No a na Jane se kouká taky dobře, že jo. ()

Neth

Když mi byly čtyři roky, uměla jsem Bosé nohy v parku nazpaměť. Se sestrou jsme si je vždycky před spaním celé odrecitovaly. Teď už bych je možná zpaměti nedala, (i když....) ale jsou stále filmem, na který se vždycky ráda podívám. A stále je považuju za jednu z nejlepších komedií, které jsem kdy viděla. Navíc některé hlášky v naší rodině zdomácněly : "Vždyť je na nule!" - "No jo, zapomněl jsem, že udeřila vlna veder." Zkrátka: vtipný, inteligentní film se skvělými protagonisty. ()

mgm-grand

Skvělý film! Úžasní herci, velice vtipý scénář (je poznat, že to je podle divadelní předlohy) a stylová atomosféra. Vážně jsem si to moc užil a nebylo to jen mojí slabostí pro Roberta Redforda ()

rigby

Zábavná lehká komedie natočená podle divadelní hry. Bohužel neprojevuje sebemenší snahu z tohoto rámce vykročit, což je určitě velká škoda. ()

yelcin

Dej filmu možno zhrnúť do pár viet,bežná zápletka ,žiadne akčné scény, pompézna výprava -fílm pre štyroch hercov. Ale to čo dokázali kvalitní herci vyprodukovať za necelé dve hodiny to je paráda. Som úplne iná generácia pre ktorú bol film natočený, ale to je to, čo v dnešnej dobe chýba v TV . Páčia sa mi filmy ,ktoré by sa dali zahrať aj v divadle.Málo postáv , rekvizít všetko odohrané skoro v jednej miestnosti a všetko založené len na dobrom scenári a na výkone hercov. ()